סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 004 - 8-12.8.2021

הטבות מס לתושבי אשקלון!

הצעת החוק להטבות מס לתושבי אשקלון בדרך לקריאה ראשונה.
צפו בדבריו של יוזם החוק, יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר השבוע.

 

יו"ר המפלגה מונה לראש הקבינט הכלכלי חברתי

השבוע בהחלטת ממשלה הוקם הקבינט החברתי-כלכלי (ועדת שרים לענייני חברה וכלכלה) בראשות שר האוצר, אביגדור ליברמן.

אנו גאים ביו"ר המפלגה שבין כל המשימות במשרד האוצר כעת ינהל גם את הקבינט אשר אמון על טיפול בנושאים חברתיים-כלכליים, בנושאים הנוגעים לפרויקטים לאומיים ובנושאי כלכלה ושכר. כמו כן בסמכות הקבינט לאשר עקרונות מסגרת בין משרדי הממשלה לחברות הממשלתיות ולטפל בסוגיות תקציב המדינה.

ממשיכים לעשות סדר במדינה!

ח"כ שרון רופא אופיר הושבעה בכנסת

השבוע הושבעה ח"כ שרון רופא אופיר במליאת הכנסת!

שרון רופא אופיר, תושבת קרית טבעון, בוגרת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת חיפה במסלול עיתונאות. שרון היא נצר למשפחה ישראלית שורשית דור 20 בארץ!

בשני העשורים האחרונים כמרצה בכירה באקדמיה זכיתי להכשיר דורות של סטודנטים ולהביא לשילובם בעולם התקשורת, ולצד זאת לקדם שילוב סטודנטים בעלי צרכים מיוחדים באקדמיה.

ח"כ יוליה מלינובסקי מונתה ליו"ר ועדה קבועה

ברכות לח"כ יוליה מלינובסקי שמונתה השבוע ליו"ר הוועדה לשירות דת יהודיים ומיזמי תשתית לאומיים מיוחדים!

כמפלגה שחרטה על דגלה לטפל בנושאי דת ומדינה, הגישה הצעות חוק בסוגיות כמו גיור, כשרות, נישואין ומקדמת רפורמות שונות, אנו בטוחים וסומכים על יוליה שתדאג להחזיר את היהדות לכל העם והיהודי ולא רק למגזר כזה או אחר.

זה הזמן ליהדות מכילה ומחבקת שתתחשב בכל היהודים – חילונים, דתיים וחרדים כאחד. שלטון המפלגות החרדיות תם ונשלם, עכשיו תורנו לעשות סדר.

ח"כ מלינבוסקי בועדה: "פרוייקטים לאומיים, זה העתיד שלנו. אנחנו נתעסק בעתיד של מדינת ישראל איך המדינה שלנו תראה  בעוד עשר, עשרים, שלושים שנים. איך יחיו הילדים שלנו, איזה תחבורה תהיה פה, איזה דיור יהיה פה, אילו שירותים חברתיים יהיו פה. 

הפן השני של הוועדה הוא שירותי הדת היהודית. כדי להבין בזה אתה לא חייב להיות אדם חרדי או מאמין. אנחנו כולנו יהודים, הכשרות נוגעת בכולנו אם זה כשאני הולכת לבית מלון או למסעדה או שאני קונה בסופר. גיור נוגע לכולנו, מועצות דתיות נוגעות לכולנו וגם נושא הקבורה נוגע לכולנו. לאף אחד אין מונופול על היהדות בארץ הזו."

ח"כ פרופ' יוסי שיין מונה ליו"ר קבוצת הידידות ישראל-הודו

ח"כ פרופ' יוסי שיין מונה השבוע ליו"ר קבוצת הידידות הבין פרלמנטרית ישראל-הודו ונפגש בכנסת עם שגריר הודו בישראל, מר סנג'יב סינגלה.
ח"כ פרופ' שיין והשגריר סינגלה שוחחו על חיזוק היחסים בין שתי המדינות ועל שיתופי פעולה עתידיים, לרבות בתחומי הכלכלה והמחקר המדעי.

עושים הכל כדי למנוע סגר!

אנחנו ממשיכים לעשות הכול כדי למנוע סגר, וזה בהחלט אפשרי. הערב הודענו על העברת תוספת  תקציב אדירה של 2.5 מיליארד ש"ח למערכת הבריאות.

בכסף הזה נדאג למאות מיטות אשפוז בית ע"י קופות החולים וצה"ל, נכפיל את יכולת הספיקה של מערכת הבריאות באלפי מיטות, נוסיף 1,000 מיטות למערך הגריאטרי, נתגבר את מוקדי החירום של קופות החולים בקהילה ונבצע מבצע חיסונים ובדיקות נרחב.

