סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 003 - 1-5.8.2021

אישרנו את תקציב המדינה

אחרי 3.5 שנים ללא תקציב, הבאנו השבוע, תוך חודש וחצי בלבד, את התקציב לאישור בממשלה. מה ישראל ביתנו השיגה עבורכם בתקציב? 

הורדת מחירים במוצרים שונים על ידי רפורמת הייבוא, פתרונות דיור לצעירים ולמבוגרים, הסבת משרדים לדירות באזורים מרכזיים, יישום תוכנית "דירה ראשונה במחיר מטרה" למשפחות צעירות, ובניית אלפי יחידות דיור לקשישים, הפחתת הנטל הרגולטורי על בעלי העסקים, הוזלת מחירי הפירות והירקות ,תקצוב תוכנית "ממדים ללימודים" למימון לימודים ללוחמים וחיילים, העלאת כל בני הגיל השלישי בישראל מעל לקו העוני, תקצוב תוכנית לאומית לחיזוק רמת הגולן ותקצוב והוצאה לפועל של תוכנית מיגון הצפון לבניית ממ"דים, מקלטים ומיגון מבנים.. 

וזוהי רק הרשימה המצומצמת

פטור ממס למי שמביא לנו גאווה לאומית!

הבאתם גאווה למדינה?
לא תשלמו מס על הזכייה!

יו"ר ישראל ביתנו ושר האוצר יזם הצעת חוק ממשלתית לביטול המס על זכייה בפרסים בתחרויות בינלאומיות.

השר ליברמן: "הגיע הזמן להחזיר למי שנותנים לנו ערך מוסף, מעמד בעולם, יוקרה וגאווה לאומית. לכן, יזמתי הצעת חוק ממשלתית שתבטל את המס על זכייה בפרסים בינלאומיים.

הצעת החוק מתייחסת לארבע קבוצות: ספורטאים אולימפיים, מדענים, סופרים ואמנים, שעובדים כל החיים בשביל לזכות במדליה או בפרס נובל, ומדינת ישראל רק מרוויחה מכך".

עבר בכנסת: חוק פיצוי בידוד

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, העביר השבוע בכנסת את חוק הפיצוי על ימי בידוד. החוק קובע שתוכלו לקבל פיצוי רטרואקטיבי על החסרת ימי עבודה בגין בידוד של הילדים, מינואר 2021. בנוסף יהיה ניתן עד להגיש את הבקשה עד שלושה חודשים במקום חודשיים, צמצמנו את ימי המחלה שמנוכים בגין הכניסה לבידוד מארבעה ימים לשלושה. בנוסף תהיו זכאים לפיצוי מלא במידה וטסתם לחו"ל בשליחות המעסיק ונכנסתם לבידוד.

נמשיך לעבוד ביעילות ובמקצועיות עבורכם
בוועדת הכספים ולעשות סדר במדינה!

שרי האוצר והחקלאות בסיור בעוטף עזה

שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ושר החקלאות, הנגב והגליל, עודד פורר, ערכו השבוע לאחר אישור התקציב סיור בעוטף עזה במהלכו נפגשו עם ראשי הישובים וחקלאים. 

 

שר האוצר: "אנחנו לא במקרה הגענו יום למחרת התקציב כאן לעוטף עזה לסיור אצל החקלאים ואצל ראשי הרשויות. אנחנו רואים בחקלאות ערך לאומי, ציוני, ביטחוני והתיישבותי. הרפורמה בחקלאות נועדה להבטיח חקלאות סטרט אפ ניישן. הרפורמה תיטיב עם כולם.

 

שר החקלאות, הנגב והגליל: "מבקש להודות לשר האוצר על התמיכה המאסיבית שהחקלאות מקבלת בתקציב הזה. החקלאות הישראלית תעשה קפיצה גדולה. ההגעה שלנו לכאן היא התחלת היישום של התכנית שהעברנו בתקציב."

ביקור בדרום

במסגרת הביקור בדרום, שרי האוצר והחקלאות הנגב והגליל ביקרו בבית חולים "ברזילי" באשקלון. 

