מורידים את יוקר המחיה

שר האוצר הציג השבוע את התוכנית להורדת יוקר המחיה במסיבת עיתונאים.

שר האוצר: "כשהקמנו את הממשלה קיבלנו בירושה מדינה במצב של משבר כלכלי עמוק, גירעון גבוה ורמת אבטלה גבוהה.

לא היססנו ולא התמהמהנו. 

פעלנו באומץ ותוך מספר חודשים התחלנו במהלכים משמעותיים שקודמנו פחדו לעשות. הצלחנו להעלות את מדינת ישראל בחזרה על המסלול ולהוביל אותה לצמיחה. 

הפחתנו את הגירעון באופן משמעותי, העלנו את רמת התעסוקה ויזמנו רפורמות מהפכניות להוזלת יוקר המחייה. 

הטיפול ביוקר המחייה אינו בגדר נוסחת קסם. מדובר בתהליכים מורכבים על פני זמן. 

יחד עם זאת, אנחנו איננו מרפים בנושא וממשיכים גם היום לקחת אחריות. גיבשנו צעדים חשובים שיעודדו תעסוקה, יגדילו את ההכנסה ויפחיתו את יוקר המחייה. הפעם באמצעות מודל מהפכני במסגרתו אנו מתמקדים באזרחים שעובדים ומשלמים מסים."

דרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת NSO

שר האוצר הצהיר בישיבת הסיעה שהוא ידרוש להקים ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הריגול המשטרתית.

שר האוצר אביגדור ליברמן:

"חייבים לחקור את כלל הנסיבות והממצאים ולהגיע למסקנות ברורות. אסור לטייח שוב כמוש היה בפרשת האזנות הסתר."

עוד התבדח השר: "עכשיו כולם מבינים למה כל השנים בחרתי לא להתקדם לטלפון חכם."

עובדי מנהל ומשק ירוויחו יותר!

עובדי מנהל ומשק ירוויחו יותר!

שר האוצר, אביגדור ליברמן, חתם השבוע על הסכם לטובת יותר מ-15 אלף עובדים שאנו נתקלים בהם בבתי החולים. עובדי המנהל והמשק עובדים בעבודה קשה במיוחד, ובמשך שנים ארוכות המדינה לא ראתה אותם בחזרה.

אף אחד לא בוחר בשירות הציבורי מטעמי נוחות או כסף, העובדים המסורים האלו עובדים בבתי החולים כי המקום חשוב להם, וכל מטופל שמגיע הוא מבחינתם עולם ומלואו. גם מי שלא עוסק בענייני רפואה יכול לסייע ולעזור לאדם חולה שזקוק לעזרה וזה מה שהם עושים יום ולילה, והפעם אנו מחויבים לעזור להם בחזרה.

שר האוצר אביגדור ליברמן:

"תודה לכם עובדים יקרים שמזה שנתיים אתם נלחמים כתף אל כתף עם הצוותים הרפואיים במאבק בנגיף הקורונה, ההוקרה שלנו היום מתבטאת גם במעשים ובתקציבים ולא רק במילים, במשמרת שלנו אתם תקבלו סוף סוף את ההערכה שבאמת מגיעה לכם."

החל מהשבוע: ספורטאים אלופים לא ישלמו מס!

צעד מנצח! ביטלנו את המס לאלופים ולאלופות שלנו!

הצעת החוק שקידם שר האוצר, אביגדור ליברמן, ושאליה הוצמדה הצעת החוק של ח"כ פרופ' יוסי שיין, אושרה!

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, הציג את החוק הפוטר ממס מענקים לספורטאים זוכי מדליות בתחרויות בינלאומיות, שאושר בוועדה בראשותו.

שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן: "כחובב ספורט מושבע, אני גאה להביא לביטול המס שכל כולו הכרת תודה לספורטאים, שמתאמנים מגיל צעיר על מנת להביא הישגים וגאווה למדינת ישראל. אני רוצה להודות גם להורים שמגדלים פה דור של ספורטאים אלופים, שללא ההקרבה והעידוד שלהם, הסיכוי למדליה לא היה אותו הדבר. אז אחרי שהלילה היוזמה שלי לבטל את המס לאלופים אולימפיים ואלופי עולם עברה סופית בכנסת, חייבים להתחיל להתכונן לתחרות הבאה! במספרים אני מבין"

התיקון לפקודת מס הכנסה פוטר מענק המשולם לספורטאים ע״י הוועד האולימפי בישראל בשל זכיה במדליה במשחקים האולימפיים, הפראלימפיים משחקי עולם, וכן לספורטאים שזכו במדליות באליפויות עולם, אליפויות אירופה ואליפויות מוכרות אחרות.

אלופות ואלופים יקרים, זה מגיע לכם, זה מגיע למדינת ישראל!

שר החקלאות: ״החקלאי הישראלי ירוויח יותר״

שר החקלאות, ח״כ עודד פורר, הוזמן להופיע בכנס התאחדות האיכרים אמר לגדעון אוקו: "גם אם יש חקלאים שכועסים עליי וגם כשהם צועקים – אני אוהב ומעריך אותם.

אני נחוש לבצע את הרפורמה לטובת הצלת החקלאות הישראלית ולטובת כל אזרחי ישראל, מתוך חזון לפיתוח החקלאות לעוד עשרות שנים קדימה, גם אם המשמעות היא שלא ימחאו לי כפיים בכנס של התאחדות האיכרים.

המצב שבו אין כמעט דור צעיר ממשיך בענף וחממות ננטשות בערבה, קרה בשנים האחרונות עוד לפני שנכנסתי לתפקיד, לא בגלל החקלאים, אלא בגלל שהמדינה לא השקיעה בחקלאות.

בזכות הרפורמה שאני מוביל החקלאי הישראלי ירוויח יותר, החקלאות הישראלית תהיה טובה ומתקדמת יותר והמחירים לצרכנים יהיו זולים יותר.

זאת המחויבות שלי ועל זה אני אלחם עד הסוף."

הצעת חוק אסירי ציון עברה בקריאה טרומית!

יו"ר ועדת הכספים, חה"כ אלכס קושניר, העביר השבוע בקריאה טרומית את הצעת חוק אסירי ציון. ח"כ קושניר שיתף אותנו בתחושות שלו וסיפר מה קדם לחוק:

"לסבא שלי גרגורי ז"ל היה הרגל קבוע. כל יום היה מקשיב לתחנת רדיו פיראטית ברוסית "קול ישראל"  והיה אוסף גזרי עיתונים על ניצחונות של ישראל במלחמות. החיפוש של סבא שלי אחרי כל מידע מישראל היה בשבילו כמו חמצן. רק שכל הפעולות שהוא עשה הוגדרו כפעילות חתרנית כנגד ברה"מ, בגינן אנשים נשלחו לכלא, לסיביר וגם נרצחו.

אני מספר את זה כי כמו סבא שלי, היו עוד מאות אלפי יהודים שהיו כלואים בברית המועצות אחרי מלחמת העולם השנייה, מאחורי מסך הברזל. הם לא יכלו לממש את החלום הציוני. מי מהם שנתפסו על ידי ה-KGB ונשלחו לכלא נקראים היום "אסירי ציון".

במרוצת השנים הדורות התחלפו והסיפור לצערי מתחיל להישכח. אחת הסיבות לכך מאוד פרוזאית, התאריך שבו אנו מציינים את פועלם של אסירי ציון, נופל על החופש הגדול כאשר מערכת החינוך אינה פועלת.

לכן כתבתי את הצעת החוק, שתשנה את תאריך הציון לאותו התאריך של "מבצע חתונה"  15 ליוני 1970– מבצע מכונן של חטיפת מטוס ע"י 12 יהודים שכמהו להגיע למדינת ישראל, בזכותם נפתחו שמי ברית המועצות לישראל ואפשרו ל-300 אלף יהודים לפרוץ את מסך הברזל.

הסיפור של גבורת יהדות ברית המועצות חייב להישמע, ועם ישראל חייב לזכור אותו לשמר אותו, בבתי ספר, בצבא ובכל מוסדות המדינה.״

ח"כ מלינובסקי בדרישה לקיים דיון בנושא הפרוטקשן החרדי

סחיטה באיומים על ידי עסקני דת!

יו"ר ועדת שירותי דת יהודיים, חה"כ יוליה מלינובסקי, פנתה ליו"ר הוועדה לביטחון פנים כדי לקיים דיון דחוף באזלת היד של המשטרה בנושא הפרוטקשן החרדי על חנויות הסלולר.

חה"כ מלינובסקי:

"התיעודים בחדשות 12 על הפרוטקשן של עסקני הדת על חנויות סלולר מחייבים טיפול מחמיר ולא ייתכן שהמשטרה פשוט תתעלם מבעלי העסקים שנאלצים להיכנע לאיומים ולהמון המשתלח בהם במעשי ונדליזם והכל בחסות אותם עסקנים. הלחץ על בעלי החנויות נעשה לכאורה בשם הדת אך הדבר היחיד שמעניין את אותם מאפיונרים זה רק כסף ושליטה."

האלופים שלנו ראויים לפרסים ללא מיסים!

מזל טוב לח"כ פרופ' יוסי שיין על הצעת החוק הראשונה שהוא העביר בכנסת ישראל!

מאז כניסתו של ח"כ שיין לכנסת הוא שם לו למטרה לבטל את המס על מענק הזכיה של הספורטאים והספורטאיות המתאמנים מגיל צעיר על מנת להגיע להישגים ולהביא גאווה למדינת ישראל והשבוע זה קרה!

כל הכבוד יוסי!

חוק הפוטושופ עבר בקריאה טרומית בכנסת!

נלחמים בהפרעות בדימוי הגוף השלילי אצל בני נוער!

אושרה בקריאה טרומית במליאת הכנסת הצעת החוק של חה"כ לימור מגן-תלם, שתטיל קנסות גדולים על חברות שיפרסמו תמונות שבוצעו בהן הצרת היקפים בתוכנות ריטוש ללא הבהרה על כך.

חה"כ מגן-תלם: " זהו צעד ראשון לטיפול בתופעה הקשה של דימוי גוף שלילי ומעוות אצל בני נוער. לא ניתן עוד להשלים עם המצב היום שמסיר כל אחריות מהמפרסמים על הבריאות הנפשית של ילדינו!

אמשיך לעבוד בכל הכוח כדי לקדם דימוי גוף חיובי ומניעת התופעה ההרסנית של הפרעות אכילה."

היום הבינלאומי לנשים ונערות במדע

הכנסת ציינה השבוע את היום הבינלאומי לנשים ונערות במדע, יום שנקבע על ידי האו"ם במטרה לקדם נשים בתחומי המדעים שבהם הן עדין בגדר מיעוט.

הנערות שהגיעו השבוע לדיון החשוב שהתקיים בוועדת העבודה והרווחה נפגשו עם חה"כ שרון רופא-אופיר ודיברו איתה על הסוגייה החשובה.

חה"כ שרון רופא-אופיר:

"כיו״ר שותפה לקידום נשים בפריפריה שמחתי לפגוש נערות המגיעות גם משם, אתן העתיד שאני ובנות הדור שלי חלמנו עליו, יש עוד דרך לצעוד, עלינו להוסיף ולשאוף לשינוי אך אם תעזו ותאמינו בעצמכן, זה יקרה".

יו"ר הסיעה, ח"כ יבגני סובה: ״החרדים מזלזלים במושג אנטישמיות״

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ יבגני סובה, מגיב לטענות נגד דברי השר ליברמן לגבי אחריות הציבור החרדי ליוקר המחיה:

"אל תספרו לי על אנטישמיות. אני גדלתי באוקראינה ויודע מה זה אנטישמיות. החרדים מזלזלים במושג אנטישמיות. אם החרדים רוצים להשתלב במדינה ישראל הם צריכים לשאת בנטל המסים והתעסוקה".

נמשיך לשנות סדרי עדיפויות עבור הציבור שמשלם מיסים, עושה מילואים ומשרת בצבא!

הצעת החוק שתעשה סדר בדמי התיווך

מסדירים את דמי התיווך בנכסי מקרקעין!

השבוע הגישה חה"כ ד״ר אלינה ברדץ'-יאלוב, הצעת חוק שתעשה סדר בבלגן ותסדיר שתי חלופות לתשלום דמי התיווך, במעמד מכירה או השכרה של נכס:

1. המתווך יגבה את מלוא דמי התיווך מבעל הנכס.

2.  השוכר או הקונה ישלמו אך ורק מחצית מדמי התיווך המלאים בעסקת קנייה, כלומר 1%+ מע״מ, ובעסקת השכרה מחצית מחודש דמי השכירות.

חה"כ ברדץ'-יאלוב:

"הצעת החוק תאזן את כוחות השוק ותחסוך לציבור השוכרים והקונים אלפי עד מאות אלפי שקלים!".

שר החקלאות עודד פורר ביקר בערד ונפגש עם ראשי הסניף המקומי של ישראל ביתנו

תושבי ערד זוכרים את הסיוע שהעניק שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן,  . כשבמהלך כהונתו נסגרו בבת אחת שלושה מפעלים גדולים והותירו רבים מתושבי העיר ללא עבודה. בסיוע של יו"ר המפלגה ליברמן נפתח המפעל של אלביט בערד, שיצר מקומות עבודה נוספים בעיר.

בפגישה עם השר פורר דנו ראשי סניף ערד במתרחש בעיר, דיברו על הבעיות הקיימות ודיברו על דרכים אפשריות לפתור אותן, תוך גיוס תמיכת המפלגה.

בתמונה משמאל לימין: חברת מועצת העיר דיאנה גיטיס, שר החקלאות עודד פורר וסגן ראש עיריית ערד אלכסיי ספוז'ניקוב

ועידת המפלגה החמישית

חברים וחברות יקרים!

אנו מבקשים לתזכר אתכם שוועידת המפלגה תתקיים בתאריך ה- 7.4.2022.

בהזדמנות זו, נציין שהמפקד לחברות במפלגה הוארך עד ה-7.3, ופתוח לכולכם.ן!

הישיבה הראשונה של הנהגת הצעירים החדשה

יושבת ראש צעירי ישראל ביתנו הנכנסת דיאנה בלביץ', נפגשה השבוע עם רכזי הצעירים הנכנסים במטרה ללמוד את השטח ואת ייחודיות של כל מרחב וכמובן להכיר אישית את הרכזים.  

בשיחה עם ארטיום חרצ'נקו סגן יו"רית הצעירים, עלו מספר רעיונות ושיתופי פעולה ברמה מוניציפלית לרווחת קשישים וילדים. ישנם קבוצות צעירים בערי הצפון שמחכות לתחילת הפעילות, בחרנו מספר ערים בהם נפתח תאים נוספים.

רון סברנסקי רכז מרחב המרכז הדגיש את החשיבות של נוכחות אקטיבית ברשתות כדי לעניין את צעירי המרכז. נושא הביטחון ברחבי ערים ומושבים בדרום הארץ עלה בשיחה עם עדן איילון רכז מרחב הדרום ותא מגן באוניברסיטת בן גוריון בו כרגע רשומים עשרות צעירים. 

בשבועות הקרובים יעלה פודקאסט של צעירי ישראל ביתנו, אנו נעלה את הנושאים הכי אקטואליים לצעירים מול הח"כים ואנשי מקצוע. כל צעיר וצעירה מוזמן.ת להצטרף לקבוצות שלנו ולהיות חלק מכוח מוביל ומשפיע.

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email