סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 020 - 19-23.11.2021

שר האוצר בראיון למעריב

שר האוצר מסכם חצי שנה להקמת הממשלה בראיון שממש לא תרצו לפספס.

מוזילים את מחירי הפירות והירקות!

מחירי הפירות והירקות זינקו בשנים האחרונות במעל 80 אחוזים. הפחתת המכס תגדיל את התחרותיות וכך ייהנה הצרכן הישראלי מהוזלה משמעותית של מחירי הפירות הירקות; החיסכון הצפוי מהרפורמה עומד על 840 שקלים בשנה לכל משק בית בישראל.

הרפורמה כוללת חבילת תמיכה רחבה לענפי החקלאות לרבות תמיכה תקציבית ישירה לכל חקלאי והשקעה של מעל 2 מיליארד שקלים עבור חדשנות והעלאת פריון בענפי החקלאות, זאת בנוסף למענקי השקעות וחדשנות לרכש ציוד ומכונות חדשניות, שיתופי פעולה עם סטארטאפים ועוד.

השר פורר: "פתיחת השווקים תוזיל את המחיר לצרכן. מתווה פתיחת השוק לתחרות והוזלת מחירי הפירות לצרכן מקודם בהתאם להחלטת הממשלה ולצידו צעדי תמיכה ומענקים נדיבים לחקלאים בישראל. אנו עוברים מהגנה מכסית לתמיכה ישירה ומצפים להשלים את הדיונים מול נציגי החקלאים בשבועות הקרובים עד לחתימת הצו כחלק מהשימוע.

פתיחת השווקים תוזיל את המחיר לצרכן, תרחיב את מגוון המוצרים ותאפשר את פיתוח החקלאות המקומית באמצעות תמיכות ישירות ומענקים לחקלאים. אני מצפה מנציגי ארגוני החקלאים לשיח פורה כדי לגבש את המתווה הטוב ביותר לתמיכה ישירה בחקלאות המקומית".

דואגים לכם!

שר האוצר העביר שתי החלטות חשובות השבוע:

הוחלט להמשיך את כפל קצבאות גם בשנת 2022: הזכאים לאבטלה יקבלו במקביל גם קצבת אזרח ותיק, נכות, הבטחת הכנסה וכו'. בשל התפשטות נגיף הקורונה לא נפקיר אף אחד ונמשיך להעניק סיוע למי שזקוק לו!

חיסכון של אלפי שקלים בשנה לפנסיונרים! הורדת דמי ניהול לפנסיונרים ל-0.3%. ההחלטה תביא לחיסכון נוסף של מאות ואלפי שקלים בשנה לציבור החוסכים ועושה צדק עם האזרחים הוותיקים אשר עבדו וחסכו כל השנים וכעת יזכו ליהנות מפירות החיסכון. עבור חלק לא מבוטל מדובר בצעד משנה אורח חיים.

ממשיכים לעשות כאן סדר.

מחויביים לחיזוק התעשיות הביטחוניות

שר האוצר, אביגדור ליברמן ביקר השבוע בחטיבת המודיעין של אלביט מערכות. במהלך הביקור השר קיבל סקירה מנשיא אלביט מערכות, בצלאל מכליס וסייר במעבדת הפיתוח של הלייזר רב עוצמה אווירי, מצלמות חלל מתקדמות, מערכת מגן רקיע מבוססת לייזר ומערכות אלקטרואופטיות ללוחמי החי"ר והיבשה.

אל הסיור התלוו מיקי פדרמן, יו"ר מועצת המנהלים של אלביט מערכות, נשיא אלביט מערכות בצלאל מכליס חברי הנהלת החברה וחטיבת המודיעין.
במהלך הסיור שר האוצר אביגדור ליברמן אמר:
"למדינת ישראל מחויבות לתעשיות הביטחוניות ולפעילותן בתנאים של וודאות כלכלית ותכנונית ככל שניתן. במקביל לסגירת התוכנית הרב שנתית הבאה של צה"ל לעשור הבא, נצטרך יחד עם משרד הביטחון לסגור גם תוכנית רב שנתית לתעשיות הביטחוניות."

