סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 010 - 10-14.10.2021

סוף למאבק הנכים עם בשורה היסטורית אדירה!

גאים להוביל לסיום מחאת הנכים!

אחרי 7 שנים של מאבק הנכים, יו"ר ישראל ביתנו, שר האוצר אביגדור ליברמן, הביא לסיום המאבק עם בשורה אדירה בדמות הסכם הכולל 5.5 מיליארד שקלים לטובת ציבור הנכים.

"מדובר בצעד היסטורי שמבטא את המחויבות העמוקה שלי לנכים", אמר שר האוצר ליברמן, שכזכור, הבטיח לטפל בנושא וקיים מיד כשניתנה ההזדמנות.

ההסכם מביא עמו מספר חידושים ביחס לנכים בישראל, כאשר קצבאות הילדים הנכים יושוו לאלו של הבוגרים, כך שהם יזכו לתוספת חודשית משמעותית.

גם סף הבקשה לשירותים מיוחדים ירד, כדי שמתמודדי הנפש ואנשים עם מוגבלות או אוטיזם יוכלו להגיש בקשה לקבל את השירותים הללו.

עושים סדר במדינה כבר אמרנו?

מכפילים את כמות המיטות למתמודדי הפרעות אכילה

הישג אדיר לטובת מערך הטיפול בהפרעות אכילה – החל מינואר הקרוב יוכפלו מספר מיטות האשפוז לנוער ומיטות אשפוז יום עבור המתמודדים והמתמודדות עם הפרעות אכילה, בהיקף של 30 מיליון שקלים בשנה.

ח"כ לימור מגן תלם: "בשביל רגעים כאלו הגעתי לכנסת. אני גאה ושמחה לבשר שהגעתי לסיכום עם שר הבריאות הורוביץ ושר האוצר ליברמן על הכפלת מספר מיטות האשפוז לטיפול בהפרעות אכילה".

תוספת המיטות קריטית עבור נשים ונערות רבות, שבזמן ההמתנה לטיפול, מצבן ממשיך להידרדר עד לסכנת חיים.

ח"כ מגן תלם: "זהו אחד הימים הכי מרגשים עבורי. אני שמחה ומאושרת שקיבלתי לידי את ההזדמנות לעזור לכל אלו שזקוקים וזקוקות לכך. אמשיך לטפל בנושא במלוא המרץ וללוות את תהליך מתן התקציבים למרכזי הטיפול, לבריאות ולרווחת מתמודדי הפרעות אכילה.

רפורמת הכשרות: חיסכון של 640 מיליון ש״ח

למרות התנגדות החרדים, ח"כ ויו"ר הועדה למיזמים לאומיים מיוחדים ושירותי דת, יוליה מלינובסקי, ממשיכה לנצח על דיוני הועדה בדרך להעברת הרפורמה שתפתח את השוק לתחרות ותסייע בהוזלת יוקר המחייה.

זה מה שתעשה פתיחת הכשרות לתחרות:

  • לא תשלמו פעמיים על כשרות
  • חיסכון של 640 מיליון ש"ח בשנה ליותר מ-9,500 בעלי עסקים
  • הורדת יוקר המחיה לצרכנים


מתוך כתבה שפורסמה השבוע בעיתון ׳דה מרקר׳:  "לצד הדרישה כי התיקון לחוק יאסור במפורש כפל כשירויות, ישראל ביתנו מתעקשת להקשיח עוד יותר את הרפורמה המוצעת, ולהחיל אותה גם על הייבוא. טיוטת הרפורמה התייחסה לכשרות הניתנת לייצור מקומי בלבד – אף ש"הכסף הגדול" והחסמים התחרותיים המשמעותיים מצויים דווקא בייבוא."

הנחת אבן פינה בקמפוס האוניברסיטה הצפונית תל חי

ממשיכים לפעול למען תושבי הצפון!

אחרי ששר האוצר תיקצב בבסיס התקציב 2 בתי חולים חדשים, ביניהם אחד בקרית אתא, ואישר את תקצוב תוכנית מיגון הצפון, השבוע הוא הגיע לקצרין כדי להניח את אבן הפינה לשלוחת הקמפוס האקדמי של מכללת תל-חי בעיר שבקרוב תהפוך להיות אוניברסיטה.

אל השר ליברמן התלוו שר החקלאות ופיתוח הנגב והגליל עודד פורר וראש מועצת קצרין דמיטרי אפרצב, וביחד הם הכריזו על הרחבת הקמפוס, מהלך שייתן מענה לסטודנטים בגליל וישפר את החינוך בצפון הארץ.

