סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 014 - 7-11.11.2021

מילה זו מילה!

אנחנו אנשים מוזרים.

מה שאנחנו אומרים לפני הבחירות זה מה שאנחנו עושים אחרי הבחירות.

הבטחנו וקיימנו!

עושים סדר במדינה.

תקציב שעוד לא הכרתם

אחרי שסיימנו להעביר את התקציב והחזרנו את המדינה למסלול, סיכמנו עבורכם את עיקרי הבשורות החשובות שכל אחד ואחת מכם יתחיל ליהנות מהן ממש בקרוב!

אל תגידו לא ידענו לא שמענו, צפו בגלריה

ישיבת סיעה

השבוע בפתח ישיבת הסיעה ולאחר העברת התקציב, קבע שר האוצר חלק מהיעדים להמשך: רפורמה בגיור, אישור מתווה הכותל, שיאפשר חופש פולחן לכל מי שחפצים בכך והשקעה נרחבת בתשתיות התחבורה הציבורית.

מטפלים במשבר הדיור

צפו בסרטון שמסכם בפחות מדקה את תכנית הדיור שהציג שר האוצר בשבוע שעבר ומטרתה להיאבק בעליית מחירי הדיור באמצעות יצירת היצע גדול יותר מחד והקטנת הביקוש מאידך.

שר האוצר: "בחרנו לטפל בבעיות שורשיות ולנקוט בצעדים דרמטיים ויצירתיים שיביאו לתוספת של כ-300,000 יחידות דיור ב-4 שנים הקרובות."

נמשיך לפעול למען החזרת המדינה למסלול ולהורדת יוקר המחיה!

 

מסייעים לעסקים שנפגעו בקורונה

בזכות ההתנהלות האחראית של שר האוצר אביגדור ליברמן, נרשם צמצום בפגיעה בעסקים בגל הרביעי.

יחד עם זאת, ישנם עסקים שנפגעו בצורה משמעותית יותר במהלך שנת 2020 ולא קיבלו פיצוי הולם.

משום כך, שר האוצר החליט להעביר מענקים לעסקים שיסייעו בהוצאות השכירות שלהם בגובה של כ-60 מיליוני שקלים.

ממשיכים לעשות סדר במדינה!

שמים סוף להשחתת מודעות נשים

"על ראש הגנב בוער הכובע!"

במהלך הצגת החוק של ח"כ יוליה מלינובסקי, המבקש להוקיע את תופעת השחתת מודעות בהן מופיעות דמויות נשיות, חברי הכנסת החרדים השתוללו וכינו את ח"כ מלינובסקי אנטישמית ושלחו אותה חזרה "ללנין". הצעת החוק קובעת קנס כספי מוגדל בסך של עד 30,000 ש״ח על משחיתי מודעות על רקע מגדרי.
הגיע הזמן לשים סוף להדרת נשים מהמרחב הציבורי גם אם זה לא מתאים לחלק מחברי האופוזיציה. למרות הזעקות הצעת החוק עברה במליאה בקריאה טרומית.

הכסף חוזר לציבור!

קודם כל משלמים ואחר כך מתווכחים!

חוק קרן העושר אושר השבוע בכנסת. החוק קובע מנגנוני מיסוי לחברות בעלות הזכויות לניצול משאבי הטבע בישראל – משאבי הטבע של כולנו! אין שום סיבה שהכספים יתעכבו לפני שהם חוזרים חזרה לאזרחי המדינה.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר: "לקחת חלק בהקמת קרן העושר, זה לעשות צדק עם כל אזרחי מדינת ישראל.

את חוק 'משאבי הטבע' סיימתי להכין בוועדת הכספים כבר לפני 4 חודשים, אך זה לא נגמר שם. במליאה חיכו לי עשרות שעות אל תוך הלילה ופיליבסטר שלא נגמר – האופוזיציה עשתה הכל כדי לעצור את החוק שיכניס כסף לילדים שלנו מרווחי משאבי הטבע.

אחרי שנים של דשדוש וחלומות על קרן העושר, זה סוף סוף קורה. הנוהג של משיכת מועד התשלום של המס ע"י חברות הגז, הנפט ומשאבי הטבע הסתיים. גם אם קיימת מחלוקת על גובה המס, החברות יחויhבו לשלם לפחות 75% ממנו באופן מידי. כך שחררנו את הפקק והכסף יתחיל לזרום לקרן העושר."

נלחמים בפשיעה החקלאית

אישרנו השבוע את התוכנית למלחמה בפשיעה החקלאית בנגב ובגליל!

במסגרת התוכנית נקים שתי יחידות מתנדבי מג"ב בצפון ובדרום, שיתוקצבו ע"י המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יקבלו את כל הכלים הנדרשים כדי להשיב את הביטחון לתושבי האזור.

השר עודד פורר: "לא סתם חשוב היה להעביר את ההחלטה דווקא ביום בן-גוריון. אנחנו כאן כדי להפריח את הנגב והגליל ולהמשיך את החזון שלו. הגמלים שברקע מזכירים לי שחברי האופוזיציה לא מסוגלים לראות את הדבשת של עצמם. בזמן שאתם לא העברתם תקציב והפקרתם את הנגב, אנחנו כאן כדי לתקן את הנזק שגרמתם ולעבוד למען האזרחים."

כך גם נמשיך לעשות.

השר במשרד האוצר במפגש מדיני 🇲🇦🇮🇱

השר במשרד האוצר, חמד עמאר, נפגש השבוע עם משלחת ממרוקו ועם מנכ"ל משרד התיאום המרוקאי. הצדדים סיכמנו על המשך שיתוף פעולה שיוביל לחיזוק הקשרים בין המדינות.

גרים בכבוד, חיים בכבוד

ממשיכים לדאוג לקידום הדיור הציבורי!

חברת הכנסת לימור מגן תלם הגיעה בוועדת הכלכלה להסכמה עם שר השיכון אלקין, לפיה יוקפאו הפינויים שאינם בהסכמה מדירות הדיור הציבורי.

תוקם ועדת בדיקה בראשות שר השיכון שבה אהיה חברה, שתבחן את כלל השיקולים והקריטריונים ולאחר מכן במידה ויפונו הדיירים הם יהיו זכאים לתמיכה ישירה בשכר דירה.

קורת גג היא הרף הבסיסי ביותר של חיים בכבוד. עלינו להיות שם עבור האזרחים שידם אינם משגת, לתמוך ולדאוג שלא ידרדרו.

הממשלה הכניסה לתקציב את הרכישה של 1,700 דירות חדשות ואנחנו נמשיך ונעקוב בוועדת הכלכלה על הגדלת מלאי הדיור הציבורי.

(צילום: דני שם טוב)

דואגים לדור הצעיר!

60 מיליון שקלים יועברו לטובת הדור הצעיר של החקלאים בדגש על הנגב והגליל.

ועדת השרים לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל שהתכנסה השבוע במדרשת בן גוריון, בראשותו של שר החקלאות, נגב וגליל עודד פורר  – אישרה תוכנית רב שנתית לטובת הדור הצעיר של החקלאות.

התמיכה שהשר פורר עמל עליה מיום כניסתו לתפקיד, תועבר לקבוצות מתנדבים הפועלים בישובים כפריים המקיימים פעילות חקלאית משמעותית באזורי עדיפות לאומית.

השר פורר: ״הדור הצעיר הוא דור העתיד של החקלאות. כשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, המטרה שלי היא שהפריפריה לא רק תתקרב למרכז, אלא תהפוך למרכז. לכן חשוב לדאוג לצעירים ולהכווין אותם להשתקע באזור.

נמשיך להשקיע בצעירים ובפרויקטים שמשנים את המציאות בדרום ובמדינת ישראל כולה ."

את הסיור אירחה סגנית ראש עיריית שדרות, הגב׳ חוה נחשונוב, ואליו התלוו נציגות המפלגה ג'ולי קייט (מיתר) ומריה יעקובוב (באר שבע).

יו"ר ועדת הכספים בוידוי מרגש!

יו״ר ועדת הכספים, ח״כ אלכס קושניר, שיתף השבוע בפייסבוק: ״תתפלאו אבל הדבר הכי קשה שהיה לי בתקופה הזו, לא היו הלילות הלבנים בכנסת, הטרלות האופוזיציה או אלפי ההצבעות. הדבר הקשה ביותר היה העובדה שלא יכולתי לקחת את ליאלי כל בוקר לבית הספר.

אחרי תקופה ארוכה בה לא הקדשנו מספיק זמן למשפחה, היום סוף סוף אנחנו חוזרים למסלול, חוזרים ליציבות וכן, גם להכנת הסנדוויץ' בבוקר.״

קפצו לבקר

מעלים הילוך לקראת הוועידה החמישית של המפלגה שתתקיים ב – 17.2.22!

מנכ"לית המפלגה, אינה זילברגרץ, נפגשה השבוע במטה המפלגה עם הנהלת סניף נתניה – חבר מועצת העיר בוריס צירולניק ומספר 2 ברשימה נפתלי בחטיאר.

במסגרת הרענון של מרכז המפלגה ומוסדותיה, זו הזדמנות טובה להזכיר לכם שהיום הקובע הוא ה- 5.12 לקראת הועידה החמישית של המפלגה ואנחנו קוראים לכם להתפקד על מנת שתוכלו להשפיע ולהיבחר למוסדות המפלגה.

מתפקדים = משפיעים = מאמינים בדרך!

ראיון עם יו״ר הסיעה

יו"ר הסיעה וחבר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת יבגני סובה שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והביע את דעתו על הדיון הסוער שהתקיים השבוע בוועדה בעקבות פרשת תיאום המחירים לכאורה של הרשתות הגדולות: "צר לי שהדבר הזה הידרדר וצר לי לראות את הדבר הזה, כי אני חושב שחברי הכנסת, לא משנה מה הם אומרים, זה המקום שלהם, ולכן חשוב להשמיע. אני שמח שכתוצאה מהדיון החלטנו על הקמת צוות בין משרדי ברשות תחרות. הם צריכים לבחון את כל פערי התיווך, ולבדוק האם באמת קיימים הדברים ששמענו בתחקיר".

בנוסף התייחס ליוקר המחייה:
"אנו כרגע מודעים ליוקר המחיה, ומבחינתנו זה אחד מארבעת הנושאים החשובים שצריך לטפל בהם. זה מטריד את כולנו, לא קשור לכמה כל אחד מרוויח. אמרתי לחבריי באופוזיציה שזה נשמע לי צבוע שהם מאשימים ביוקר המחיה את הממשלה שקמה לפני חמישה חודשים, בעוד הם במשך 12 שנה לא עשו כמעט כלום בנושא".

אירוע הוקרה לפסטיבל הסרטים הישראלי

ח"כ פרופ' יוסי שיין, ראש השדולה להפצת תרבות ישראל בין העמים, הגיע לשאת דברים בפסטיבל שחוגג השנה 35 שנה להיווסדו.

ח"כ שיין: "אחרי שהעברנו את תקציב המדינה, אני שמח ליטול חלק באירוע הוקרה בירושלים לפסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס החוגג השנה 35 שנה להיווסדו.
ב – 30 בנובמבר אשיק את שדולת הכנסת לקידום שמה ותרבותה של ישראל בקרב העמים. באירוע בו ישתתפו שר האוצר, יו״ר הכנסת ושר התרבות, יקחו חלק יוצרים ומובילי תרבות ממגוון תחומים. פעולה זו היא חלק מתוך הגשמת חזון ישראל ביתנו. 

אנו נקדם גם בניית מוסד ישראלי בינלאומי לקידום התרבות, שבדומה למועצה הבריטית, המכון הצרפתי, ומכון גתה הגרמני יביא את היצירה הישראלית לכל רחבי תבל."

מתפקדים למפלגה

ח"כ אלינה ברדץ' יאלוב בפנייה לתומכים שלנו:
אני מזמינה אותך להצטרף לשורותיה של משפחת ישראל ביתנו – מפלגה ציונית, חברתית וליברלית בראשות שר האוצר אביגדור ליברמן.
יש לך את ההזדמנות להיות חלק מהשינוי ולהשפיע מבפנים על התהליכים שקורים במדינת ישראל.

לכל מי שמצטרף.ת עד לתאריך 5/12 תהיה האפשרות להתמודד למרכז המפלגה ולמוסדותיה בוועידה הארצית הקרובה 💪🏼

מסיבת חנוכה

ישראל ביתנו מזמינה אתכם למסיבת חנוכה במעמד שר האוצר, מהרו להירשם, מספר המקומות מוגבל!

מתחברים לעשייה שלנו? הצטרפו אלינו!

חברים יקרים!

מפלגת ישראל ביתנו מרחיבה את שורותיה לקראת הוועידה החמישית של המפלגה. אנחנו מזמינים אתכם להתפקד למפלגה ולקחת חלק משמעותי בעשייה שלנו!

לא מסתדרים? דברו איתנו! *2280

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email