סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 013 - 31.10-4.11.2021

סיבה למסיבה! תקציב 21-22 אושר בכנסת!

אחרי יותר מ-3.5 שנים, תקציב המדינה בהובלת שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו עבר בקריאה שנייה ושלישית ואושר בכנסת!

זהו רגע מרגש לכל אזרח ואזרחית במדינה.

שר האוצר ליברמן: "ישראל סוף סוף הופכת למדינה נורמלית, מדינה עם תקציב. החלטנו לוותר על החל"ת, למנוע סגרים ולקבל החלטות קשות. ממשלה כזו יכולה להצעיד את ישראל הרבה יותר רחוק ממה שחלמנו"

#תקציב שעוד לא הכרתם

יו"ר ועדת הכספים בפתיחת הצבעות התקציב

ח"כ אלכס קושניר: "אנחנו עומדים בפתחו של רגע דרמטי, אנחנו הולכים לאשר כאן תקציב שהמדינה לא זכתה לראות 3.5 שנים. הדבר הזה אמור להיות כל כך בסיסי, שפעם בשנה המדינה קובעת לעצמה תכנית כלכלית. אבל מה? הורגלנו למנהג מגונה, שלוקחים את התקציב והופכים אותו לכלי פוליטי.

יו"ר האופוזיציה שדיבר לפניי, בפעם הקודמת לקח את התקציב ככלי פוליטי, והקריב את אזרחי מדינת ישראל למען טובתו האישית, ועכשיו הוא מנסה לעשות את אותו הדבר. אז אני לא מצליח להבין למה הוא כל הזמן בוחר לשקר, לשסות, לפלג. למה כל הזמן הוא מנסה לחלק את העם לטובים ולרעים. 

למה פעם אחת הוא אבו יאיר, ופעם אחרת הוא מאשים את הערבים בכל הצרות של המדינה? 

למה פעם אחת הוא דואג לקשישים, ובפעם השנייה הוא מבטיח להם העלאות קצבה ולא עושה את זה במשך  5 שנים? למה פעם אחת, הוא עומד כאן ודואג לחיילי צה"ל, אבל שוכח לומר שבפעם האחרונה ששכר החיילים עלה, היה כשאביגדור ליברמן היה שר הביטחון? 

אני פונה לחבריי בקואליציה, אנחנו עושים פה דבר גדול. עבדנו קשה חודשיים וחצי, עבדנו ימים כלילות ואנחנו יחד נעביר את התקציב הזה לטובת אזרחי ישראל."

מעלים את שכר המינימום!

בשורה אדירה למשק ולכלכלה הישראלית!🇮🇱

עסקת החבילה שהביא שר האוצר, ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, תסייע לצמצום פערים וחיזוק מעמדם של העובדים המשתכרים ברמות הנמוכות, קידום גמישות ניהולית במגזר הפרטי והציבורי ומתן ודאות ביחסי העבודה במשק.

שר האוצר, אביגדור ליברמן:

"כבר ביומי הראשון בתפקידי כשר אוצר, כינסתי את ראשי המשק של מדינת ישראל והיום בתום 143 יום ולאחר עבודה מאומצת, רצון טוב ושיתוף פעולה מעמיק של כל שותפי, הצלחנו להסכים על צעדים שיובילו את המשק קדימה וייצרו כאן יציבות תעסוקתית."

#פחות דיבורים, יותר מעשים, עושים סדר במדינה

תוכנית הדיור יוצאת לדרך

מטפלים במשבר הדיור!

תכנית הדיור שהציג שר האוצר השבוע באה למטרה להיאבק בעליית מחירי הדיור בעיקר באמצעות הגדלת ההיצע. במסגרת אישור תקציב המדינה אישרתי תקציבים משמעותיים לתשתיות, כיתות, תמרוץ היתרים, פיתוח בחברה הערבית, התחדשות עירונית ועוד.

התוכנית משלימה את הצעדים בחוק ההסדרים הכולל בתוכו רפורמות חשובות לשוק הדיור בינהן, שכירות ארוכת טווח, התחדשות עירונית, הסבת משרדים ועוד.

שר האוצר: "בחרנו לטפל בבעיות שורשיות ולנקוט בצעדים דרמטיים ויצירתיים שיביאו לתוספת של כ-300,000 יחידות דיור ב-4 שנים הקרובות."

נמשיך לנהוג באחריות למענכם ונחזיר בחזרה את המדינה למסלול הצמיחה ונוריד ביחד את יוקר המחיה!

שומרים על הסביבה

השבוע נכנס לתוקף המס על הכלים החד פעמים, צעד בדרך להפחית את השימוש בכלים חד פעמיים, למען הסביבה ועתיד כדור הארץ.

בנוסף, נפגש שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן עם מנכ"ל האוניברסיטה העברית ומספר סטודנטים וסטודנטיות מהאגודה הנהדרת שלהם, והודה להם על היוזמה המבורכת בצעד החשוב שהם נקטו לעידוד הפחתה בשימוש בכלים חד פעמיים תוך שמירה על סבירה ירוקה, שר האוצר מצידו שימש דוגמא והראה שלא נורא לשטוף את הכלים לבד!

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "התחלתי עם הסוגיה המשמעותית הזו במספר צעדים לרבות תמריצים שליליים לרכישת כלים חד פעמיים ואני שמח שהאוניברסיטה העברית, בה גם אני למדתי בעבר, הצטרפה למהלך".

לצד הדיבורים, חשובים גם המעשים, ואנו מברכים על הצעד החשוב שעליו הכריזה האוניברסיטה, כמה שיותר ירוק יותר טוב, התחלנו בחד"פ וביחד נתקדם ליוזמות הבאות ונפעל למען הדורות הבאים.

מסייעים לעצמאיים ובעלי העסקים

ממשיכים במאבק להקלה על העצמאיים ובעלי העסקים בישראל.

השבוע נפגשה חברת הכנסת לימור מגן תלם עם ארגוני העצמאיים בישראל, בנוגע לחוק זכויות היוצרים שיקל על תשלומי התמלוגים עבור בעלי העסקים.

שוק זכויות היוצרים מסורבל מאוד ובלתי מוסדר כראוי, מדובר בחמישה גופים נפקדים שגובים תשלומים גבוהים מבעלי העסקים, בלי שום תעריף אחיד והגיוני.

החוק שמקדמת ח"כ מגן תלם נועד לאחד את הגבייה מול גוף יציג אחד, מה שיוזיל את העלויות לעסקים ויביא להרחבת מסד הגבייה מכל העסקים במדינה.

ח"כ לימור מגן תלם:

"ברגע שהתשלומים של העסקים על תמלוגים יופחתו, זה ישפיע על יוקר המחיה והצרכן ישלם פחות, לא ארפה עד להפסקת הכאוס בתחום התמלוגים לזכויות היוצרים."

מחזקים את היחסים עם אירופה

אירופה וישראל פותחות דף חדש 🇮🇱🇪🇺

ח"כ פרופ' יוסי שיין, ראש משלחת הכנסת ליחסים של ישראל עם הפרלמנט האירופי חתם השבוע על מזכר הבנות עם מר אנטוניו לופז, יו"ר המשלחת הפרלמנטרית האירופית המקבילה. 

ח"כ שיין: "המזכר מבסס את פתיחת הפרק החדש ביחסים בין מדינת היהודים והפרלמנט האירופי, המבין היטב את עוצמתה, חשיבותה, וערכיה הדמוקרטים של מדינת ישראל. שיתופי הפעולה בין כנסת ישראל לפרלמנט האירופי הם חשובים ברמה האסטרטגית, התרבותית והערכית. יחד נכתוב פרק חדש ביחסים בין ישראל לאירופה."

טיקטוק חדש של ח״כ יוליה מלינובסקי

יו"ר ועדת מיזמי תשתית לאומיים ושירותי דת יהודיים, ח"כ יוליה מילינובסקי, מסמנת את היעדים הבאים שלה, לאחר שהעבירה את רפורמת הכשרות בוועדה. רוצים לדעת מהם? צפו!

ביקור מפתיע בכנסת!

זאב נוימן,יו"ר חברת הימנותא ומ"מ ראש עיריית עכו, קפץ לביקור רגע לפני ההצבעות על התקציב!

יו"ר הסיעה בפגישה עם מנכ"ל פתחון-לב

יו"ר הסיעה, ח"כ יבגני סובה, אירח השבוע בלשכתו בכנסת את מנכ״ל עמותת ״פתחון-לב״ אלי כהן

ח"כ סובה: "שיתוף הפעולה בינינו החל בעקבות פניות רבות של אזרחים אשר ביקשו את עזרתי במיצוי זכויותיהם. התרשמתי מאוד מהנחישות ורוח ההתנדבות של אנשי העמותה וסיכמנו שאבקר בקרוב באחד ממרכזי הסיוע. התקציב שאנחנו מעבירים השבוע יסייע רבות בהקלה על יוקר המחיה, יש בו תוספת משמעותית לניצולי שואה, העלאת קצבת הבטחת הכנסה לגמלאים, תוספת לקצבת נכים ונכי צה״ל, תוספת של קרוב ל-1 מיליארד ש״ח למערכת החינוך ורפורמות חשובות שישפיעו כבר בקרוב על חיינו. המטרה שלנו כחברי כנסת שלעמותות המצויינות האלה תהיה כמה שפחות עבודה."