השר ליברמן: "כל אזור רמת הגולן והגליל הוא חזון. כך גם אוניברסיטה בגליל זהו חזון. החזון עומד להתממש ויזניק את החינוך, הכלכלה והתעסוקה. תיבנה כאן אוניברסיטה לתפארת שתחזק גם את האזור וגם את מדינת ישראל".

נמשיך לשנות את סדרי העדיפויות לטובת נושאים חשובים ולעשות סדר במדינה!

שר האוצר משתף בחווית העלייה שלו לרגל יום העלייה

אם יש זיכרון שתמיד ילווה אותי הוא הרגע שבו עליתי לארץ ישראל. הייתי צעיר בן 20 בלי שפה, כסף וקשרים. כשהייתי סטודנט, לצד הלימודים עבדתי גם בסבלות וגם באבטחת מוסדות המדינה, לא היה זמן לבכות כשקשה.

ובאמת, אחרי שנים של עבודה קשה, נהייתי שר החוץ, שר הביטחון והיום גם שר האוצר. זאת דוגמה נהדרת לכך שאין עוד מדינה כזאת, אין בעולם עוד מדינה כמו שלנו.

כל מי שמוכשר ומוכן לעבוד קשה יצליח גם אז זה ייקח זמן. ישראל נותנת לכולם הזדמנות. היום אני מסתכל לאחור ומלא בגאווה על מה שאני ומשפחתי עברנו והשגנו.

אני מחזק ומברך אתכם, העולים החדשים. העלייה היא התחלה חדשה, פרק חדש בחיים שלכם וכמה נפלא שאתם עושים את זה כאן במדינת ישראל.

יום עלייה שמח!

עוד שלב בדרך לתוכנית ממדים ללימודים!

חוק קליטת חיילים משוחררים אושר השבוע ברוב קולות בוועדת השרים לענייני חקיקה.

מדובר בהצעה שתעגן בחקיקה את תוכנית 'ממדים ללימודים' שאישר יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן בהיותו שר הביטחון וכעת דאג לתקצב אותה כשר האוצר.

התוכנית מסייעת במימון לימודים לחיילים קרביים, לחיילים בודדים וחיילים מאוכלוסיות מיוחדות ודואגת להבטיח את עתידם גם אחרי שהם מסיימים את שירותם הסדיר.

שר האוצר בפלאפל התאומים - מובילים את רפורמת הכשרות

שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ביקר השבוע בפלאפל "התאומים" בגבעתיים.

שר האוצר: ״עם תעודת כשרות או בלי תעודת כשרות פלאפל תאומים המיתולוגי הוא הפלאפל הכי כשר והכי טעים.
חזרתי לכאן היום, הפעם כשר האוצר עם בשורת רפורמת הכשרות אחרי שביקרתי פה לפני שנה וקצת כשהסירו מהמקום את התעודה. אין ספק שאחזור לכאן שוב לאכול את הפלאפל המשובח, וכמובן, לקנח בקצת חמוצים…״

ממשיכים לדאוג לרווחת בעלי החיים

3.9 מיליון שקלים למען הכלבים (וזו רק ההתחלה!)

זה הסכום שנשקיע במשרד החקלאות לצמצום תופעת הכלבים העזובים בדגש על הפריפריה.

התוכנית הזו תסייע לרשויות שמתקשות לדאוג לרווחת הכלבים המשוטטים ובכך לשפר את תנאי מחייתם. 

השר עודד פורר: "מיום כניסתי למשרד סימנתי את נושא רווחת בעלי החיים כאחד הנושאים המשמעותיים בו ארצה להתמקד ולשפר. בעיית הכלבים המשוטטים היא בעיקרה באזורים כפריים בפריפריה, מעבר לבעלי החיים שסובלים ממנה, גם ההולכים על שתיים סובלים, על כן אני רואה ביישום התוכנית ישום של שתי מטרות חשובות גם רווחת הכלבים וגם חיזוק הפריפריה."

קצבת הבטחת הכנסה לגמלאים תעלה במאות שקלים

הרפורמה להעלאת קצבאות האזרחים הותיקים, הבטחה שישראל ביתנו חרטה על דגלה, הייתה דרישה מרכזית בהסכמים הקואליציונים במשא ומתן לכניסה לממשלה.