לא נהסס להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי לדאוג לבריאות שלכם אזרחי ישראל, לצד שמירה על כלכלה חזקה.

קבינט מומחים מייעץ ליו"ר המפלגה ושר האוצר

שר האוצר ויו״ר מפלגת ישראל ביתנו: ״אני מתכבד להודיע על הקמת קבינט מומחים כלכלי, בראשות נגיד בנק ישראל לשעבר וחתן פרס ישראל לכלכלה, פרופ׳ יעקב פרנקל.

הקבינט יפעל בהתנדבות מלאה ויהווה גוף חיצוני שיחזק את גורמי המקצוע מאחורי קבלת ההחלטות השונות. כל המומחים שנבחרו מגיעים עם ניסיון רב בתחומי הכלכלה השונים, יישום מדיניות וניסיון רגולטורי.

נמשיך לעבוד קשה ולקדם מהלכים שיוציאו את מדינת ישראל ממצב של משבר לצמיחה״.

רוב נשי בכנסת ה-24

גאות וגאים ברוב הנשי שלנו בכנסת!

חברות הכנסת של ישראל ביתנו – יוליה מלינובסקי, לימור מגן תלם, אלינה ברדץ'-יאלוב ושרון רופא אופיר, בתמונה אחת ששווה עוצמה נשית אדירה!

חברות הכנסת המצוינות שלנו מחויבות לעבוד בשבילכם מבוקר עד ערב כדי שתהיה פה מדינה טובה יותר ושיווניות יותר! פרגנו להן בתגובות!

כותבים עלינו

נחמיה שטרסלר, פרשן כלכלי בכיר, כותב: "בנימין נתניהו לא מאמין שזה קורה לו. הוא רואה את העוזר שלו לשעבר מצליח להעביר בממשלה תקציב מלא רפורמות, ולבו מתכווץ. הוא רואה את מי שמינה ב–1996 למנכ"ל משרדו מנסה לגזול ממנו את התואר "מר כלכלה", וזה משגע אותו. הוא מסתכל איך "קוטל המלך" שהדיח אותו מהשלטון הופך לדמות מרכזית בממשלה, וזה הורג אותו. הוא מתבונן על אביגדור ליברמן ומזהה בו את עצמו משנת 2003, כשהעביר תקציב מהפכני מלווה בסדרת רפורמות, ולא יודע את נפשו…"

חדרים אקוטיים לנפגעות תקיפה מינית

ממשיכים לעשות סדר במדינה!

הלובי למלחמה באלימות מינית פרסם ציוץ מפרגן בטוויטר:

בעקבות לחץ של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, משרד הבריאות סוף סוף יצא למכרז לפתיחת החדרים האקוטיים עליהם התחייב בכנסת הקודמת".

עוד לא נרשמתם?

אם אתם צעירים מתחת לגיל 35 שחושבים על קריירה פוליטית ורוצים להשפיע על החיים במדינת ישראל,
זאת ההזדמנות שלכם!
מפלגת ישראל ביתנו מזמינה אתכם לקחת חלק בסמינר הכולל סדנאות מקצועיות שיספקו הצצה לעולם הפוליטי ויתנו לכם כלים מעשיים!

(ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל)

ח״כ יבגני סובה, יו״ר הסיעה, על תוכנית נעל"ה

בדיון שנערך השבוע בוועדת החינוך בנושא תוכנית נעל"ה (נוער עולה לפני הורים), תוכנית להשגת תעודת בגרות ישראלית לבני נוער זכאי חוק השבות מרחבי העולם היהודי, ח"כ סובה הסביר: "כבוגר הפרויקט נחשפתי לכך שישנה תקלה גדולה בהתייחסות של מדינת ישראל לפרוייקט. צריך להתייחס אליהם כעולים ולאפשר להם להגיע ארצה בלי שום עיכובים והגבלות, אנו יודעים שישנם תנאים לבידוד מטעם הסוכנות בעת הגעתם ארצה ורצוי לאחר מכן לאפשר למי שרוצה להתחסן".

ח"כ מגן-תלם השיקה לשכה פרלמנטרית בחיפה

חברת הכנסת לימור מגן תלם מזמינה את הציבור ללשכה שתפעל במתחם שרונה ספייס בעיר התחתית.

ח"כ תלם-מגן, תושבת העיר חיפה, מסרה: “אשמח לקבל אתכם, אזרחים יקרים, בלשכתי החדשה, להכיר ולשמוע אתכם מקרוב. זו אחת החובות של נבחרת ציבור, ואני סמוכה ובטוחה שיחד נפעל לקידום נושאים חשובים ונגיע להישגים גדולים”.

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email