מסכמים את השנה

אז מה היה לנו?

הקמנו ממשלה, לקחנו חלק משמעותי בהקמת קואליציית השינוי  והתעקשנו להכניס להסכמים הקואליציוניים את האג'נדה של ישראל ביתנו -ימין ליברלי. עמדנו על כך שחוק הגיוס יכלל בנוסח המקורי, כמו גם הרפרומה בכשורת ובגיור, והגדרנו סדר יום חדש ששם את החיילים והציבור שעובד ומשלם מיסים בראש סדר העדיפויות.

העברנו תקציב חסר תקדים. התקציב החברתי ביותר בהיסטוריה, עם תוכניות סיוע בשכר דירה לקשישים, הרחבת הדיור הציבורי, הגדלת קצבאות הנכים, נכי צה"ל וניצולי השואה. שיפרנו את תנאי הפנסיה, העברנו את הרפורמה בבנקאות, בחקלאות, בייבוא, בכשרות וברגולציה לעסקים, הורדנו היטלים על עובדים זרים לעסקים, כך שיהיה קל יותר לחיות כאן. שיווקנו עשרות אלפי יחידות דיור ושברו את השיא של כל הזמנים. בזאת זרענו את התשתית להורדת יוקר המחיה והורדת יוקר הדיור. 

תוכניות ששכבו במגירה שנים רבות, הקמנו לתחייה והוצאנו לפועל את תוכנית מיגון הצפון, תוכנית המטרו הלאומית, תקצוב בבסיס התקציב להקמת שני בתי חולים חדשים בצפון ובדרום, תקצוב התוכנית למאבק באלימות במשפחה שקודמנו שכחו לתקצב, תקצוב תוכניות למיגור הפשיעה במגזר הערבי וחיזוק משטרת ישראל, תקציבים חסרי תקדים לבריאות לרווחה ולחינוך והעלאת שכר המינימום במשק.

ואת כל זה עשינו רק בחצי שנה! 

נמשיך לעבוד קשה בשבילכם גם בשנה הבאה. אתגרים רבים עוד לפנינו, זוהי רק ההתחלה!

סיכום פעילות השבוע

ניוזלטר מספר 021 - 26-30.12.2021

ישראל ביתנו עם הגולן

השבוע השרים שלנו השתתפו בישיבת הממשלה ההיסטורית ברמת הגולן, בה הפגינה הממשלה תמיכה ברמת הגולן והצהירה שתפעל להרחבת ההתיישבות.

שר האוצר בפתח הישיבה התראיין לרשת ב' ומסר:

"כל הממשלות הקודמות הסתפקו בהצהרות בלבד על פיתוח רמת הגולן, אבל אלו היו הצהרות ריקות ללא תקציבים. פעם ראשונה שהממשלה שמה מאות מיליוני שקלים על מנת לחזק את ההתיישבות היהודית, כולל תעסוקה וחינוך, הקמת מרכזי מסחר ומחקר. הבאנו שורה של החלטות שתביא להכפלת אוכלוסיית רמת הגולן ושדרוג של התשתיות."

שר החקלאות ופיתוח הפריפריה, עודד פורר, הציג בישיבה את תיקון החקיקה שיסבסד הקמתם של בתי מלון ברמת הגולן ובסובב כנרת בגובה של 33%. המשרד יתקצב פרוייקטים הנוגעים לרווחת התושבים, במטרה להגדיל את ההגירה החיובית ולשפר את איכות חייהם של התושבים בישובי הגולן וקצרין.

דימי אפרצב, ראש מועצת קצרין מטעם ישראל ביתנו מסר: "אני רוצה להודות לשני המנהיגים אביגדור ליברמן שר האוצר ועודד פורר שר החקלאות ופיתוח הפריפריה הנגב והגליל.

