סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 007 - 29.8-2.9.2021

שנה טובה ומתוקצבת!

יו"ר המפלגה, שר האוצר אביגדור ליברמן, מברך אתכם לכבוד ראש השנה: "אני מאחל שהשנה הזאת תהיה טובה ומתוקה לפחות כמו התקציב שגיבשנו בשבילכם. מה הוא כולל?
צפו בברכה שלי לחג ותדעו…"

התקציב וחוק ההסדרים עברו בקריאה ראשונה!

השבוע עשינו צעד נוסף וחשוב בדרך להחזרת מדינת ישראל אל המסלול – העברנו את התקציב וחוק ההסדרים בקריאה ראשונה בכנסת.

זה לא היה קל. כללי הז'אנר של דיונים קדחתניים נשמרו, אך בסיומם שר האוצר ליברמן הגיע להסכמות עם חברי הממשלה והעברנו את הרפורמות שרצינו לקדם כפי שהתחייבנו.

נמשיך לדאוג לציבור שמשרת בצבא ובמילואים, עובד ומשלם מיסים, ולעשות סדר במדינת ישראל!

צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ

קיצוץ של מאות מיליוני שקלים בתקציבים החרדיים

"הצעת תקציב המדינה לשנים 2021-2022 מבצעת קיצוצים משמעותיים בתקציבי הדת במשרד החינוך ואולי גם במשרד לשירותי דת. "

שר האוצר ויו"ר המפלגה ברשימת 100 המשפיעים של כלכליסט ודה מרקר!

"ליברמן הוא האחראי הישיר לסיום עידן נתניהו והציר העיקרי בממשלת השינוי, שבה הוא הפוליטיקאי המנוסה ביותר.
שר האוצר ביצר את מעמדו כאחראי הכמעט בלעדי למדיניות הכלכלית של ישראל, אבל אפשר להניח שהיעד הסופי שלו הוא משרד ראש הממשלה"

יום חג: הגיע זמנו של התקציב

כך כותב העיתונאי הכלכלי גד ליאור: 
כאשר ז'ול וורן הבטיח להקיף את העולם ב-80 יום זה נשמע פנטסטי, מהלך היסטורי.
אביגדור ליברמן, שר האוצר מזה 80 יום בדיוק, יבצע מהלך היסטורי, מהחשובים שנעשו בישראל ב-1,263 הימים מאז ה-15 במרץ 2018, היום בו אושרו בכנסת בפעם האחרונה תקציב מדינה וחוק הסדרים.

בתקציב יש כמה בשורות, ובראשן 200 מיליארד שקל שיוקצבו בשנה הקרובה לשירותים חברתיים, 92 מיליארד שקל שישמשו לביטחון ולשמירה על הסדר הציבורי במדינה, 45 מיליארד שקל שיושקעו בתשתיות…"

גאווה לאומית בספורט: הזוכים לא ישלמו מס על הזכייה!

הזוכים האולימפיים לא ישלמו מס הכנסה על מענק הזכייה!הקיץ הזה מלא בגאווה לאומית בספורט הישראלי.

עם זאת, לא מספיק רק להתרגש ולמחוא כפיים, אלא מגיע לאותם ספורטאים שנוקיר ונעריך אותם גם במעשים.את העבודה הקשה, השעות הרבות על המזרון או בתוך המים, הפציעות ורגעי המשבר הרבים, אלו רגעים שהציבור לא רואה על המסך.

שר האוצר העביר השבוע תזכיר חוק לתיקון פקודת מס הכנסה הפוטר מענק אשר משולם לספורטאים בשל זכיה במדליה במשחקים האולימפיים והפראלימפיים.

חברי ישראל ביתנו עם ילדיהם ביום פתיחת שנת הלימודים

שר החקלאות בסיור
בדרום הארץ

השבוע הגיע שר החקלאות, עודד פורר, לסיור בדרום הארץ במטרה אחת ויחידה: לפגוש כמה שיותר חקלאיות וחקלאים, לראות במו עיניו כיצד נראה השטח, מה התחדש ומה לא, היכן הבעיות ומה לדעתם הפתרונות. 

״הדבר שעושה אותי מאושר זו הרפורמה. חייבים להצמיח את האזור הזה מחדש", כך אמר לי עזרא רובינס, ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה לשעבר, במהלך הסיור. "אני שמח מאוד על ההכרה בחשיבות הרפורמה ובטוח כי היא הולכת להפריח ולהתניע מחדש את החקלאות בדרום הארץ ובארץ כולה".

תחבורה ציבורית בשבת

אוטובוסים בשבת לתושבי חריש!
אנו שמחים לבשר כי לאחר מאמצים של נציגת ישראל ביתנו בחריש, המשנה לראש העיר עידית ינטוב, בשבת הקרובה יצא לדרך מיזם ההסעות "שבוס" בקו ראשון שיגיע לקיסריה.

המשנה לראש העיר עידית ינטוב: "לאחר שהשר ליברמן הודיע על תקצוב חיבור חריש לכביש 6, קיבלתי ממנו גם את ברכת הדרך לפרויקט הזה. מפלגת ישראל ביתנו מקדמת את האג'נדה של תחבורה ציבורית בשבת כבר לא מעט שנים והפעלת קווי השבת בעיר עולה בקנה אחד עם מטרות המפלגה".

התוכנית לשיקום נזקי השריפה בהרי יהודה

הזדעזענו כמו כולם לראות את הרי יהודה עולים באש. השבוע אושרה בממשלה התוכנית לשיקום היערות שתתוקצב ב-60 מיליון שקל.
נמשיך להיות מחויבים לסביבה ולשמירה על ערכי הטבע בארצנו היפה.

מעבירים את מתווה החינוך

ח"כ יוסי שיין, חבר ועדת החינוך, שהעבירה השבוע את מתווה החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים: "סיימנו ימים עמוסים של דיונים מרתוניים לקראת פתיחתה מחר של שנת הלימודים. כולנו מתרגשים כאילו היינו בני שש!".

מערכת החינוך בישראל היא כמו נושאת מטוסים ענקית, המעידה על החברה כולה. זכרו, תקציב החינוך הוא הגדול מכל התקציבים, גדול בכ – 25% – 30% מתקציב הביטחון! 

המערכת פועלת מול אתגרים עצומים שעלו בתקופת הקורונה. לכן ישבנו שעות רבות כל כך עם כל הגורמים המקצועיים. יש הרבה בירוקרטיה במערכת שגדלה כבר לממדים עצומים, אבל יש גם המון אנשי חינוך מסורים, וגם יחידי סגולה הפועלים בשליחות גדולה למען חינוך ילדנו. כחבר וועדת החינוך, אני שולח איחולים לתלמידים, למורים, להורים ולאנשי המקצוע."

ח"כ קושניר: "הפעילים שלנו שותפים אמיתיים לדרך"

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, ביקר השבוע במספר נקודות ברחבי הארץ, וביניהן גם העיר ראשון לציון, שם נפגש עם הפעילים הנהדרים שלנו והנציג המקומי בעירייה יבגני ברחמן.

ח"כ קושניר: "הפעילים שלנו הם שותפים אמיתיים לדרך, שמלווים אותנו שנים ארוכות. מגיעים ושואלים שאלות וגם כשהן קשות, אנחנו לרגע לא שוכחים שתפקידנו לשרת את הציבור. תמיד כיף גדול לפגוש אתכם. תודה".

מפגש פעילים בחיפה

ח"כ הכנסת שרון רופא אופיר נפגשה השבוע עם ראש המטה שלנו בחיפה טטיאנה דג'ון והחברים הצעירים במטה הצפוני: "היה מפגש מלא אנרגיה ועניין ביחד עם קבוצת צעירים מלאי רצון לעשייה".

במפגש עלו נושאים שונים לדיון, "שוחחנו על המצב במדינה מה ניתן לעשות ואיך החברים במטה יכולים לסייע ולקדם דברים", הסבירה ח"כ רופא אופיר, ופירטה: "דיברנו על התקציב, על מעמדן של אמהות חד הוריות, תשלום מכס על מוצרים טכנולוגיים, ספורט, חוגים, רפורמה בחקלאות, סיוע לבני הגיל השלישי ועוד". 

ח"כ שרון רופא אופיר סיכמה: "שמחתי לקחת חלק במפגש החשוב, וכולי מלאת ציפייה לקראת המשך הפעילות שלנו ביחד".

מאבק בתופעת הפרעות האכילה

ח"כ לימור מגן תלם ממשיכה לקדם המאבק בתופעת הפרעות האכילה שלצערנו הוגברה במהלך משבר הקורונה. 

השבוע נפגשה ח"כ מגן-תלם עם ד״ר מיכל חסון רוזנשטיין, יו״ר העמותה הישראלית למניעה, טיפול ומחקר בהפרעות אכילה.

בשיחה השתיים דנו עם עומק הבעיה בטיפול בהפרעות אכילה בארץ.

קיים מחסור במיטות אשפוז בכל הארץ, וכפועל יוצא התורים לקבלת טיפול נמשכים חודשים ארוכים, ללא התחשבות במצב הפיזי, הרגשי והנפשי של הנזקק/ת לטיפול.

