חוק ממדים ללימודים עבר! 🇮🇱

את מלגת ממדים ללימודים השיק השר אביגדור ליברמן בשנת 2016. נלחמנו, לא ויתרנו, המאבק היה קשה אבל למען החיילים עשינו הכל כדי שזה יקרה. מהיום הלוחמים והלוחמות המשוחררים יוכלו לקום בראש שקט עם חיוך ולהתפנות לדבר האמיתי - ללימודים.

עונים לכם על השאלות!

"ממדים ללימודים" היא מלגה המיועדת ללוחמים משוחררים ואוכלוסיות ייחודיות משוחררות.

המלגה מעניקה סיוע של 75% משכר הלימוד האוניברסיטאי לתואר ראשון או לתואר שני.

הזכאות להיכלל במלגה נקבעת על ידי צה"ל בתום שירות החובה וכוללת לוחמים ולוחמות משוחררים, ששירתו שירות מלא ותקין והינם בעלי תעודת שחרור בכבוד זהב. כמו כן, היא מיועדת גם לחיילים וחיילות משוחררים השייכים לאחת מהאוכלוסיות הבאות: חיילים בודדים משוחררים, זכאי תשמ"ש, עולים חדשים כהגדרת צה"ל ובני מיעוטים, ששירתו שירות מלא ותקין והם בעלי תעודת שחרור בכבוד. המלגה מיועדת לחיילות ולחיילים משוחררים שהתגייסו החל מ-1 ביולי 2013.

יש להירשם למוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, לאחר מכן, להירשם באתר "ממדים ללימודים". אם אתם זכאים להיכלל במלגת "ממדים ללימודים" תופיע המלגה "ממדים ללימודים" באיזור האישי בלשונית הטבות / מלגות.

המלגה היא לכל שנת לימודים לתואר וסך הכול עבור שלוש שנות לימוד בלבד, למעט לימודי הנדסה ורפואה אשר ימומנו עבור ארבע שנות לימוד. בעבר נדרשו מקבלי המלגה למספר מסוים של ימי מילואים או להתנדבות, אך דרישה זו כבר אינה תקפה.

משוחררים בעלי תואר ראשון העומדים בתנאי הזכאות למלגה, יהיו זכאים למימון תואר שני עבור שתי שנות לימוד בלבד.

הזכאות היא למשך שלוש שנים מיום השחרור משירות החובה ועד לסוף השנה הקלנדרית (31 בדצמבר) השלישית מהשחרור, בתנאי שסיום הלימודים לתואר יושלם תוך חמש שנים מתחילת הלימודים.

זכאים שחתמו קבע לפחות לשנה ומעלה – זכאותם תוארך בתקופה נוספת בהתאם לתקופה שחתמו ועד שנתיים נוספות מהשחרור משירות חובה, ובכפוף לכך שבמועד תחילת הלימודים, יהיו עדיין חיילים משוחררים לפי הקבוע בחוק (חמש שנים מסיום שירות החובה).

התשלום בפועל בגין המלגה יינתן רק בכפוף לשליחת גיליון התשלומים או תשלום מלוא שכר הלימוד מכספי הפיקדון האישי בכפוף להצגת אישור התשלום אשר הועבר לצוות "ממדים ללימודים" ולעמידה בשאר תנאי המלגה.

הצטרפו אלינו!
השאירו פרטים ונחזור אליכם: