סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 018 - 5-9.12.2021

מורידים את יוקר המחיה!

ממשיכים לעשות סדר!

תגידו, זה לא אבסורד שמוצרי הגבינה בישראל יקרים בכ-80% ממדינות אירופה?!

שר האוצר לא נשאר אדיש ויחד עם שר החקלאות הובילו מהלך שיקל על כולנו כשנגיע לקופה בסופר.

פתיחת שוק מוצרי החלב לתחרות – צעד דרמטי בסל הפתרונות לטיפול ביוקר המחיה אשר יוזיל את מחירי הגבינות ומוצרי החלב בעשרות אחוזים.

החלטנו לפתוח את שוק המעדנים, היוגורטים, הגבינות הקשות והגבינות הרזות, מוצרים שיש לכל משפחה במקרר ליבוא חופשי ממדינות אירופה.

באותן מדינות אירופאיות המחיר לק"ג יוגורט לדוגמה עומד על כ-8.5 ש"ח בממוצע לק"ג, בהשוואה ל-17 ש"ח לק"ג בישראל.

פער מטורף שאנחנו מחוייבים לצמצם אותו.

בנוסף הגדלנו את הכמויות הפטורות ממכס של גבינות מיובאות במטרה להוזיל אותן למחירים שנמוכים ב-25% מהמחיר המפוקח בישראל.

אנחנו שמים לב למגמות בעולם, גם למחירים וגם לעליות ועושים הכל כדי שכולנו נוכל ליהנות ממגוון מוצרי חלב במחירים זולים, וכמובן זאת לצד צעדים משלימים ששומרים ומקדמים גם החקלאות המקומית.

ממשיכים להיאבק ביוקר המחייה ולעשות סדר במדינה!

בשורה משמעותית לחיילים שלנו!

שתי בשורות משמעותיות לחיילים שלנו מגיעות לאחר מאבק ארוך של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, שעם כניסתו לתפקיד הצליח לקדם את הנושאים במהירות לטובת החיילים האהובים שלנו.

חדר פרטי לכל חייל בודד:  בכנסת הקודמת בתפקידו כיו"ר ועדת המשנה לחיילים בודדים, ציין שלא ייתכן שחייל שחוזר מהצבא לחופשתו, ישהה בחדר עם שותף ולא יהיה זכאי לחלל פרטי משלו – להבדיל מחיילים אחרים. השבוע הוחלט להפוך את דירות החיילים הבודדים למודל אחיד לפיו כל חייל בודד יגור בחדר פרטי ללא שותף. צעד זה ייתן מענה לחיילים הבודדים, כי מגיע לחיילים שלנו הרגשה של בית!

מענק מוגדל למילואימניקים: שינינו את הפקודה הקיימת היום, לפיה מי שמקבל צו מילואים בתאריך חוצה שנה קלנדרית (בחודשים דצמבר וינואר), לא מקבל את המענק המוגדל המגיע לו על צבר ימי המילואים השנתיים. מעתה, ורטרואקטיבית מ-2019, תהיה התחשבות במשך השירות הרציף המלא כך שתקבלו את המענק המוגדל!

מוקירים את החיילים לא רק בדיבורים, אלא גם במעשים.

נמשיך לדאוג לציבור שעובד, משלם מיסים, משרת בצבא ועושה מילואים! עושים סדר במדינה!

מקדמים את ביטול המס לזוכים האולימפיים שלנו!

רק בקיץ האחרון מדינה שלמה התרגשה ביחד עם האלופים האולימפיים והפארלימפיים שלנו והגיע הזמן להראות להם את זה גם במעשים!

הצעת החוק הממשלתית שהוביל שר האוצר, אביגדור ליברמן אליה הצטרפה גם ההצעה הפרטית של ח״כ פרופ׳ יוסי שיין, עברה בקריאה ראשונה!

אין דבר צודק יותר מלפטור ממס את הזכיות של המדליסטים האולימפיים והפראלימפיים.