ח"כ פנתה לשר האוצר בבקשה להגדלת התקציבים למיטות ותקנים. המשך יבוא 🙂

״מרגש לראות צעירים חדשים
עם ניצוץ בעיניים"

וואו! סמינר הצעירים אירח כ-100 צעירים מכל רחבי הארץ שויתרו על הבילוי בים ביום שישי והגיעו להשתתף בסדנאות השונות.

"היה כיף גדול!", כך סיכם אלירן שלומוב, מ"מ יו"ר צעירי ביתנו, את החוויה שלו מסמינר הצעירים שקיימנו בתל-אביב, בהשתתפות עשרות צעירות וצעירים מרחבי הארץ.

אלירן נפגש עם יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן ועם חברי הכנסת שלנו שהשתתפו בסמינר, אך הוא נהנה לא פחות מההיכרות עם החברים החדשים שהצטרפו לצעירי ישראל ביתנו: "הגיעו אלינו אנשים חדשים ואיכותיים עם ניצוץ בעיניים שטובת המדינה עומדת בראש מעייניהם. אני כבר מצפה לפעם הבאה שנפגש". 

"ממליצות בחום להצטרף לפעילות מטה הנשים"

חוויה בלתי נשכחת בסיור מטה הנשים שלנו באשדוד!

נשים רבות הצטרפו לסיור ייחודי בעיר הדרומית, בהובלת חברות הכנסת שרון רופא אופיר, אלינה ברדץ' יאלוב ומנכ"לית המפלגה אינה זילברגרץ.
תחילה ביקרנו בעירייה אצל מ"מ ראש העיר אשדוד, שמעון כצנלסון, וחברת המועצה, מחזיקת התיק לקידום שוויון מגדרי בעיר, עו"ד אורית אלמוזלינו רייז. משם המשכנו לסיור בין אתרי התיירות השונים, שמענו על ההיסטוריה וקינחנו במופע אור קולי במצודה (מומלץ ביותר!)
תודה לכל המשתתפות בסיור, נשמח לראותכן גם בפעילות הבאה!

מריה יעקובוב, באר שבע

"ברצוני להביע את תודתי ואת הערכתי לסגן ראש עיר אשדוד שמעון כצנלסון ולחברי מועצת העיר שאירחו אותנו בעירם הנפלאה", כותבת מריה יעקובוב. "המפגש היה מהנה, מעניין ומועיל. סיירנו ברחבי העיר, טעמנו ממאכלים האתניים של עדות שונות ולקינוח נהנינו ממופע אור קולי מהמם".

מריה סיכמה: "הכרתי הרבה נשים חכמות וחזקות. כן ירבו מפגשים מסוג זה בכלל רחבי הארץ! אני ממליצה בחום לכל אחת מכן ליטול חלק בפעילות מטה נשים של המפלגה!

נטליה ניוולט, אשקלון

נטליה ניוולט, שמתגוררת באשקלון, הוסיפה: "האירוע היה מאוד מרשים. הכרתי נשים מדהימות מערים שונות בישראל, נשים ממקצועות שונים ומתחומים שונים. דיברנו בכמה שפות, אך לכולנו הייתה שפה משותפת אחת, שפה של נשים.

המפגש עסק גם בסוגיות מורכבות יותר בחברה. "שוחחנו על בעיות שונות, על אפליה, על 'תקרת הזכוכית', על אלימות במשפחה ועל הטרדות מיניות". סיפרה נטליה.

"הגיע הזמן לשנות את דפוסי התודעה ולמגר את התופעות הללו. זאת אחת המטרות העיקריות שמטה הנשים המפלגתי שם לעצמו. רק ביחד אנחנו חזקות!"

מקשיבים לסטודנטים​

ח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב נפגשה השבוע עם סטודנטיות וסטודנטים מרכז כיוונים באשדוד.
במפגש הם שיתפו בסוגיות שמפריעות להם בתחומי הכלכלה, החברה והתחבורה.

ח"כ ברדץ'-יאלוב: "החיים כסטודנט לא קלים, השילוב של לימודים אינטנסיביים יחד עם עבודה והתמחויות יוצר קשיים רבים בדרך לתואר הנכסף. כחברת כנסת וכיו״ר השדולה לסטודנטים, אני מבטיחה לבחון את כל הסוגיות שעלו במפגש ולעשות כל שביכולתי כדי להקל על חיי הסטודנטים שלנו."

התוכנית שחיכיתם לה חוזרת!

העולם הפוליטי מסקרן אתכם? רוצים להשפיע מהמקום בו מתקבלות ההחלטות הכי חשובות?
תוכנית המתמחים שלנו חוזרת!

פרטים נוספים בקרוב…

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email