שנה חדשה. התחלה חדשה.

השנה האזרחית נפתחה עם מבול של הישגים שעברו בתקציב ויוצאים לפועל עם תחילת השנה.

וזוהי רק ההתחלה!

שר האוצר במקום השני ברשימת 100 המשפיעים של מעריב

שר האוצר אביגדור ליברמן נבחר למקום השני ברשימת 100 המשפיעים של מעריב!

יו"ר המפלגה, שר האוצר אביגדור ליברמן, נחשב לאחד מאדריכלי הממשלה הנוכחית ולמבוגר האחראי בה, זה שמתחילת תהליך הקמת הקואליציה דאג לשמור על יציבותה ועל שלמותה.

ליברמן היה הפוליטיקאי שעוד בסבב הבחירות הקודם זיהה הזדמנות לחולל שינוי דרמטי הגובל במהפך במפה הפוליטית ולהקים ממשלה אחרת, שנתניהו לא יעמוד בראשה.

במסגרת ההסכם הקואליציוני, הושגו הבנות בסוגיית דת ומדינה, שהן ליבת ההתחייבויות של ליברמן ומפלגתו לקהל בוחריהם במהלך קמפיין הבחירות. כך, אחרי שנתיים וחצי של המתנה בספסלי האופוזיציה, חזר ליברמן אל קדמת הבמה והפך לאחד השחקנים המרכזיים והמשפיעים בקואליציה ובממשלה.

חרף הביקורת החריפה מצד המפלגות החרדיות ומכיוונה של התקשורת החרדית, שר האוצר ליברמן נחוש ברצונו לקדם את שלל הרפורמות שנכנסו להסכמים הקואליציוניים. בחצי השנה הראשונה בתפקידו הוא כבר הוכיח את עצמו ועבר את המבחן הגדול הראשון: אישורו של תקציב המדינה.

מעריב, 31.12.2021

מהשבוע זה רשמי: חיילי צה"ל יתוגמלו בעוד 50%

הבטחנו והחל מהשבוע זה קורה!

בשורות טובות לחיילי וחיילות צה״ל לשנה האזרחית החדשה!

מילה זו מילה!

הרפורמה לחינוך הגיל הרך יוצאת לדרך!

השבוע הודיע שר האוצר על העברת מעונות היום למשרד החינוך.

שר האוצר: "עוד משנת 1996 כשהייתי מנכ״ל משרד ראש הממשלה, הבנתי את הצורך במהלך המשמעותי הזה.
הרפורמה שאנחנו מקדמים תשנה מבראשית את כל נושא חינוך הילדים ותשדרג ותשפר את כמות הסייעות והאנשים שיעבדו במעונות, גם מבחינת השבחה וגם בניסיון להקנות להם יותר ידע מקצועי.
הן כשר האוצר והן כסבא לחמישה נכדים אני חושב שהשקעה בשיפור איכות החינוך היא חשובה מאוד.
אנחנו צריכים להשקיע ולדאוג לשפר את תנאי ההעסקה של הצוותים – רק כך נצליח למנוע עוגמות נפש בעתיד."

שר האוצר הגיש תלונה כנגד הרב הראשי

שמים סוף לסחיטה ולכפייה.

שר האוצר: "הגשתי תלונה לנציבות תלונות הציבור על שופטים, בעקבות מכתב האיומים ששיגר הרב לאו לראש הממשלה בשבוע שעבר להפסיק בהכרה בגיורים רק כי הרפורמה בגיור ומינוי ראש מערך הגיור לא נוחים לו.

אני קורא לנציבות לבחון את המשך כהונתו של הרב הראשי מאחר ויש חשש כבד לפגיעה בזכותם של אזרחי ישראל להליך גיור ובמיוחד בחיילי צה"ל אוכלוסיות העולים.

טירוף מוחלט שעובד מדינה יכתיב תנאים לממשלה ויפזר איומים שאם לא נעשה כדברו הוא יקיים שביתה איטלקית!

התנהלות זו אינה באה בד בבד עם התנהגות ההולמת דיין במדינת ישראל ולכן יש לבחון את המשך כהונתו כנשיא בית הדין הרבני הגדול."

יו"ר ועדת הכספים ברשימת 100 המשפיעים של מעריב

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר נבחר לרשימת 100 המשפיעים של מעריב לשנת 2021!

"ח"כ קושניר נולד באוקראינה בשנת 1978. את יהדותו גילה בגיל מאוחר, ורק לאחר שספג קללות אנטישמיות. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון. במישור העסקי מילא קושניר תפקידי ניהול בסקטורים מגוונים כגון אנרגיה, קמעונאות ומימון, וכן כיהן כנציג ארגון JDC בבלארוס.

כיו"ר ועדת הכספים של הכנסת, קושניר הוא אחת הדמויות הדומיננטיות במערכת הפוליטית. לא בכדי מינה אותו יו"ר מפלגתו ושר האוצר ליברמן לעמוד בראש אחת הוועדות החשובות בכנסת. לפחות בינתיים נדמה שקושניר מצליח לנווט את הוועדה ביד בטוחה, ולראיה, הדרך שבה התגבר על אלפי הסתייגויות שהגישו סיעות האופוזיציה לתקציב המדינה."