השר הוסיף: ״חטיבת המודיעין של אלביט מערכות, מהווה מוקד ידע לאומי ובעל חשיבות אסטרטגית לצה"ל ולמערכת הביטחון בתחומי המודיעין ופיתוח הלייזר רב עוצמה אווירי. כשר ביטחון הורתי על פיתוח מערכת זו, עם הוכחת יכולת טכנולוגית פורצת דרך שהוכחה לאחרונה, והיום מהווה יכולת משמעותית להגנת מדינת ישראל מול מגוון איומים בקרקע ובאוויר בתועלת משמעותי ועלות כספית נמוכה לכל יירוט.
מדינת ישראל מחוייבת לאפשר לתעשיות הביטחוניות להיערך עם קווי יצור, הכשרת כ"א ועבודת מטה מתוכננת. תוכנית עבודה רב שנתית ידועה מראש לתעשיות תוזיל את עלויות הייצור והפיתוח של מערכות האמל"ח לצה"ל."

ועידת ישראל לעסקים של גלובס

שר האוצר ליברמן השתתף השבוע במספר כנסים, ביניהם גם בועידת גלובס לעסקים שם הצהיר: "לקראת סוף 2022 נראה התמתנות משמעותית במחירי הדיור. תוך שנתיים נוכל גם להוריד מחירים"

עוד הוסיף:"כל יום חמישי אני בודק עם חברה טובה שלי שגרה בהלסינקי ליד סופרמרקט, ואני ומשווה מול המחירים במודיעין שם גרה היועצת שלי. בהלסינקי לא מגדלים ענבים, אבל עדיין הם יותר זולים מבארץ. הורדת יוקר המחיה זה אחד האתגרים הגדולים שלנו".

הצעה להחריג את תיירות המרפא

השבוע העלה על סדר יומה של הכנסת יו"ר הסיעה, ח"כ יבגני סובה, הצעה בנושא החרגת תיירות המרפא מהגבלות הכניסה לישראל.

ח"כ סובה: "מדינת ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בתחום תיירות המרפא. לפני משבר הקורונה, היו מגיעים אלינו למעלה מ-25 אלף תיירים לצורך קבלת טיפולים רפואיים וסך ההכנסות הכולל מכך היה כ-2 מיליארד ש"ח בשנה!

קרוב ל-7000 ישראלים עוסקים בתיירות מרפא באופן ישיר ועם הטלת המגבלות איבדו את פרנסתם. בנוסף אליהם נפגעו עוד עשרות אלפים שעובדים בצורה עקיפה בתחום (מלונות, מוניות, מסעדות ועוד).

אסור לנו להזניח את הענף הזה. מדינת ישראל בתחרות מול גרמניה, דרום קוריאה, ארה"ב וטורקיה על תיירי המרפא. המתחרות שלנו לא סגרו את שעריהן לרגע ורק כאן נדמה שמחפשים איך להקשות כל הזמן ולפגוע בפרנסה של אלפי אזרחים.

ההצעה שלי לסדר היום אושרה ובקרוב נדון עליה בועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת. המשיכו לעקוב! "

כנס התאחדות התעשייה והמלאכה באילת

יו"ר ועדת הכספים וח"כ לימור מגן תלם הדרימו לאילת להשתתף בכנס בהנחייתה של העיתונאית דפנה ליאל, אשר עסק בנושא העצמאים והעסקים הקטנים.

ח"כ קושניר:"אנחנו צריכים להסתכל על המציאות הנוכחית ולהבין שכנראה גם שוק התעסוקה וגם העולם העסקי משתנה, תפקידה של המדינה במקרה הזה הוא לתת את התמיכה לאותם אנשים שמוכנים למוביליות תעסוקתית. 

כבר היום אנחנו רואים את תוצאות למדיניות כלכלית אחראית: ירידה של הגירעון, צמיחה במשק, ובמקביל דאגנו לאוכלוסיות החלשות ובהן קשישים, נכים, העלאת שכר חיילים. 

הבשורה אולי הכי חשובה לאנשים שיושבים פה היא שאנחנו מבטלים את ההיטלים על תשלום על עובדים זרים זה יקל עליכם ויוריד לכם את העלויות ויפתח לכם מגוון וגמישות תעסוקתית."

ח"כ מגן תלם: "הממשלה הקודמת חילקה כספים ללא אבחנה ואיפשרה קבלת מענקים שהיא לא יכלה להתחייב אליהם. אנחנו קשובים לשטח ורואים שהרבה עסקים מתקשים להחזיר את המענקים, לכן הוחלט בממשלה הנוכחית לפרוס את התשלומים עד יולי 2023 ללא ריבית". 