שני אנשים שמאז ומתמיד היו ונשארו חבריי האישיים, מנהיגי מפלגתי אליה אני שייך וידידי אמת של הגולן ובירתה קצרין. בצניעות ובלי פרסום מיוחד הם תמכו וסייעו בהרכבת החלטת הממשלה. שר האוצר נתן גיבוי חסר תקדים בתקציב, השר פורר ליווה את התהליך באופן אישי כדי לתת מענה לפיתוח ואופק לקצרין. כך באה לידי ביטוי מנהיגות אמת בלי סיסמאות וספינים.

קצרין מתוקצבת ל-4 שנים הקרובות במאות מיליונים, תקציבים לפרויקטים משני מציאות שיביאו לשיפור איכות חיי התושבים החיים. תקציבים שיבנו את העוצמה ועצמאות הכלכלית לבירת הגולן. 

אתם בוני הגולן האמיתיים ואני גאה בשותפות שלכם בפיתוח חבל ארץ הנפלא הזה.גאה להיות שייך למשפחת ישראל ביתנו."

לא נשלים עם איומים על הממשלה!

השבוע נחשפנו לתופעת השתלטות הממסד החרדי והניתוק שלו מהמדינה. הרב הראשי לישראל, דוד לאו, שלח מכתב לראש הממשלה בו הוא מאיים שאם לא נפסיק את מתווה הגיור שאנחנו מקדמים, מתווה בו רבנים בקהילה יוכלו לגייר בצורה מכבדת ומחבקת יותר, מתוך רצון לקרב אנשים ליהדות, הוא יפסיק את הגיורים בישראל! כמו כן איים הרב הראשי שאם שר הדתות לא יחזור בו מהחלפת אחד הפקידים, הוא "יאלץ" להפסיק את הגיורים.

ישראל ביתנו לא תשלים עם סיטואציה בה עובד מדינה, בכיר ככל שיהיה, יאיים על הגורמים בממשלה האמונים עליו ויציב תנאים.

שר האוצר שיגר מכתב מיד לאחר הפרסום לרב דוד לאו בו הוא מציין שאם לא יחזור בו מהתנהלות זו יהיו לכך השלכות. כמו כן קרא לשר הדתות להדיח אותו מתפקידו.

חוק הגיור הוצג במליאה, החרדים מאבדים שליטה

ח"כ יוליה מלינובסקי, הציגה את הצעת החוק שלה, חוק המבקש להנגיש ולהקל על מי שמעוניין לעבור גיור בצורה מכבדת ומקרבת ליהדות. חברי הכנסת החרדים במופע מוטרף לחלוטין, קיללו אותה בשלל קללות גזעניות כמו "שיכורה" ו"אנטישמית".

ח"כ מלינובסקי: "בורות, טיפשות וגזענות! הצגתי היום במליאת הכנסת את הצעת החוק לאפשר לרבני ערים לערוך גיורים וכבר כשהתחלתי לדבר החלו קללות וגידופים מחברי הכנסת החרדים. מה לא היה שם? שיכורה, אנטישמית, סתמי את הפה, תחזרי לרוסיה ועוד ועוד.

ההיסטריה והפאניקה שלהם רק מחזקת אותי ומוכיחה לי שבשבילם השילוש הקדוש הוא בורות, טיפשות וגזענות. 

הם פוחדים כי סוף סוף יש מישהו שעושה סדר בבלאגן שהם עשו פה כל כך הרבה שנים והם לחוצים כי יש מישהו שמזיז להם את הגבינה. תם הטקס, זה לא יקרה יותר!"

ישראל ביתנו תמשיך להיאבק על מה שנכון וראוי לכלל הציבור במדינה, ולא נכנע להשתלטות הממסד החרדי על חיינו.

מטפלים במשבר שפעת העופות

בעקבות שפעת העופות שהתפרצה בצפון הארץ הורה שר החקלאות עודד פורר על ייבוא של כ-100 מיליון ביצים לישראל.

צעד זה יתן מענה למסחור הצפוי בשוק כתוצאה מהשמדת עשרות מיליוני ביצים.

השר פורר: "לצד הייבוא יינתן לחקלאים פיצוי במיידי בעקבות השמדת המטילות ומיד בסיום האירוע נקיים הערכת מצב נוספת על מנת לוודא שכל החקלאים יוכלו להמשיך להתפרנס בכבוד.

אספקת הביצים למדינת ישראל לא תפגע ואני מתחייב לכך שגם החקלאים לא ייפגעו בעקבות התפרצות השפעת."

בהמשך השבוע סייר השר בדרום וביקר בלול מודרני במושב בני נצרים שבעוטף עזה, המדגים כיצד ניתן לייצר ביצים בתנאים סניטריים הולמים.

זהו צעד חשוב ברפורמה שיוצאת לדרך. השלב הבא הוא לולים בלי כלובים.

מעלים את הסיוע בשכר הדירה לקשישים!

מעלים את הקשישים על ראש תקציבנו!

יו"ר ועדת הכספים, אלכס קושניר אישר את יוזמת שר האוצר, אביגדור ליברמן, להגדיל את גובה הסיוע לקשישים ומשפחות עולים חדשים הזכאים לדיור הציבורי.

אחרי שהעלינו בתקציב המדינה את השלמת ההכנסה לקשיש, אנחנו עושים צעד נוסף, ומגדילים משמעותית בפעימה ראשונה, את גובה הסיוע לעשרות אלפי קשישים במדינת ישראל.

קשישים הזכאים לדיור ציבורי יקבלו הגדלה של 800 שקלים בסיוע החודשי בשכר דירה.

משפחות עולים הזכאים לדיור ציבורי יקבלו הגדלה של יותר מ1,000 ₪ בסיוע החודשי.

ההגדלה תיכנס לתוקף כבר בתחילת שנת 2022, ובהמשך השנה נביא פעימה שניה עם הגדלה נוספת.

בנוסף ועדת הכספים אישרה כ-69 מיליון ₪ לקצבאות ומענקים לניצולי שואה, כ-42 מיליון להרחבה של בי"ח שיקומי בנגב ופיתוח יוצרי מוזיקה בנגב והגליל וכ-216 מיליון ₪ לקרן לחיילים משוחררים.

עובדים בשבילכם!

כנס כלכליסט: בשנת 2023 הייתי רוצה לראות ירידה במחירי הדיור

השבוע הופיע שר האוצר בכנס התחזיות של כלכליסט לשנת 2022, במסגרתו התייחס לכמה נושאים:

"אני שואף להוריד את מחירי הדיור בשיעור גבוה יותר ממה שחשבתי בעבר. עד סוף 2022 לא תהיה עליית מחירים, וב-2023 הייתי רוצה לראות כבר ירידה במחירי הדיור"; שר האוצר התייחס בדבריו בין היתר גם ליוקר המחיה, ואמר כי "זה מה שחשוב לכל אזרחי ישראל. יוקר מחיה זה לא ערטילאי, זה דבר קונקרטי ולא הכל תלוי בנו. מחירי החשמל נקבעים ברשות החשמל, לממשלה אין יכולת להשפיע, זו רשות עצמאית. מה שעוד משפיע לרעה על המחירים בכל העולם, אלו הם מחירי הסחורות וההובלה הימית – וזה לא יכול שלא להשפיע".

עם זאת, שר האוצר ציין כי בהשוואה בינלאומית מצבה של ישראל טוב. "אנחנו עוברים את עליית המחירים בצורה טובה יחסית. בכלל בכל נתוני המאקרו, כנראה אנחנו המדינה עם המצב הכי טוב בכל ה-OECD".
שר האוצר אמר כי הוא שואף להוריד את המחירים: "אנחנו יכולים להשפיע על ההיצע, ומבחינת שיווקים שברנו את כל השיאים מאז 48. בישראל בניית יחידת דיור אורכת 30 חודשים, זה טירוף וזה בגלל רגולציה. זה לא מתכנס לשום דבר. בארה"ב ובאנגליה מדובר ב-15-16 חודש".

תומכים במאפייה שנשללה ממנה תעודת הכשרות

השבוע בין פגישות, מצא שר האוצר זמן לקפוץ ל'מאפיית אנה' במודיעין שלפני כשבוע נשללה ממנה תעודת הכשרות.

למה שללו ממנה את הכשרות? רק כי בעל המקום, ירדן, קנה גזרים בסופר בהשגחת צהר.

טירוף מוחלט. את העיוות הזה בדיוק הרפורמה בכשרות מתקנת.

תודה לירדן, אנה וכל המשפחה על שירות אדיב ועל מאפים משובחים.

אנחנו עוד נחזור!

מקדמים שינוי אמיתי בשיח פוגעני ברשת

שינוי אמיתי בדרך!

הצעת חוק "הרשתות החברתיות" שהגישה ח"כ אלינה ברדץ' יאלוב התקדמה שלב נוסף השבוע.

ח"כ ברדץ' יאלוב: "הרשתות החברתיות הן מצד אחד מקור חברתי מצוין, אך מצד שני נעשה בהן שימוש להטרדות ואלימות. הצעת החוק שלי תחייב את הרשתות להקים מערך שירות לקוחות טלפוני או מקוון פה בארץ. כל מי שנפגע מפרסומים יוכל לפנות לשירות, המענה יהיה אנושי, מהיר ומקצועי, והתוכן הפוגעני יוסר תוך שלוש שעות מרגע הפנייה.
הגיע הזמן ליצור סביבה בטוחה ברשתות החברתיות! אמשיך לקדם את החוק עד שיעבור במלואו ותוקם מעטפת הגנה למשתמשים ולמשתמשות."

סיור במחלקת הפרעות אכילה

חברת הכנסת לימור מגן תלם ביקרה השבוע בבית החולים רמב"ם, בו פועל אחד המרכזים הגדולים בארץ לטיפול בהפרעות אכילה ומרפאה לאשפוז יום.

ח"כ מגן תלם סיירה במרפאה ושוחחה עם מטופלות במרכז, שסיפרו לה על חוויותיהן האישיות וההתמודדות עם ההפרעה והתהליך שהן עושות במרכז.

בנוסף, חברת הכנסת נפגשה עם ד"ר מיקי הלברטל, מנהל בית החולים רמב"ם ודיברו על הצרכים הקיימים במחלקות האשפוז.

הצוות הרפואי בירך את חברת הכנסת מגן תלם על הובלת הנושא בכנסת והשגת התקציבים הנדרשים להגדלת מיטות האשפוז ברחבי הארץ.

בנוסף, הצוות המקצועי הסכים שיש חשיבות רבה לעבודתה של ח"כ מגן תלם בנושא חוק הפוטושופ והרחבתו לרשתות החברתיות, שכן בני הנוער נחשפים ונחשפות לדימוי גוף מעוות המחמיר את המחלה.

חברת הכנסת לימור מגן תלם: "פגשתי צוות מדהים ומקצועי שמלווה את הנערות לאורך חודשים ולעיתים שנים. אני מחויבת להמשיך את המאבק בהפרעות האכילה וללוות את העברת התקציבים למקומות שיעשו את ההשפעה הרבה ביותר עבור המטופלות".

צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מעלים את הקצבה למנטרלי אסון צ'רנוביל

אושרה הצעת חוק העלאת הקצבה השנתית למנטרלי אסון צ׳רנוביל שיזם יו"ר הסיעה, ח"כ יבגני סובה.

החודש מציינים מנטרלי אסון צ'רנוביל 35 שנים לבניית מבנה הבטון הענק שקיבל את הכינוי ״הסרקופג׳״ במטרה לבלום את הנזקים האדירים מהאסון הגדול בהיסטוריה. בשנת 2001 כנסת ישראל חוקקה את חוק הסיוע למנטרלי האסון שיזם ח"כ יורי שטרן ז"ל מסיעת ישראל ביתנו. חוק זה כלל הליך הוקרה למנטרלי האסון באופן רשמי על ידי מדינת ישראל והעניק להם סיוע נרחב, כולל קצבה שנתית שמשולמת להם על ידי משרד הקליטה והעליה.

ח"כ סובה: "הסיוע הנוסף למנטרלי האסון הוא חובה מוסרית שלנו כי בגבורה שלהם הם ללא כל ספק הצילו את האנושות כולה.

אני רוצה להודות למשרד האוצר והעומד בראשו, השר אביגדור ליברמן, על שיתוף הפעולה ולכלל חברי הכנסת על תמיכתם בקידום החוק."

 

ביקור בצפת

שר האוצר ליברמן ביקר השבוע בעיר צפת, יחד עם חברת הכנסת שרון רופא אופיר. במסגרת הביקור שר האוצר הצהיר שהוא יפעל לסייע לעיר.

הפגישה נערכה בעיריית צפת יחד עם ראש העיר שוקי אוחנה וסגנו נציג ישראל ביתנו, ארקדי בארסט. מדובר בפגישה נוספת כחלק מסדרת פגישות עם השר במטרה לקדם פרויקטים משמעותיים ולחזק את העיר צפת.

במהלך הפגישה הוצגה סקירה על המגמות והתהליכים המתרחשים בצפת לרבות הקמת שכונה חדשה, פיתוח שטחים בפארק תעשיות צפת לקליטת מפעלים, פיתוח תשתיות וכו׳. 

שר האוצר ליברמן ציין כי קיימת חשיבות רבה לחזק את העוגנים המרכזיים בעיר ושיפעל לסייע בכלים העומדים לרשותו. ארקדי בארסט, הודה לשר על התגייסותו למען העיר צפת. מי שהצטרפה גם כן לפגישה היא חברת מועצת העיר, גב׳ אסתר אדרי.

דיוני הקורונה בוועדת החינוך

השבוע בוועדת החינוך של הכנסת ח"כ פרופ' יוסי שיין, לקח חלק בהעברת ההחלטות שהתקבלו לגבי מערכת החינוך בהקשר של התמודדות עם מגיפת הקורונה. ח"כ שיין הוביל את הדיון וציין שיש צורך למצוא את האיזון העדין בין בריאות ילדי ישראל ושמירת שגרת לימודים תקינה ככל האפשר.

ח"כ שיין: "אני מבקש לקחת את כלל השיקולים בחשבון. ראינו את ההשלכות הקשות של הלמידה בזום על התלמידים. חשוב לפעול בהיגיון ובזהירות, ולשמור על הבריאות ושיגרת הלמידה של ילדי ישראל. בתי ספר פתוחים הם הכרח לשמירה על היציבות הכלכלית"

שר האוצר תומך בכרמיאל

גיורא צ'שקין, פרש בשבוע שעבר לאופוזיציה של העיר כרמיאל על מנת להמשיך להילחם בשביל תושבי העיר. שר האוצר נפגש עימו השבוע לדון בהתפחויות ולחזק את ידיו

גיורא צ׳שקין: חבר מועצת העיר כרמיאל: ״ממשיך לעבוד בשבילכם גם מאופוזיציה! היה לי הכבוד להיפגש השבוע עם שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שהגיע לצפון להביע את תמיכתו בעשייה שלי עבור העיר. השר ביקש לחזק את ידיי בדרכי הצודקת ועבודתי הבלתי מתפשרת עבור הכרמיאלים.

אני  מודה לשר האוצר שמצא זמן בין כל עיסוקיו החשובים עבור מדינת ישראל ונפגש איתי לדון על מה שקורה בעירנו האהובה ולהביע את תמיכתו בעיר. אני רוצה להגיד לכם שאני כהרגלי תמיד איתכם, לצידכם ולטובתכם 24/7. מוזמנים להמשיך ולפנות אליי בכלל עניין ובכל נושא. ביחד אנחנו כוח!״

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email