המדליסטים הם אנשים צעירים שמייציגים את המדינה ומעניקים לכל משפחה בישראל כבוד ותחושת גאווה ענקית.

אלופים ואלופות שלנו, זה לגמרי בשבילכם! אתם הגאווה הלאומית שלנו!

#עושים_סדר_במדינה

התעסוקה עולה, הגירעון יורד.

״אם מישהו היה אומר ביוני כשהקמנו את הממשלה, אז עמד הגירעון על למעלה מ10%, שבנובמבר הגירעון יצנח ל4.6% היו סוקלים אותו באבנים", אמר השבוע שר האוצר אביגדור ליברמן.
לא רק שהגירעון ממשיך לרדת כנגד כל התחזיות, אלא גם התבשרנו השבוע שהודות למדיניות הכלכלית של הממשלה, בהובלתו של שר האוצר, שיעור התעסוקה לראשונה מאז התחיל משבר הקורונה, חזר להיות כמו בימי טרום קורונה.
נמשיך לנהל את העניינים ולהחזיר את המדינה למסלול הנכון!

דואגים לבריאות שלכם וחושפים את האינטרסנטים שמנסים לחבל בכך!

השבוע בועדת הכספים נרשמה תקרית כאילו נלקחה מסדרת טלוויזיה: ביקש את זכות הדיבור פרופסור שהציג עצמו כמומחה לטיפול בסכרת, והציג דעה הפוכה לגבי הצעדים ההכרחיים שאנחנו מקדמים למען בריאות הציבור. מה שהוא לא סיפר היא העובדה שהוא הגיע מטעם חברה יצרנית למשקאות ממותקים. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר לא נשאר חייב ומיד חשף את האמת.

ח"כ קושניר: "רופא שאמור להיות אובייקטיבי ומוטרד רק מבריאות הציבור, עלה אתמול לדבר על מיסוי משקאות ממותקים. הרופא טען כי ׳מיסוי הדיאט יפגע בבריאות הציבור, וכי ניתן לאכול ממתיקים דלי קלוריות בלי סוף׳. אני ביקשתי דבר פשוט, גילוי נאות."

צפו בסרטון המלא ובתשובה של הפרופסור.

עושים סדר בענף הביצים לטובת הציבור

שר החקלאות, עודד פורר, מקדם במרץ את הרפורמה שתיטיב עם הציבור ותוריד את המחירים לצרכן בענף הביצים.

כך כתבו השבוע בגלובס: "הגבלת התחרות מעלה מחירים ומורידה את איכות הביצים. 93% מהלולים בישראל הם לולי "זבל" מיושנים שלא עומדים בדרישות השירותים הווטרינריים. כמעט שליש מהתרנגולות המטילות נגועות בחיידק הסלמונלה. כשהמחיר קבוע וההיצע מוגבל, אין שום סיבה להתחרות על איכות המוצר ועל ליבו של הצרכן. כתוצאה מכך אנחנו משלמים ביוקר על ביצים באיכות ירודה תוך פגיעה קשה ברווחת בעלי החיים.

כעת, אחרי שנים בהם פוליטיקאים נכנעו לאינטרסים הצרים של הלובי החקלאי בניגוד מובהק לטובת הציבור – הגיעו שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר והצהירו כי בכוונתם לערוך רפורמה מקיפה בענף. כזו שתפתח את השוק לייבוא, תבטל את המכסות הכפויות, תעודד מעבר ללולי חופש ותעניק מענקי חדשנות שיובילו את התחום המקרטע אל המאה ה-21. הללויה…

הרפורמה המוצעת לא מבקשת להפקיר את חקלאי ישראל, אלא להחליף את התמיכה העקיפה שמעוותת את השוק בתמיכה כספית ישירה ושקופה מקופת המדינה בהתאם למקובל בעולם ובאופן שיאפשר את המשך קיומם בכבוד…

חקלאות ישראלית משגשגת יכולה להתקיים לצד ייבוא חופשי, תחרות הוגנת ויעילות. הלולים בישראל צריכים להיות מרווחים יותר, נקיים יותר, וחדשניים יותר. התרגלנו למחסור בביצים על המדפים בתקופת החגים, התרגלנו לשלם יותר ולקבל פחות – זה לא חייב להיות ככה, הגיע הזמן לשינוי".

עובדים בשבילכם

חדשות 13 בדקו השבוע את נוכחות חברי הכנסת במשכן. ישראל ביתנו היא הסיעה המצטיינת בכנסת עם 324 שעות נוכחות, בזכות העבודה המדהימה שעושים חברי הכנסת והשרים שלנו!

ממשיכים לטפל בקריסת המבנים

השבוע קיימה חברת הכנסת לימור מגן תלם שולחן עגול לדיון בנושא מבנים מסוכנים.

בשולחן העגול השתתפו ראשי איגודי המהנדסים, מומחים לבניה, קבלנים ואדריכלים בכירים מהרשויות המקומיות מכל הארץ, ועסקה בהצעת החוק שהגישה ובקידום פתרונות למבנים מסוכנים.

המטרה היא בין היתר להעניק לרשויות המקומיות מיפוי ראשוני על מבנים מסוכנים בתחומן ולמנוע מקרים כמו אלו שראינו בחולון.

ח"כ מגן תלם: "שמחתי לשמוע שישנה התגייסות רבה מהשטח, ביוזמות מקומיות לזהות ולהתריע על מבנים בסיכון. נמשיך לעבוד במאמץ משותף ולעשות הכל כדי למנוע את הקריסה הבאה."

נאום הבכורה של ח"כ שרון רופא אופיר

התרגשנו מנאום הבכורה של חברת הכנסת שרון רופא אופיר, ואנו מאחלים לה שהכהונה שלה תהיה משמעותית ומעוררת השראה לפחות כמו הנאום שלה!

דואגים לסטודנטים!

חברת הכנסת אלינה ברדץ' יאלוב נפגשה השבוע עם אלחנן פלהיימר, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצי, ועם אילון ארקינד, ראש תחום קשר ממשל.

ח"כ אלינה ברדץ' יאלוב: "הסטודנטים בארץ חווים קשיים רבים – כלכליים, תחבורתיים ומקצועיים. כיו"ר השדולה לקידום הסטודנטים בכנסת אני מחויבת לפעול למען קידום הפתרונות. בשיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית אני אלמד את הצרכים והבעיות לעומקם ויחד נשפר את חיי הסטודנטים."

נאבקים למען בעלי החיים

ח"כ יוליה מלינובסקי נפגשה השבוע עם השף טום אביב שהגן על כלב מפני התעללות וביחד דנו על הגנת בעלי החיים באמצעות חקיקה. חברת הכנסת הציגה בפני טום את הצעת החוק שלה להחמרת הענישה למתעללים בבעלי החיים והשניים סיכמו שימשיכו בהתקשרות על מנת לקדם אותה.

יו"ר הסיעה מסכם את חג החנוכה

יו"ר הסיעה, ח"כ יבגני סובה: "חג חנוכה הוא חג מיוחד. חג של אור וחג של אחדות. אחדות במשפחה, אחדות בקהילות היהודיות בעולם, אחדות של עם ישראל. במשך השבוע הדלקתי נרות בנתניה, קריית ים, ירושלים ופתח-תקווה. הייתי עם ראשי המטות שלנו, פעילים וותיקים ואנשים חדשים. רק עם ילדיי לא זכיתי לעשות זאת. כשהייתי חוזר הביתה מאוחר הם כבר ישנו. היום תיקנתי את זה. הדלקנו יחד עם משפחתי נר שישי של חנוכה."

שבת שלום וחנוכה שמח!

