ליברמן מסכם שבוע

אזרחי ישראל,

השבוע אישרנו שורה של צעדים חדשים לסיוע לעסקים ולעצמאיים בעקבות משבר הקורונה בהיקף של 1.3 מיליארד ש״ח. אני חוזר ואומר: לא נשאיר איש מאחור ונסייע למי שבאמת זקוק לכך, זאת על מנת לעזור לעצמאיים ולעסקים לצלוח את המשבר תוך מזעור נזקים עתידיים ככל הניתן. 

למדנו מטעויות עבר בארץ ובעולם. מענקים כספיים שיחולקו ללא היכר אמנם עשויים לזכות אותי בהון פוליטי ובכינויים רובין הודיים למינהם – אך מהלך שכזה יגרום בעתיד לאינפלציה ועלייה מטרידה ביוקר המחייה. המכה תפגע בכולנו, בילדים ובנכדים שלנו שיישארו להתמודד עם ההשלכות בעתיד. מטרתי היא למנוע מציאות כזו.

הכסף בקופת המדינה הוא שלכם. עבדתם עבורו קשה ונתתם בממשלות ישראל את אמונכם שהכסף יטופל באחריות שתבטיח את עתידכם, לכן אין לי כל כוונה לעשות צעדים שישחקו את הכסף שעבורו אתם קמים כל בוקר ועובדים עבורו. לא משנה כמה נוח וקל זה יהיה עבורי.

הצעדים הללו הם צעדי סיוע שנועדו להקל עליכם ככל האפשר לצלוח את המשבר. במידה ובעתיד נראה שישנם עסקים שהסיוע לא השאיר אותם עם הראש מעל המים – נחזור לשולחן האוצר ונמשיך בעבודה עבורכם. כפי שאנחנו עושים מדי יום.

אני יושב איתכם, רואה את החשש והקושי שלכם, וקם כל בוקר עם המשימה לגרום לכך שיהיה לכם קל יותר. על מנת להחלים יחד מהמשבר נצטרך כולנו להתחזק כעם אחד. ללא פופוליזם ורעשי רקע של מפיצי בורות כלכלית.

חישבו על העתיד של ילדיכם, סיוע של כמה אלפי שקלים לחשבון הבנק שמחירו היא שחיקת המטבע, עליית מסים לאורך שנים רבות ועליית יוקר המחייה, זהו צעד לא הוגן עבורכם ועבור הדורות הבאים.

זה הכסף שלכם, תפקידי וחובתי לשמור עליו.

חבילת סיוע לעסקים

ממשיכים לחיות לצד הקורונה

במסגרת ההתמודדות עם גל האומיקרון תוך שמירה על משק פעיל, הודיע שר האוצר, אביגדור ליברמן, על שורת צעדים חדשים לסיוע תזרימי לעסקים ולעצמאיים. במסגרת הצעדים יוענקו הקלות תזרימיות בשווי של למעלה מ-1.3 מיליארד שקל ויינתנו הקלות בהליכים בירוקרטים לעסקים, הקלות בקבלת הלוואות בערבות המדינה וכן הקלות ליצואנים קטנים ובינוניים.

בשורה היסטורית לענפים במשק!

יו"ר ועדת הכספים, חה"כ אלכס קושניר, אישר השבוע בוועדה את היוזמה של שר האוצר אביגדור ליברמן, לביטול ההיטלים על העסקת עובדים זרים.

העוול שהביא במהלך השנים להתייקרות חדה בעלויות של תעשיות המסעדנות, מלונאות, בניין ועוד, מסתיים! 

ביטול ההיטל יחסוך עשרות אלפי שקלים לכל עסק ויחול רטרואקטיבית מה-1 בינואר 2022.

בדיון נכחו נציגי איגוד המסעדות והברים והשף חיים כהן, שהביעו תמיכה במהלך לאורך כל הדרך. 

נמשיך לשפר את התנאים של בעלי העסקים בישראל ולעודד אותם לפרוח בתנאים נוחים והוגנים.

הקצבאות עולות!

השבוע נכנסו לחשבונות הבנק של מאות אלפי ניצולי שואה, גמלאים ונכים תוספות לקצבאות!

שר האוצר: ״אני שמח להוביל את הצעד ההיסטורי ולאחר שבע שנים של מחאת הנכים, להביא בשורה של ממש גם לילדי הנכים.

כמו כן מאות אלפי גימלאים ובתוכם ניצולי שואה רבים, הזכאים להשלמת הכנסה, יקבלו תוספת לקצבה שלהם השווה ל70% משכר המינימום, צעד המבטיח כי לא יהיו יותר קשישים וניצולי שואה מתחת לקו העוני בישראל!״.

בשורה ענקית למשק ולכלכלה הישראלית!

עסקת החבילה במשק יוצאת לדרך!

שר האוצר פרסם השבוע תזכיר חוק לעסקת החבילה שתסייע לצמצום פערים, תוביל לחיזוק מעמדם של העובדים המשתכרים ברמות הנמוכות, קידום גמישות ניהולית במגזר הפרטי והציבורי ומתן ודאות ביחסי העבודה במשק.

בין הצעדים: שכר המינימום יעלה בצורה מדורגת ואחראית, תוך דגש על צמצום פערים וחיזוק מעמדם של העובדים בעלי השכר הנמוך וזאת עד ל-6,000 ש"ח, תוספת יום חופשה לעובד המועסק עד 5 שנים ותיקון חישוב השעות הנוספות שיאפשר גמישות ואיזון בית-עבודה טוב יותר עבור העובד. 

מציינים את יום השואה הבינלאומי

השבוע ציינו ברחבי העולם את יום השואה הבינלאומי.

חברי הכנסת והשרים שלנו לקחו חלק באתגר הרשת הבינלאומי לזכר השואה.

שר האוצר אביגדור ליברמן: "רוב המשפחה והחברים מצד אמא ואבא לא הספיקו לברוח. הם נאלצו לעבור את זוועות המחנות והגטאות, ורבים לא שרדו. גדלתי על סיפורי השואה בביתי, שמעתי את שמות קרובי משפחתי שלא הכרתי, את סיפורי חייהם ומותם. עבורי, כמו לרוב יהודי אירופה בדור שלי, השואה לא הייתה היסטוריה שקוראים בספרים, אלא היסטוריה משפחתית, מאוד אישית וחשובה.

מפלגת "ביתנו ישראל" חרטה על דגלה לזכור ולא לשכוח. אני שמח שהצלחנו לחולל שינוי ברווחת חייהם של ניצולי השואה וותיקי מלחמת העולם השנייה, והם ירגישו זאת בשנה הקרובה.

התקציב שהעברנו כולל תקציבים משמעותיים לבניית 3000 יחידות דיור חברתי, המיועדים בעיקר לשורדי השואה.

נעשה כל שביכולתנו כדי להבטיח שלניצולים שחוו את הזוועות בילדותם יהיה קצת יותר קל. אנו עוסקים במשימה הספציפית הזו כל הזמן, לא רק בתקופת הבחירות ובערב מועדי הזיכרון.

לעולם לא נשכח את המחיר שהעם שלנו שילם בשואה. עבורי זה אישי״.

 

שלג על עירי

השבוע התעוררנו לבוקר לבן בירושלים ובהרי הגולן.

גם שר האוצר לקח חלק בחגיגה הלבנה ובירך את כולם בחג שלג שמח!

הבטחנו וקיימנו: עוזרים לבעלי העסקים - מורידים את יוקר המחיה!

שר החקלאות, הנגב והגליל, מחובר מאוד למאבק העצמאיים ומלווה את הצעדים המיטיבים עימם, כמו דמי אבטלה לעצמאים, עוד כשהיה חבר כנסת:

"לפני כשנה, בעיצומו של משבר הקורונה כשהמשק נסגר ונפתח הלוך ושוב, נפגשתי עם בעלי עסקים רבים שנפגעו קשות מהתנהלות הממשלה הקודמת, ביניהם שלומי ממסעדת אמורה מיו בתל-אביב. 

שלומי סיפר לי על הקשיים הרבים שהעסק שלו ספג, והעלה בפניי את סוגיית ההיטל על העסקת עובדים זרים שהוא נאלץ לשלם (כ-20% ממשכורתו של העובד), דבר שמייקר את העלויות למעסיק ובסוף מתגלגל לצרכן. הבטחתי לשלומי שאבדוק את הנושא ואטפל בו.

אני שמח שהיום עמדתי בהבטחה שלי וביחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן ויו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, ביטלנו את ההיטל על העסקת עובדים זרים, מהלך שישפיע משמעותית על העלויות בענפי ההסעדה, המלונאות והבנייה.

נמשיך לסייע באחריות ובאופן ממוקד לבעלי ובעלות העסקים, ולקדם מהלכים שיורידו את העלויות לצרכנים. אצלנו מילה זו מילה."

השר חמד עמאר בברכה לבני העדה הדרוזית

לאחינו בני העדה הדרוזית, חג שמח וזיארה מקבולה!

לרגל חג הנביא אלח'דר השר במשרד האוצר מברך את בני העדה הדרוזית:

"אחיי וחבריי בני העדה הדרוזית בארץ ובכל מקום, מאחל לכולנו שנה של שגשוג והגשמה עצמית ומאחל שנוכל לחגוג בקבר הנביא אליהו בשנה הבאה."

מחזקים את ההתיישבות

השבוע התלווה ח"כ קושניר לפעילות שטח של השומר החדש.

חה"כ קושניר: "אני זוכר את עצמי כצוער בבה״ד 1 בניווטי בדד באיזור נבטים. באותה תקופה החבר׳ה הבדואים באיזור היו מזמינים אותנו לקפה.

אחרי הצבא המשכתי לשב״כ והייתי מסתובב באותם האזורים עם רכבים רגילים. אחרי כמה שנים חזרתי כבר עם רכבים ממוגנים, ואז הבנתי איך העסק הולך ומדרדר.

כמה שנים מאוחר יותר כמנכ״ל משרד העליה והקליטה פנו אלי ממשרד רוה״מ, לשאול איך אפשר ללמד את הבדואים עברית כשפה שניה. פה הבנתי שאיבדנו את היכולת לחבר את האוכלוסיה הזאת למדינת ישראל. הפשיעה שאנחנו רואים בתקופה האחרונה היא תוצאת הזנחה של שנים. אפס ערכים משותפים וכתוצאה מכך- מאבק על השטח.

כל זוג נעליים שנמצא פה בשטח, בכל הגזרות גם בצפון וגם בדרום, בלילות ובגשמים, כדי לשמור על הרצף של ההתיישבות היהודית, זה זוג נעליים שמשנה מציאות."

יו"ר הסיעה בצפון המושלג

יו"ר הסיעה, חה"כ יבגני סובה, נהנה גם הוא מסוף שבוע חורפי וקפץ לבקר בצפון המושלג.

חה"כ סובה: "ביקרתי ברמת הגולן, נהנתי מהשלג, הילדים מרוצים, מזג האוויר נפלא. תבואו לגולן!״.

דיון מיוחד על הפרעות אכילה

דיון מרגש התקיים השבוע בכנסת.

יו״ר השדולה למניעת הפרעות אכילה, חה״כ לימור מגן-תלם, מובילה מתחילת הקדנציה את המודעות לנושא הפרעות האכילה בקרב בני נוער ובכלל. 

יהודית וקארין באומן הגיעו יחד עם אירה דולפין לספר את סיפורן ולדבר על הטיפול במחלקות להפרעות אכילה.

חה"כ מגן-תלם: "אני מלווה את קארין באומן כבר מספר חודשים ועוזרת לה בכל מה שאפשר. אני מאוד גאה בה וביהודית שנחשפות ונלחמות באומץ.

במשך שנים נושא הפרעות אכילה טוטא מתחת לשטיח ובזמן הקורונה הוא הוחמר בעשרות מונים. התקנים הקיימים היום פשוט אינם מספקים להתמודדות עם התופעה.

בימים אלו אני יושבת עם משרד הבריאות כדי לנתב את התקציבים שהקצה שר האוצר למערך הטיפול בהפרעות אכילה לבתי החולים ולטיפול בקהילה.

אני מבטיחה להמשיך ולהילחם בשביל אותם הנערות והנערים."

מחזקים את נפגעי ונפגעות עבירה!

הקורבנות יזכו להשמיע את קולן ולקחת חלק בהליך המשפטי כנגד התוקף או העבריין שפגע בהם.
הצעת החוק של חברת הכנסת שרון רופא אופיר, אושרה בוועדת שרים לחקיקה וסוף סוף תביא לכך שנפגעות ונפגעי עבירה יזכו לזכות עמידה בהליך המשפטי הפלילי, בניגוד למצב היום בו קולם לא נשמע.

נפגעי עבירה לעיתים רבות לא לוקחים חלק בהליך המשפטי ודעתם לא מובאת בחשבון. שייכנס לתוקף, החוק יחייב את הגורמים המייצגים את הנפגעים לקבל את אישורם לפני שנסגרות עסקאות טיעון.

זוהי בשורה ומהפכה של ממש. 

נמשיך לעשות סדר במדינה.

רפורמת הגיור בכותרות

צריך לאמץ את הגישה המקבלת של רבני הערים.

יו"ר הועדה לשירותי דת ומיזמים לאומיים, חה"כ יוליה מלינובסקי, התראיינה השבוע לבן כספית וינון מגל בנושא רפורמת הגיור שאנחנו מקדמים.

חה"כ מלינובסקי: "ניסיתי להסביר לינון מגל את רפורמת הגיור שאנחנו מקדמים, כי לא נראה שהוא כל כך מבין אותה ואת ההכרחיות שלה למדינת ישראל. כשלא נשארו לו טענות הוא עבר לתקוף אותי אישית".

מוזמנים.ות להאזין לראיון.

פגישה בבית הנשיא

חה"כ פרופ' יוסי שיין, הוזמן השבוע לבית הנשיא.

חה"כ שיין: "שמחתי להזמנתו של נשיא המדינה יצחק הרצוג, לשיחה מקיפה בנושאים מדיניים.

בהזדמנות זו היה לי הכבוד להעניק לנשיא את ספרי The Israeli Century. אני מודה לנשיא הרצוג על האירוח החם והתובנות העמוקות."

הגיע הזמן להחזיר את אמון הציבור בנבחריו!

חה"כ ד"ר אלינה ברדץ'-יאלוב, הגישה השבוע הצעת חוק שתחייב מפרסם תוכן תעמולתי באינטרנט בתקופת בחירות לציין את מזמין הפרסום, בין אם מדובר באדם פרטי ובין אם מדובר במפלגה.

ברדץ'-יאלוב: "ברגע שהושבעתי לכנסת שמתי לנגד עיניי את טוהר הבחירות ואיכות השלטון. לציבור מגיעה שקיפות מלאה בכל הנוגע לתוכן תעמולתי שמופץ באינטרנט. נכון להיום הנושא הזה לא מוסדר וכל אחד יכול לפרסם תוכן תעמולתי מבלי להזדהות במרחב האינטרנטי. ישנן מפלגות שמנצלות את הפרצה החקיקתית להפצת תוכן מוטעה ומסיט במהלך בחירות.

אני מקדמת את החוק במלוא המרץ על מנת שיכנס לתוקף כבר בבחירות המונציפליות הקרובות."

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email