דואגים לנפגעי תקיפה מינית

ח"כ שרון רופא אופיר, הגישה שורת חוקים שיטיבו עם נפגעות ונפגעי תקיפה מינית. בין הצעות החוק:

הצעת חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע העבירה- חוק שמבקש למנוע מצב בו עבריין המין יוכל להטריד ולהלך אימים על נפגע העבירה כאשר קרבת קרבתו עלולה להוות נזק נפשי חמור לנפגע או לנפגעת. 

הצעת חוק איסור חקירה בדבר עברו המיני של נפגע עבירה -חוק זה מבקש לאסור על תחקור או תשאול לגבי היסטוריה מינית של נפגע/ת מינית בהליכים של הטרדה מינית וכל עבירה מינית אחרת. השואל על עבר מיני יואשם בעצמו בהטרדה מינית. 

הצעת חוק המלחמה בפדופיליה – ההגנה על הציבור מפני תופעת הפדופיליה, מחייבת נקיטת צעדים חמורים כלפי עברייני המין הסובלים מפדופיליה. הצעת החוק באה להקים מאגר מידע ארצי אשר יכיל את פרטיהם של כלל עברייני המין הסובלים מפדופיליה המוכרים לרשויות אכיפת החוק ויהיה פתוח לעיון הציבור, כפי שנהוג הדבר בארה"ב. מאגר המידע יאפשר להורים להשגיח באופן יותר יסודי על סביבת המגורים שלהם ושל ילדיהם ובכך למנוע עבירות מין נוספות.

מוזילים את מחירי מוצרי החלב בישראל!

שר החלקאות ופיתוח הנגב והגליל, עודד פורר, ושר האוצר אביגדור ליברמן, חתמו השבוע על צו לפטור ממכס בייבוא למוצרי חלב רבים. פתיחת השוק לייבוא, הורדת המכסים צפויה על פי הכלכלנים למנוע את המחסור במוצרי חלב ולהוריד את יוקר המחיה. 

השר פורר: "הצרכן הישראלי משלם הרבה יותר על מוצרי חלב בארץ מאשר הצרכנים בחו"ל, לא היינו זקוקים לסדרת כתבות בשביל לדעת את זה. ועדיין, זה מרתיח, מקומם ולא צודק בשום צורה – חברתית או כלכלית.

לכן, שר האוצר אביגדור ליברמן ואני סיכמנו היום על מתן צו שיעניק פטור ממכס בייבוא מוצרי חלב לישראל. לא עוד מוצרי חלב רק לעשירים, לא עוד מחסור על המדפים בחגים. בקרוב כולם יוכלו ליהנות ממעדנים ומוצרי חלב, בשפע ובזול."

קצת פחות דיבורים, הרבה יותר מעשים, ונוריד את יוקר המחיה בישראל!

מסיבת חנוכה באווירה לטינית

חנוכה מתקרב וההרשמה כבר נפתחה!

 

האירוע ייערך בתל אביב במעמד שר האוצר, השרים וחברי הכנסת של ישראל ביתנו.

סמינר הצעירים שלנו מגיע לחיפה

חושבים על קריירה פוליטית? רוצים להשפיע על החיים במדינה?
מפלגת ישראל ביתנו מזמינה אתכם לקחת חלק בסמינר הכולל סדנאות מקצועיות שיספקו הצצה לעולם הפוליטי ויתנו לכם כלים מעשיים!

ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש ומיועדת לצעירים וצעירות עד גיל 35. מהרו להירשם מספר המקומות מוגבל.

 

מתחברים לעשייה שלנו? הצטרפו אלינו!

חברים יקרים!

מפלגת ישראל ביתנו מרחיבה את שורותיה לקראת הוועידה החמישית של המפלגה. אנחנו מזמינים אתכם להתפקד למפלגה ולקחת חלק משמעותי בעשייה שלנו!

לא מסתדרים? דברו איתנו! *2280

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email