ח"כ אלכס קושניר: "בהצעת החוק הזאת אנחנו נדאג לכך שאף קשיש במדינת ישראל לא יחיה מתחת לקו העוני, נכניס כמה שיותר אוכלוסיות לזכאות, ואני אדאג באופן אישי שביטוח לאומי יבצעו פעולות אקטיביות בכל השפות כדי לוודא שאנשים יבינו את הזכויות שלהם ויממשו אותם עד תום.

קבוצת הידידות ישראל-נורווגיה

ח"כ לימור מגן תלם נפגשה השבוע עם שגריר נורווגיה בישראל, להשקת קבוצת הידידות הבין פרלמנטרית ישראל – נורווגיה.

הפגישה בישרה את הסנונית הראשונה לחידוש היחסים, לאחר שנתיים של חוסר יציבות פוליטית שבמהלכם למעשה הוקפאו הקשרים בין המדינות.

השגריר החמיא רבות לדרך שבה התמודדה ישראל עם הקורונה וסיפר כי הוא מקדם את הגישה הזו מול הפרלמנט הנורווגי.

ח"כ מגן תלם: "גיליתי בפגישה רצון הדדי לחיזוק הקשרים בין המדינות, בנושאים מדיניים וכלכליים. אני מודה לשגריר על פועלו לחיזוק היחסים בין המדינות וכולי תקווה כי יימשך שיתוף הפעולה הפורה גם עם הממשלה החדשה בנורווגיה שתקום בימים הקרובים."

דיון בועדת החינוך על העדר פיקוח בחינוך החרדי

ח"כ פרופ' יוסי שיין הציג השבוע בועדת החינוך בדיון שעסק במערכת החינוך החרדית את הנתונים הקשים המצביעים על כך שבמידה ומדינת ישראל לא תשנה כיוון היא עלולה להפוך, חלילה, למדינת עולם שלישית:   

ח"כ פרופ' שיין: "משרד החינוך אינו מנהל ואינו מפקח בצורה ראויה על החינוך החרדי. זו תוצאה של הפוליטיקה הישראלית שבשם קואליציית ה'ימין המלא-מלא' אפשרה במשך שנים לחרדים להשיג תקציבי עתק ללא פיקוח, תוך פגיעה משמעותית בתלמידים החרדים עצמם – שלא יוכלו להשתתף בעתיד בשוק העבודה הישראלי ונידונו להיות 'אזרחים סוג ב' במדינת ההזנק הישראלית. מגמות אלה חייבות להשתנות מהיסוד על מנת שנוכל לשמור על הסטארט אפ ניישן הישראלי."

נשות הדרום אנחנו כאן בשבילכן!

ח"כ שרון רופא אופיר נפגשה השבוע עם ג׳ולי קייט, חברת מועצת מיתר כרמית, ומובילת הפורום לקידום הנגב, על רקע אירועי הפשיעה בדרום.

השתיים ביקשו להביע תמיכה בנשות הדרום: 

"אנחנו פונות אליכן נשות הדרום, שתפו אותנו הציעו רעיונות יחד נגבש תוכנית – כי חייבים לשים לזה סוף!"

תוכנית המתמחים של ישראל ביתנו

ההרשמה בעיצומה! 

העולם הפוליטי מסקרן אתכם? רוצים להשפיע מהמקום בו מתקבלות ההחלטות הכי חשובות? תוכנית המתמחים שלנו חוזרת!

מהרו להירשם, ההרשמה נסגרת ביום חמישי ה- 21/10.

התוכנית מיועדת לבוגרים אקדמאים או סטודנטים בשנה האחרונה ללימודים מתחת לגיל 35 ומותנית בהליך מיון מוקדם. מהרו להירשם. מספר המקומות מוגבל.

להגשת מועמדות שלחו קו"ח לאמיר: [email protected] | או חייגו: 050-4660888

מטה הנשים מגיעות לחיפה!

מטה הנשים שלנו מזמין אתכן למפגש נשים  מגבש בחיפה ביום שישי ה- 22/10 


מה בתוכנית? 


9:30 מפגש בכתובת קדושי בגדד 36, חיפה, נשנושים ושתייה

10:00-11:00 היכרות ונאומי חברות הכנסת

11:00 סיור אוטובוס קצר בעיר

11:45 סיור רגלי בשוק תלפיות

13:00 פיזור

הרשמה בטלפון: 054-532-0809 (אינה רוזמן)

מתחברים לעשייה שלנו? לחצו על התמונה להצטרפות!

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email