הגשתי הצעת חוק לטובת העצמאים המבקשת להכיר כעבודה מועדפת גם לענף אולמות אירועים בדומה לענף המלונאות. בהמשך נשקול להרחיב זאת גם לענף המסעדנות."

המגזר העסקי הוא הלב הפועם של הכלכלה הישראלית, ישראל ביתנו תמשיך לדאוג לציבור העסקים והעצמאים בישראל.

ביקור במאפייה שנלקחה ממנה תעודת הכשרות

השלב הראשון של ייעול מערך הכשרות מעבר לפינה!

יו"ר ועדת שירותי דת, ח"כ יוליה מלינובסקי, ביקרה במאפיית "אנה" במודיעין. לפני כשבוע נלקחה מהבעלים תעודת הכשרות רק מפני שהוא "העז" לקנות ירקות (סגורים בשקית) בסופר שנמצא בהשגחת צהר.

מקרה כמו זה הוא אחד מיני רבים שבגללם העברנו את הרפורמה לייעול מערך הכשרות. השלב הראשון של השינוי הגדול הזה יחל בעוד כמה ימים בראשון בינואר ואז מועצות דתיות יוכלו לתת כשרות גם לבתי עסק שלא נמצאים ביישוב שלהם. כבר בינואר בעלי המאפייה יוכל לגשת למועצה הדתית בראשון לציון ולקבל ממנה תעודת כשרות.

כך שברנו את השליטה והמונופול על הכשרות וזהו רק החלק הראשון של הרפורמה העצומה הזו.

ח"כ יוסי שיין מונה ליו"ר ועדת משנה

ח״כ פרופ' יוסי שיין מונה השבוע ליו"ר ועדת משנה למבנה ההשכלה הגבוהה.

פרופ׳ שיין הוא אחד הפרופסורים המובילים בארץ ובעולם בתחום הממשל ויחסים בינלאומיים, היה חבר בות"ת ובמל"ג והקים ועמד בראש בית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת תל אביב

פרופ' יוסי שיין :"אני שמח מאוד על מינויי כיו"ר ועדת המשנה להשכלה הגבוהה, אתגרים רבים עומדים לפנינו”

סיור בצפון

ח"כ שרון רופא אופיר קיימה סיור בצפון.

ח"כ רופא אופיר: "יחד עם חברי המשנה לראש העיר מיכאל ברקן וחבר מועצת העיר מטעם ישראל ביתנו, בוריס יודיס, פגשתי באנשי צוות מסורים שעושים הכול כדי להעניק לתושבי האזור בריאות שווה!

בבית דור לדור פגשתי את ותיקי העיר (תמיד מרגש וממלא את ליבי), באגף הקליטה שמעתי על עשרות העולים החדשים שהגיעו לעיר רק בחודשיים האחרונים והתוכניות הרבות שהיא מובילה ומקדמת בין היתר לנשים וצעירים.

בכל אחד מהמפגשים חזרתי ואמרתי שמדינת ישראל היא סך כל חלקיה ומכאן שהפריפריה חייבת להיות שווה למרכז, זו התפיסה שלנו בישראל ביתנו והרוח אותה מקדם השר לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה עודד פורר."

עושות סדר - ח"כ הגיעו לבאר שבע

חברות הכנסת לימור מגן תלם, אלינה ברדץ'-יאלוב ושרון רופא אופיר מישראל ביתנו נכחו השבוע באוניברסיטת בן גוריון, לאירוע מיוחד מטעם השדולה לקידום נשים בפריפריה. 

באירוע בהנחייתה של מריה יעקובוב לקחו חלק מובילות מהפריפריה: יו"ר נעמת חגית פאר וג'ולי קייט, חברת מועצת מיתר ומייסדת הפורום לקידום הנגב.

קרוב למאה סטודנטיות ותושבות באר שבע והאזור נכחו באירוע ודיברו עם חברות הכנסת על המצב המורכב בפריפריה, מבחינת הביטחון האישי והטרדות כלפי נשים, הקושי בהקמת עסק, חינוך עבור ילדים עם צרכים מיוחדים, השכלה גבוהה, נגישות לבריאות בדגש על הפרעות אכילה ועוד.

חברות הכנסת, תושבות הדרום והצפון בעצמן, סיכמו שיפעלו בכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותן למען שיפור התשתיות והתעסוקה בפריפריה וידרשו לסוגיות רבות שהועלו באירוע.

חה"כ לימור מגן תלם: "שמחתי להגיע לבאר שבע ולהכיר את הנשים הנפלאות שהן פעילות מובילות שיוזמות מהלכים חשובים מאוד בפריפריה. אישה שלא מרגישה בטוחה ברחוב ואין לה ביטחון כלכלי לא תקים את העסק הבא שיצמיח את הפריפריה ויביא עוד משרות ועוד משפחות להקים את ביתם בנגב. שמעתי היום המון רוח עשייה ורעיונות מצוינים להמשך ואנחנו נתחיל ליישם אותן בעבודה בכנסת". 

חה"כ אלינה ברדץ'-יאלוב: "כתושבת אשדוד בהווה וכתושבת באר שבע לשעבר, הנושאים הנוגעים לנשות הפריפריה הדרומית הם עמוק בליבי. השדולה לקידום נשים בפריפריה מחויבת לפעול למען צמצום הפערים הקיימים ביו נשות הפריפריה והמרכז בתחומי ההשכלה, התעסוקה ואפילו תחושת המסוגלות. ישנו חוסר שוויון עצום ובדיוק לשם כך הגעתי לכאן היום יחד עם חברותיי לשדולה, כדי להבין את הצרכים של נשות הדרום וזאת כדי לייצר למענן את הפתרונות הטובים ביותר".

חה"כ שרון רופא אופיר: "פגשנו היום בבאר שבע נשים נהדרות שמתמודדות עם קשיים ואתגרים בתחום התעסוקה בריאות חינוך והבעיה הבוערת ביותר כיום – ביטחון אישי. נושא הביטחון האישי של נשים ונערות מחייב טיפול מיידי!! פניתי לסגן השר לביטחון פנים וביקשתי שאירועי אלימות נגד נשים ונערות במרחב הציבורי יקבלו קדימות ויוגדרו במערכת המשטרתית כארוע קיצון המקבל מענה בתוך 10 דקות. נוסיף ונפעל למתן מענה בתחום זה וכמובן בתחומים נוספים״.

ג'ולי קייט: "אני מתרגשת לשתף כי קולנו נשמע! והנה, הנבחרת האמיצה הזו מתחילה את המסע שלה היכן שרבים לפניהן אפילו לא היו מוכנים לסיים – כאן בנגב! אני רוצה להודות לכן, בשם כל הנשים שמתגוררות כאן, על התקווה שאתן מעניקות לכולנו, על זה שמכאן ואילך לא נצעד לבד, שאנחנו נאבקות יחד. ויחד אין לי ספק שנביא את השינוי! כי בנגב ייבחן העם בישראל! גם השוויון המגדרי בישראל – ייבחן כאן, בנגב!"

נאבקים באלימות נגד נשים

לאחר שידור תחקיר עובדה על מקרה הרצח של דיאנה רז כתב השר פורר: "גם אותנו אתה תהרוג עכשיו?", שאלה בתו הקטנה את אמיר רז רגע אחרי שירה בדיאנה ז"ל.

צפיתי כעת בתחקיר של עובדה והלב התרסק. לא להאמין שעד שחוקקתי את החוק לשלילת אפוטרופסות, רוצח מתועב כזה יכול היה להמשיך ולהחזיק בזכויות על ילדיו.

לשמחתי, את העיוות הזה תיקנו, אך יש עוד כל כך הרבה חוקים להעביר, ומשימות שיש לבצע כדי לעצור את האלימות. זוהי משימה של כולנו, על כלל החברה הישראלית להילחם יחד בתופעת האלימות בתוך המשפחה."

כנס סגני ראשי ערים

הנבחרת של ישראל ביתנו בכנס סגני ראשי ערים באילת. גאוות יחידה!

ימים אחרונים להתמודדות לתפקיד יו״ר הצעירים

ישראל ביתנו מחפשת את יו"ר הצעירים הבא!

נולדתם להוביל? חולמים להשפיע ולהנהיג? זה הצ'אנס שלכם להוכיח את זה!

לפרטים נוספים והגשת מועמדות לחצו כאן!

** הגשת מועמדות עד ה 26.12.2021

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email