סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 006 - 22-26.8.2021

התוכנית למיגון הצפון - בשורה ביטחונית וחברתית למדינת ישראל.

במסגרת סיור בצפון שערכנו השבוע, שר האוצר, וחברי הכנסת שרון רופא אופיר
ופרופ' יוסי שיין צפו בעבודות בגדר הביטחון הנבנית. תוכנית מיגון הצפון ששר האוצר הביא כשר הביטחון ב-2018, סוף סוף קורמת עור וגידים ונכנסה כבר בתקציב המדינה הקרוב (בסכום של 5 מיליארד שקל), אחרי שנים של מריחה. התוכנית לחיזוק מבנים והקמת ממדים תחזק את ביטחון התושבים ותצמצם את הפערים.

הקדמנו את מענק העבודה לזכאים

דאגנו לכם להקדמת המענק כך שיכנס כבר לפני החג!

במקום לחכות לאוקטובר, הזכאים למענק העבודה לשכירים ועצמאים יקבלו את הכסף ישירות לחשבון הבנק כבר ב-1 בספטמבר, כך שיוכלו להשתמש בו לקראת חגי תשרי. 

מדובר בתשלום המענק השני עבור שנת 2020, לכל מי שעומד בקריטריונים שנקבעו בחוק בסכום ממוצע של 4,400 שקלים לזכאים, כאשר המענק המרבי יעמוד על 8,640 שקלים.

נמשיך לעשות סדר במדינה ולפעול למען הציבור שמשרת בצבא ובמילואים, עובד ומשלם מיסים.

רפרומת החקלאות - מטפלים גם
בפערי התיווך

שר החקלאות נגב והגליל, עודד פורר, העלה השבוע יוזמה חדשה שתאסור על רשתות השיווק להיות גם היבואן וגם המשווק, כחלק ממהלך משלים לרפורמת החקלאות במטרה להוריד במדינת ישראל את מחירי הפירות, הירקות והביצים- צפו בראיון של השר לערוץ 13

הכרזה על הקמת בית חולים חדש

למעלה מ-40 שנה לא נבנה בית חולים חדש בישראל. בתקציב הנוכחי נכללו לא אחד, אלא שני בתי חולים חדשים – בצפון ובדרום.

במסגרת הסיור בצפון, שר האוצר ביקר בקרית אתא ביחד עם השר במשרד האוצר, חמד עמאר, וחברי סיעת ישראל ביתנו, ח"כ יוסי שיין וח"כ שרון רופא אופיר, כדי להביא בשורה חשובה לתושבי הצפון – הקמת בית חולים בקרית אתא.

מדובר במרכז רפואי שעתיד להיות הגדול באזור והמתקדמים במדינה. המרכז יכיל 2,200 מיטות אשפוז ויהווה שדרוג משמעותי לשירותי הבריאות לתושבי הצפון.

זוהי בשורה היסטורית נוספת בתקציב החברתי בתולדות ישראל. בפעם הראשונה, המדינה מוסיפה 2 מיליארד ש"ח לבסיס תקציב הבריאות, ובנוסף לבית החולים שיוקם בקרית אתא יוקם בית חולים נוסף בבאר שבע

מחברים את הפריפריה למרכז

יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, סיים את הסיור בצפון בעיר חריש עם הודעה לה ציפו התושבים זמן רב – 300 מיליון ש"ח אושרו בתקציב לחיבור העיר לכביש 6, מהלך שיזניק את חריש קדימה ושצפוי להפחית משמעותית את עומסי התנועה.

בסיור השתתפו גם חברי הכנסת שלנו, יוסי שיין ושרון רופא-אופיר, ראש עיריית חריש, יצחק קשת, והמשנה לראש העיר מטעם ישראל ביתנו, עידית ינטוב.

"חיבור הכביש יהווה בוסטר רציני לעיר", אמר השר ליברמן שהוסיף: "אין ספק שהצעד הבא הוא פיתוח אזור התעסוקה כדי שחריש תעמוד על רגליה בפני עצמה בלי תלות בגורמים נוספים".

התקציב שהבאנו הוא החברתי ביותר בתולדות ישראל. ראיון עם שר האוצר

האזינו לראיון המלא עם שר האוצר לתוכנית "צבע הכסף" ברשת ב' בו הוא מדבר על התקציב החברתי במדינה, מדוע אין צורך ללכת להגבלות נוספות ואיפה ביקרו הנכדים שלו השבוע?

מעודדים כלכלה תוצרת הארץ!

ח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב ביקרה במפעל שיאון מדיקל, חברה ישראלית לציוד רפואי מתכלה, וערכה סיור בליווי אריק בנאדו, סמנכ״ל השיווק.

ח"כ והסמנכ"ל שוחחו על התחרות בשוק מול חברות מחו״ל, הפתרונות השונים לקידום חברות ישראליות וכמובן על הפיתוחים הטכנולוגיים המעולים שעתידים לצאת מהמפעל.

נמשיך לתמוך בעסקים המקומיים – שהם מנוע הצמיחה של המשק הישראלי

סוף לשלטון החרדים בוועדת הכספים

עברו בסך הכול קצת יותר מחודשיים מאז הוקמה הממשלה, ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, כבר מציג סדר יום חדש, ונותן עדיפות לציבור שמשלם מיסים, עושה צבא ומילואים ויוצא לעבודה!

הטבות מס לאשקלון, פיצוי להורים שנאלצו להישאר בבית עם הילדים בקורונה בסך גובה המשכורת, קידום לימודי ליבה במגזר החרדי ועוד.

רוצים לדעת מה עוד הספקנו שם? צפו בסרטון

צאו להתחסן!

כדי שנוכל להמשיך ולחיות לצד הקורונה,
אנו קוראים לכולם לשמור על ההנחיות
ולצאת להתחסן!

נכנסים מתחת לאלונקה - מסייעים ליצואנים

‏יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר הביא השבוע בשורה גדולה ליצואנים הקטנים והבינוניים: "אישרנו עבורכם 200 מיליון דולר בוועדת הכספים לצורך מתן ערבות מדינה לביטוחי עסקאות היצוא". 

זאת הפעם הראשונה מזה שנים שהמדינה נכנסת מתחת לאלונקה ומשתתפת בסיכון יחד עם היצואנים.

חוק הגיוס אושר בממשלה

מילה זו מילה!

אחרי מאבק ארוך ועיקש, הצלחנו להעביר היום בממשלה את חוק הגיוס כאשר במקביל יתגבש מתווה שירות לכלל אזרחי ישראל.

חוק הגיוס הוא אחד מקווי היסוד שהיווה תנאי מרכזי  לכניסתנו לקואליציה. אנו מאמינים שבמדינת ישראל ראוי שיהיה שוויון בנטל, שיאפשר לכולם לתרום למדינה, חילונים וחרדים כאחד, יהודים וערבים כאחד.

התוכנית להגדל הציע הדיור תוקדם בשנתיים!

20 אלף יחידות דיור: התוכנית לפינוי מחנות צה"ל תוקדם בשנתיים.

שר האוצר סיכם עם רשות מקרקעי ישראל ומשרדי הביטחון על הקדמת לוחות הזמנים בתוכנית לפינוי מחנות צה"ל במחנה סירקין בפתח תקווה, בצריפין ובמחנה טירה בחיפה. רמ"י תבצע בפועל את ההריסה במקום צה"ל ובכך תקזז מיליונים

במסגרת החלטת הממשלה (תוכנית שוהם) לפנות את מחנות צה"ל במרכז הארץ לטובת הגדלת היצע הדיור. כבר בימים הקרובים יפונו כ-1,300 דונם ממחנה סירקין במקום בספטמבר 2022, באופן שיאפשר בנייה של כ-13,500 יחידות דיור, מתוכן 2,700 דירות ישווקו עוד השנה, כ-100 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה ומאות אלפי מ"ר של שטחי ציבור ופארקים. כ-650 דונם נוספים יפונו עד סוף השנה.

הדמיה: עמוס ברנדייס אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי)

זכות גדולה לסייע לציבור

לח"כ לימור מגן-תלם נודע כי בני הזוג יונייב מחיפה חיים בדירה עם ליקויים רבים אשר לא אפשרו תנאי מחייה נאותים, בלשון המעטה. 

הפניות החוזרות והנשנות של בני הזוג לחברה שבבעלותה הדירה, לא נענו. מה עשתה ח"כ מגן-תלם? שלחה פנייה דחופה למנכ"ל החברה שסוף סוף הרימה את הכפפה וביצעה את השיפוץ הנדרש באופן מיידי.

ח"כ ביקרה את הזוג יונייב לוודא שהכול תקין. בסיום הביקור אמרה: "זוהי זכות גדולה עבורי להיות שליחת ציבור, לעבוד בשבילכם ולמענכם".

מטה הנשים יוצא לשטח

מטה הנשים ישראל ביתנו מזמין אתכן/ם לסיור מרתק באשדוד!
הסיור יתקיים ביום א' הקרוב 29.8.21, בהובלת ח"כ שרון רופא-אופיר וח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב.

הרשמה בטלפון 054-532-0809 (אינה)  
אל תפספסו!

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים