סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 015 - 14-18.11.2021

שר האוצר בפגישה מדינית עם סגן מזכירת האוצר של ארה"ב

ממשיכים לבסס את הקשרים עם ארה"ב!

השבוע נפגש שר האוצר, אביגדור ליברמן עם סגן מזכירת האוצר של ארה"ב, הקשר החם עם בת בריתנו הוא עוגן חשוב ואסטרטגי ונמשיך לחזק את הקשרים בין המדינות.

מעודדים הפקות זרות לצלם בישראל!

אנו שמחים לבשר שבשיתוף פעולה בין שר האוצר, אביגדור ליברמן, לבין משרדי התרבות והספורט, החוץ, הכלכלה והתיירות, החליט על עידוד הגעת צילומי הפקות זרות לישראל.

נקצה 45 מיליון שקלים לשנתיים הקרובות אשר ישמשו להפקת סרטים וסדרות זרות בישראל. הצעד החשוב מביא איתו בשורה משמעותית אשר במרכזה מיתוגה החיובי של ישראל בעולם כמוקד לצילום סדרות וסרטים בינלאומיים, תוך שימוש במשאבי טבע ואתרי צילום ייחודיים והיסטוריים הקיימים בישראל.

לא פחות חשוב, ההחלטה שלנו תעניק פרנסה לישראלים רבים אשר ישתתפו בהפקות השונות.

הגיע הזמן שנראה סט צילומים כחול לבן.

אורחים בישיבת הסיעה

השבוע בישיבת סיעת ישראל ביתנו, אירחנו את ראש עיריית אילת, מר אלי לנקרי, וסגנו מטעם ישראל ביתנו, מר סטס דינקין.

שמענו מהם סקירה על מצבה של אילת והחזון לעתיד. 

שר האוצר הביעה את מחויבותו העמוקה להצלחת העיר אילת, מחויבות שבאה לידי ביטוי גם בתקציב האחרון עם תקצוב להרחבת כביש הערבה והחזרת השאטלים לתושבי אילת מנתב"ג.

התוכנית לחיזוק הנגב יוצאת לדרך

השבוע אישרה הממשלה תוכנית בעלות של חצי מיליארד שקלים לטובת תושבות ותושבי הנגב.

במסגרת התוכנית, יועתקו בסיסי צה"ל לדרום, לצד חיזוק האזור, תקציבים לחינוך, לשירותי הבריאות, התרבות, התחבורה שיובילו לשיפור איכות החיים.

השר עודד פורר:

"עם כניסתי לתפקיד השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, בחרתי להתמקד בפרויקטים מחוללי שינוי שהתושבים ירגישו בחיי היומיום. אני שמח ששבוע בלבד לאחר העברת התקציב אנחנו מצליחים ליישם את מה שהבטחנו."

דואגים לחיילים המשוחררים במגזר הדרוזי

שר האוצר אביגדור ליברמן והשר במשרד האוצר, חמד עמאר, החליטו: גם בדלית אל כרמל, עספיא ושפרעם יהיה סבסוד של עד 400 אלף ש״ח לחלקות לחיילים המשוחררים!

בתוכנית התלת שנתית שיזם השר חמד עמאר לעדה הדרוזית, נחסוך לאותם חיילים משוחררים כ- 100 אלף ש״ח בעלויות. זאת אומרת שבקרוב חיילים משוחררים מהעדה הדרוזית, יהיו זכאים לסבסוד של עד 90% במחיר הקרקע ובפיתוח התשתיות. לראשונה, הסבסוד יהיה בגובה של עד 400 אלף ש״ח, במקום עד 300 אלף ש״ח כפי שהיה עד היום.

בנוסף, בתמיכתו של שר האוצר אביגדור ליברמן, אושרה השקעה תקציבית חסרת תקדים, לאלפי יחידות דיור חדשות בכל היישובים הדרוזים שישווקו עד לשנת 2023.

אלכס חולה אהבה (למדינה)!

בראיון מקיף וחושפני למעריב, רגע אחרי העברת התקציב, ח״כ אלכס קושניר משתף בגילוי לב על הרגע שהבין שהוא יהודי, קשיי העלייה, היציאה לעבודה בגיל 12, הגיוס  לקרבי כבן יחיד והאירוע שחיבר אותו יותר מהכל למדינת ישראל.

למרות שאנחנו כבר מכירים את אלכס, גם אנחנו הופתענו והתרגשנו לגלות עוד קצת ממנו.

דיון מיוחד על התנהלות בתי הדין הרבניים, בנושא הליך בירור יהדות

יהודים בספק?

בעקבות כתבה ששודרה בערוץ 12 בה נחשפו עדויות על תופעת בדיקת היהדות, קיימה יו"ר ועדת מיזמי תשתית לאומיים מיוחדים ושירותי דת יהודיים, ח"כ יוליה מלינובסקי דיון מיוחד.

בדיון נכחו נציגי ארגונים העוסקים בתחום דת ומדינה, אזרחים שעברו חקירות יהדות וסיפרו את סיפורם, לי נעים, כתבת ערוץ 12 שערכה את הכתבה ועוד.

ח"כ מלינובסקי: "בירור יהדות הוא הליך פולשני ומשפיל מאוד. אספנו נתונים וראינו שב-30 השנים הקרובות, חצי מיליון ישראלים יצטרכו לעבור בירור יהדות.

אני בעצמי עברתי את ההליך, ויכולה לספר על חוויה לא נחמדה ונעימה. ההרגשה היא ששמים אותך בגדר חשוד ונאשם."

עדות אישית של ח"כ ברדץ'-יאלוב

במסגרת הדיון המיוחד בוועדה בראשות ח"כ יוליה מלינובסקי, בעניין הליך בירור היהדות, ח״כ אלינה ברדץ׳-יאלוב שיתפה בסיפורה האישי על התהליך הקשה שעברה ברבנות:

״ניתן לסכם את האינטראקציה שלי עם הרבנות בארץ בשתי מילים: עוגמת נפש.

התהליך היה ארוך ומייגע ונשאר בזכרוני כאחד האירועים הטראומטיים ביותר. מזל גדול שבשנת 2000 לא היו בדיקות DNA, אחרת הייתי נשלחת לבדיקת רקמות. 

מספר שנים לאחר מכן התגרשתי ברבנות במנצ׳סטר – שם ראיתי יחס אחר לחלוטין, ניסו להקל ולא להקשות. אני מקווה שמתישהו הרבנות פה בארץ תיקח מהם דוגמה ותלמד להקל על כל יהודי ויהודייה שמבקשים להתחתן בארץ, בדיוק כפי שנעשה ברבנויות האורתודוקסיות באירופה. אפשר וצריך לערוך בירורי יהדות בדרכים יותר נעימות״.

ישראל ביתנו מחוייבת לא לעזוב את הנושא, להמשיך לקיים דיונים ולדרוש תשובות בנושא מהגורמים המוסמכים לגבי ההליך המשפיל והפולשני הנ"ל.

לא נאפשר לענף המלונאות לקרוס תחת המשמרת שלנו

השבוע ח"כ לימור מגן תלם קיימה סיור עם נציגי התאחדות המלונות בישראל, שהעלו בפניה את הקשיים הרבים העומדים בפני ענף המלונאות.

המלון הוא מיקרוקוסמוס של העסקים בישראל. כמעט כל בית מלון יכיל מסעדה, בר, חדר כושר, בריכה, ספא, וכמובן החדרים. הם מרגישים על גבם את הרגולציה המסורבלת שגורמת לעלויות מיותרות של מיליונים.

אבל יש גם תקווה. רפורמת הכשרות, הכבאות, והרפורמה ברישוי עסקים יקלו עליהם באופן משמעותי.

ח"כ לימור מגן תלם:

"העבודה הקשה לא הסתיימה, אני הולכת לבצע טיפול מעמיק בסרבול של הרגולציה הישראלית על העסקים שמכבידה עליהם בעלויות מיותרות של מיליונים."

נאבקים בתופעת האלימות במשפחה

ח"כ שרון רופא אופיר בראיון לגדי נס:

"צריך לפעול ולמגר את מקרי האלימות בתוך המשפחה. הדבר הראשון שעשה שר האוצר, אביגדור ליברמן, לפני שעבר התקציב, הזמין אליו את משפחות הנרצחות והעביר מיידית תקציב למאבק באלימות במשפחה. אנחנו נוסיף לפעול גם בחקיקה וגם בהעברת תקציבים למיגור התופעה."

יו"ר הסיעה במפגש עם ארגון הווטרנים

השבוע נפגש יו"ר הסיעה, ח"כ יבגני סובה עם הנהלת ארגון הווטרנים של מלחמת העולם השנייה. הוא עדכן אותם בעניין השינויים והבשורות שהתקציב החדש מביא, בין היתר, העלאה בקצבה השנתית לווטרנים וניצולי שואה לסכום של כ- 6500 ש"ח. 

לאחר מכן ביקר בגן סקרנל של רשת IGUM ונפגש עם מנהלת הגן יוליה קפלן. השניים שוחחו על הרפורמות שהעברנו בכנסת.

ח"כ פרופ׳ שיין בדיון בוועדת החינוך

השבוע בדיון בוועדת החינוך, קידם ח"כ יוסי שיין את העלאת קרנם ותקצובם של הקונסרבטוריונים במערכת החינוך.

ח"כ שיין:

"רבים ממורי המוזיקה בישראל הגיעו ארצה בגלי העלייה הגדולים של שנות התשעים והיום הם הדור שאמור להכשיר את מורי המוזיקה החדשים של ישראל. אנחנו חייבים לתמוך בהם על מנת שיוכלו להעביר את שרביט הצלילים לדורות הבאים. לימודי המוזיקה הם הלב הפועם של רבים מילדי ישראל."

סמינר הצעירים הגיע לחיפה

יותר מ-70 צעירים וצעירות הצטרפו אלינו ביום שישי האחרון לסמינר בעיר הצפונית, בהשתתפות יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר וח"כ לימור מגן תלם.

אירחה את המפגש נציגת ישראל ביתנו בחיפה, הגברת טטיאנה ג׳ון.

שמחנו לפגוש את הצעירים הנהדרים של העיר, לתרגל כלים יחד איתם במגוון סדנאות ולשמוע מה על ליבם.

בכך סיכמנו עוד סמינר מוצלח עם צעירים וצעירות נוספים שהצטרפו אלינו ואנחנו כבר עם פנינו לסמינר הבא!

יו"ר צעירים

ישראל ביתנו מחפשת את יו"ר הצעירים הבא!

נולדתם להוביל? חולמים להשפיע ולהנהיג? זה הצ'אנס שלכם להוכיח את זה!

לפרטים נוספים והגשת מועמדות לחצו כאן!

** הגשת מועמדות עד ה 26.12.2021

מתחברים לעשייה שלנו? הצטרפו אלינו!

חברים יקרים!

מפלגת ישראל ביתנו מרחיבה את שורותיה לקראת הוועידה החמישית של המפלגה. אנחנו מזמינים אתכם להתפקד למפלגה ולקחת חלק משמעותי בעשייה שלנו!

לא מסתדרים? דברו איתנו! *2280

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email