השבוע אישרנו בממשלה את התקציב הגדול בתולדות המדינה שניתן למשרד הבריאות – 5 מיליארד שקלים! לא כולם באוצר ובאגף התקציבים מרוצים אך זהו צעד הכרחי לשיקום מערכת הבריאות. 

חלק מהתקציבים ינותבו למלחמה בקורונה, ובניגוד לממשלה הקודמת, הממשלה הנוכחית הקימה קבינט מקצועי ולא יהיו החלטות פוליטיות.

אם לא החסנתם, אנו קוראים לכם ללכת להתחסן, אין לנו מחסור בחיסונים יש לנו מחסור במתחסנים!

כולם יהנו המפירות

הרפורמה בענף החקלאות, בהובלת שרי האוצר והחקלאות, בראש ובראשונה תטיב עם הצרכן, תגרום להורדת מחירי הפירות והירקות, ולצד זאת תשקיע בחדשנות בענף, תפתח את השוק לתחרות ותצעיד את כלכלת ישראל קדימה.

ח"כ פרופ' יוסי שיין בריאיון לג'רוזלם פוסט

"הקמת הממשלה החדשה היא דבר בלתי רגיל מפני שהיא מייצגת פסיפס אמיתי של החברה הישראלית. הקואליציה שהקמנו היא כל כך ייחודית בגלל שהיא כוללת בתוכה מפלגות מכל קצוות הפוליטיקה הישראלית. ישנו סיכוי גדול שהקואליציה המיוחדת הזו לא רק תשרוד אלא גם תשגשג ותקדם מהלכים חשובים."  

לפוסט המלא: https://bit.ly/3jtmjge

מדברים עלינו

גם הפרשן הכלכלי הבכיר נחמיה שטרסלר מבין שהתקציב שהעברנו מצוין לכלכלת ישראל! האזינו לקטע מתוך דבריו: "אני כותב  שנים על הדברים האלו, זה פעם ראשונה שדברים כאלו נכנסים"!

https://www.facebook.com/beytenu/posts/4530316057000998

 

הצעת חוק- עושים סדר בייצוג הדוגמנים/ות

ח״כ לימור מגן-תלם הגישה בימים האחרונים שלוש הצעות חוק! האחת תחייב ליווי הורה/אפוטרופוס לקטין בעת מפגש עם סוכן דוגמניות, השנייה תסדיר את נושא הרישיון לסוכן דוגמניות וחקיקה נוספת שהיא תיקון לחוק חינוך ממלכתי, ומטרתה להוסיף לתוכנית לימודי החובה תכנים חינוכיים למניעת הטרדה מינית. ח"כ הכנסת התראיינה לתוכנית הבוקר בערוץ 13 שם פגשה את אחת מתלוננות בפרשת שי אביטל, וסיפרה על הצעת החוק.

לינק לקטע המלא

https://13tv.co.il/item/news/haolam-haboker/season-01/clips/zh79i-2278729/?webview=true

לינק לפוסט

https://www.facebook.com/beytenu/posts/4521580854541185

 

השר עודד פורר בטור מיוחד

השר עודד פורר כתב טור מיוחד למעריב סופהשבוע, ועשה סדר בכל ההייפ סביב רפורמת החקלאות. 

מתוך הטור: "גם חברות הסלולר טענו בזמנו שפתיחת השוק לתחרות תוביל לקריסת חברות במשק ולפיטור  עובדים. תחשבו כמה מהר שכחנו שפעם שילמנו אלפי שקלים כדי לשוחח בטלפון"

עוד לא נרשמתם?

אם אתם צעירים מתחת לגיל 35 שחושבים על קריירה פוליטית ורוצים להשפיע על החיים במדינת ישראל,
זאת ההזדמנות שלכם!
מפלגת ישראל ביתנו מזמינה אתכם לקחת חלק בסמינר הכולל סדנאות מקצועיות שיספקו הצצה לעולם הפוליטי ויתנו לכם כלים מעשיים!

לפרטים והרשמה https://bit.ly/2Wm7tAf

(ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל)

 

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email