הצעת חוק בעקבות פרשת הסרסור בנשים בכלא גלבוע

בעקבות האירוע החמור בכלא גלבוע בו לכאורה ספסרו בחיילות על ידי הדרג הפיקודי, ח"כ פרופ' יוסי שיין הניח השבוע הצעת החוק לתיקון חוק שירות הביטחון. מטרת התיקון הוא לעגן בחקיקה שחיילים וחיילות המשרתים מחוץ לסד"כ של צה"ל (בשב"ס, במשמר הגבול, במשטרה במשרד הביטחון ובמשרד רוה"מ וכן בגופים אזרחיים העוסקים בחינוך קליטה ועלייה בריאות ועוד), יזכו למעטפת תמיכה צבאית בתחום הפרט ככל החיילים האחרים, על מנת לצמצם ככל שניתן פגיעה בחיילים וחיילות ולקבוע מנגנון פיקוח מסודר בין הצבא לשאר הגופים הביטחוניים. 


אנו חייבים לשמור על בטיחותם ובריאותם של חיילי וחיילות צה"ל.

תא הסטודנטים של ישראל ביתנו באוניברסיטה העברית

השבוע השקנו את "תא מגן" באוניברסיטה העברית בירושלים.🎓

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, מצא זמן בין כל דיוני הוועדה לפגוש את הסטודנטים הנהדרים של תא מגן החדש בירושלים, לשיחה פתוחה בה דיברו על הנושאים הבוערים על סדר היום.

חה"כ קושניר: "האוניברסיטה העברית זה בית בשבילי. כסטודנט לתואר ראשון בכלכלה, אחד הדברים שהיו חסרים לי זה תא סטודנטים שיתמוך בערכים ובעקרונות שלי.
לחזור אתמול לאוניברסיטה הציף בי נוסטלגיה וזיכרונות טובים, ואני יותר משמח על ההזדמנות לנאום בפני הסטודנטים של תא מגן, הפועל ברוח ערכי מפלגת ישראל ביתנו, ולענות לשאלות מורכבות של סטודנטים מהפקולטות השונות.
אם אתם סטודנטים באוניברסיטה העברית, שבוער בכם הרצון לשנות, לקחת חלק בבניית עתיד המדינה ולהשפיע, הצטרפו לתא מגן!"🛡

תודה מיוחדת לראש התא, אדי ברדיצבסקי וסגניתו פלורינה ילין.👏

יו"ר הסיעה מגיע לשבתרבות בכפר יונה

יו"ר הסיעה, ח"כ יבגני סובה, ישתתף מחר בשבת תרבות בכפר יונה. במסגרת האירוע ח"כ סובה יענה לשאלות העיתונאי יענקל'ה מנדל. 

הכניסה חופשית!

מתי? יום שבת ה- 11.12.21 בשעה 11:00 בבוקר, היכל התרבות העירוני בכפר יונה.

נגן וידאו

בוחרים את יו"ר הצעירים הבא

ישראל ביתנו מחפשת את יו"ר הצעירים הבא!

נולדתם להוביל? חולמים להשפיע ולהנהיג? זה הצ'אנס שלכם להוכיח את זה!

לפרטים נוספים והגשת מועמדות לחצו כאן!

** הגשת מועמדות עד ה 26.12.2021

ימים אחרונים לקחת חלק בוועדת המפלגה ולהתפקד!

חברים יקרים!

מפלגת ישראל ביתנו מרחיבה את שורותיה לקראת הוועידה החמישית של המפלגה. אנחנו מזמינים אתכם להתפקד למפלגה ולקחת חלק משמעותי בעשייה שלנו! 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר: "התפקדתי למפלגה בשנת 2015. לא דמיינתי שאמצא בית פוליטי שנותן הזדמנות, מקדם ודוחף כמו מפלגת ישראל ביתנו. מה שמייחד את המפלגה שלנו אלו ההזדמנויות הרבות שהיא מעניקה למי שבאמת רוצה להשפיע.

אל תפספסו את ההזדמנות הזאת, הצטרפו למפלגה שעובדת כל יום, כל היום עבורכם."

לא מסתדרים? דברו איתנו! *2280

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email