סיור בדרום

השבוע ביקרו בדרום שר האוצר, שר החלקאות והפריפריה ויו"ר ועדת הכספים.
בסדרת פגישות שקיימו בשדרות ונתיבות שוחחו על קידום תעסוקה איכותית בתחומי הההייטק והתעשיות, ונחשפו לפרויקט הדגל של לימודי פיזיקה וכימיה 5 יחידות. 

התחייבנו לקדם רפורמות גדולות ופרויקטים משני חיים וזה מה שאנחנו עושים. ישנן הרבה בשורות טובות לתושבים בדרום, ועוד לא נאמרה המילה האחרונה. יש למה לצפות.

רפורמת היבוא יוצאת לדרך!

הרפורמה שתקל על היבוא ותוריד את יוקר המחיה יוצאת לדרך!

שר האוצר: "אריחי קרמיקה שטובים לשוויצרים, משקפי שמש שטובים לאמריקאים, צעצועים שטובים לצרפתים, חיתולים שטובים לאיטלקים או אופניים שטובים להולנדים, הם רק חלק קטן מרשימה ארוכה של אלפי מוצרים שמתפרסים על מאות תקנים שטובים גם לנו, הישראלים!

אלפי מוצרים יכנסו לישראל בהצהרה בלבד מה שיגביר את התחרות ויביא להפחתה והורדה משמעותית ביוקר המחיה! אנחנו ממשיכים להתאים את  הרגולציה בישראל למקובל במדינות המפותחות בעולם כדי לסייע גם לעסקים אך בעיקר לצרכנים."

השבוע ברשת ב' התראיין אלי הולנדר ראש קבוצת פלאנט, המייבאת לארץ מותגים ואמר: "ממשלת ישראל החליטה שהיא רוצה לעודד תחרות באמצעות יבוא מקביל ופתחה את השערים כמעט לכל מוצר. נוצר פתח מאוד רחב להביא מוצרים וליצור תחרות. אני בעד זה. כיבואן שהוכתר כבלעדי אני עדיין חושב שזה טוב כי זה מעודד תחרות."

סוף למונופול על הכשרות - הרפורמה בכשרות יוצאת לדרך

השבוע נכנס לתוקף השלב הראשון ברפרומת הכשרות בו מועצות דתיות יוכלו להעניק כשרויות גם לבתי עסק שלא נמצאים בתחום היישוב שלהם.

לכבוד המאורע ההיסטורי, יו"ר הוועדה לשירותי דת יהודיים, חה"כ יוליה מלינובסקי כתבה טור מיוחד בו היא מסבירה: איך הרפורמה תשפיע עלינו?

בעקבות פנייה של יו"ר הסיעה - הוסר השיר הסטריאוטיפי

השבוע עורר סערה שירו של עומר אדם "קאקדילה" שלטענת רבים נגוע בגזענות כלפי העולים מבריה"מ לשעבר ומשפיל נשים. יו"ר הסיעה, חה"כ יבגני סובה, שיגר מכתב לתחנות הרדיו, ובעקבותיו חלקן הודיעו שלא ינגנו את השיר:

"שיגרתי מכתב למנהלי תחנות הרדיו בישראל בבקשה שלא להשמיע את השיר החדש של עומר אדם לאחר שישנם רבים שנפגעו מתוכנו. מברך על ההחלטה של תאגיד השידור הישראלי, רדיו 100FM וגלגלצ שלא לנגן את השיר כמענה לפנייתי. מקווה שאי השמעת השיר תשמש דוגמא לכולנו להיות חברה טובה יותר ומכבדת יותר ותגרום ליוצרים לחשוב פעם נוספת לפני שהם הם כותבים ומקליטים יצירה.

שמים סוף לאלימות בתעשיית הבידור!

השבוע עברה בקריאה טרומית הצעת החוק של חה"כ לימור מגן תלם לחובת ליווי הורי למפגש עם סוכן דוגמנות.

אין חוק המתנה את העסקתם של ילדים (מעל גיל שמונה) או נערים בליווי הורה. מצב זה חושף את הנערים והנערות לפוטנציאל אפשרי למצבי ניצול בלתי נתפסים.

הצעת החוק קובעת כי העסקה של נערים ונערות עד גיל 17 בתחומי דוגמנות או הופעות כגון מבחני במה ואודישנים, תעשה תוך הסכמה מראש ונוכחות הורה או אפוטרופוס בזמן הצילומים.

חה"כ מגן תלם: "בחודשים האחרונים אנו נחשפים לשורת פרשיות ניצול מיני בתעשיית הדוגמנות. נערות קטינות מגיעות לצילומים לבדן, ויותר מדי פעמים נתונות כקורבן למעשיו של סוכן טורפני ומטריד. הן מגיעות מתוך תקווה גדולה ונחישות להכנס לעולם הפרסום ופשוט מנצלים את תמימותן. מדובר בתקיפה מינית תוך ניצול יחסי מרות בצורה הכי שפלה.

זו בדיוק הסוגיה שהצעת החוק שלי באה להסדיר. התקדמנו צעד נוסף למיגור האלימות המינית בעולם הדוגמנות ובהגנה על הילדים שלנו."

צעדים ראשונים לחקיקת חוקה בישראל!

חה"כ פרופ' יוסי שיין, חבר הוועדה לניסוח חוק יסוד: החקיקה, השתתף בכנס שנערך השבוע באוניברסיטת רייכמן: ״כללי המשחק של הדמוקרטיה הישראלית״.

הועדה שהוקמה נועדה לחוקק את החוק שיגדיר את כללי המשחק בין הכנסת לבית המשפט העליון. בעבר נעשו מאמצים לקדם את החוק בשלל ועדות – צדוק, מרידור, נאמן ושקד, אך כולן כשלו.

פרופ' שיין אמר בכנס: ״ישנה היתכנות גבוהה להצליח לחוקק את החוק. נוצרה כאן הזדמנות, נס פוליטי. הפלנו ממשלה שעיוותה את כל כללי המשחק, את הדמוקרטיה, ממשלה שגינתה את המוסדות הרשמיים ובמיוחד המשפטיים. עכשיו יש הזדמנות להסכמה שתכלול התגברות של הכנסת, וממולה גם את סמכות ביטול החוקים בידי בית המשפט. זו צריכה להיות ׳רוח התקופה׳"

פורום נשות עסקים בדרום

חברת הכנסת שרון רופא-אופיר המכהנת כיו״ר שותפה בשדולה לקידום נשים בפריפריה, נפגשה עם קהילת נשות עסקים בבאר שבע.

במפגש שהתקיים במרכז לאודר בעיר סיפרה חברת הכנסת רופא-אופיר לעשרות הנשים שנכחו על שורת החוקים שהגישה והפעילות הענפה של השדולה לקידום נשים.
״יש לנו עוד דרך ארוכה לצעוד, השבוע התפרסמה רשימת 50 המנהלים הטובים בחברות הציבוריות, ומבין כל המנהלים הבכירים נמצאה אישה אחת לרפואה. זו בהחלט תעודת עניות למדינת ישראל. לכל אותן אלו שחיפשו נשים איכותיות שיכולות להוביל ואולי לא מצאו אומר שיבואו לכאן! נמצאות כאן הערב נשים מובילות ומעוררות השראה! עלינו להוביל יחד את השינוי, כדי שבשנת 2022 תמונת המצב תיראה אחרת לגמרי״.

הופכים מילים למציאות!

כפי שהתחייב שר האוצר, אנחנו ממשיכים לפעול לפיתוחה של העיר חריש.

חה"כ שרון רופא אופיר: "השבוע הצבענו בעד הזנקת העיר חריש קדימה!! בתום דיונים ארוכים בוועדת הפנים ובמליאת הכנסת אושרה הצעת החוק שתבטיח את המשך פיתוחה וקידומה של העיר חריש, ותמשוך אליה עוד אלפי משפחות שיזכו לאיכות חיים בעיר מרכזית ומתפתחת."

ישראל ביתנו חרטה על דגלה להפוך את הפריפריה למרכז ולקדם פתרונות דיור למענכם.

ממשיכים לעבוד בשבילכם 🇮🇱

תא מגן של אונ' בן גוריון הגיע לכנסת

הסטודנטים של תא מגן, תא ברוח ישראל ביתנו, הוזמנו השבוע לכנסת לפגישה עם חברת הכנסת לימור מגן-תלם. הסטודנטים סיירו יחד עם חה"כ מגן תלם ושוחחו על דרכים לקדם את התא בקמפוס. בפגישה סוכם על המשך שיתוף פעולה בשאיפה להתפתח ולקיים פעילויות שוטפות שיובילו לצמיחתו של התא ושיעוררו מודעות בציבור הרחב על הסוגיות שנמצאות על סדר היום.

ביקור בשדרות

חוה נחשונוב, סגנית ראש עיריית שדרות מטעם ישראל ביתנו, כתבה לאחר הביקור:

"שמחנו לארח לפגישת עבודה את שר האוצר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, שר החקלאות ופיתוח הפריפריה, הנגב והגליל , עודד פורר, ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, צמרת משרד האוצר ומכובדים נוספים.הצגנו בפני שר האוצר את תנופת הבנייה והפיתוח בעיר ואת תוכניות העתיד. השר התרשם מאוד ממה שקורה היום בעירנו והבטיח לסייע בכל מה שיוכל.

אני מודה לשר האוצר על ביקורו החשוב והמשמעותי ומאחלת לו הצלחה רבה בעשייתו המרובה ועל שיתוף הפעולה לקידום העיר ולהתפתחותה בכל דרך אפשרית."

חה"כ ברדץ'-יאלוב מגיעה לב"ש

באר שבעים בקהל?

בשבת הקרובה חה"כ אלינה ברדץ' יאלוב תגיע להתארח בשבת תרבות במשכן לאומניות הבמה בבאר שבע!

הולך להיות ריאיון מעניין ולא שגרתי!

מחכים לכם. תבואו!

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email