כינוס ישיבת הקבינט החברתי כלכלי

שר האוצר ויו"ר המפלגה, קיים השבוע ישיבה רשמית ראשונה של הקבינט הכלכלי חברתי.

הדיון עסק במספר נושאים וביניהם יוקר המחיה והקמת שני בתי חולים, בדרום ובצפון.

מתוך דבריי שר האוצר ויו"ר המפלגה בפתח הישיבה:

״נתייחס לנושא התעסוקה ועל המאמץ והתכניות להכניס למעגל העבודה גברים חרדים ונשים ערביות. אנחנו רוצים להוריד את שעות החובה מ-40 שעות ל-20 שעות לימוד בכולל מבלי לפגוע במלגות שהאנשים מקבלים. כלומר, על 20 שעות הם יקבלו כמו על 40 שעות וזה יאפשר להם לצאת לעבוד.

אנחנו רוצים להכניס למעגל העבודה את אותן האוכלוסיות שטרם נכנסו למעגל העבודה יחד עם שאר האנשים שעובדים. בכוונתנו להגדיל את העוגה, לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, ולחזק את מעמד הביניים.

זה בדיוק מה שאמרתי בדיונים בממשלה ובכנסת, מעבר לכל ההצהרות, פעלנו כבר בנושאים האלה. לדוגמה, הגדלנו את דמי הקיום לחיילי צה״ל ב-50%, הגדלנו את הקצבה לגמלאים שמקבלים השלמת הכנסה במיליארד וחצי ש״ח. זו כבר הוכחה שאנחנו לא מסתפקים בכוונות אלא מבצעים ומתקצבים בשטח״.

שר החקלאות מסמן מטרה: ישראל תהיה מעצמת פודטק עולמית

השבוע יצא שר החקלאות לסיור קולינרי מפתיע במיוחד.

שר החקלאות עודד פורר: "כחלק מסיור שערכתי בחברות פודטק המייצרות אלטרנטיבות לבשר מן החי, נחשפתי להמבורגר שיוצר ללא מגע יד אדם במדפסת תלת מימד ועשוי לגמרי מהצומח.

איך כל זה מתחבר לחקלאות? 70% מחברות הפודטק בישראל שמייצרות תחליפים למזון מן החי מבוססות תוצרת חקלאית. אחת הבעיות שהחברות ציינו בפניי היא מחסור בתוצרת חקלאית מתאימה."

כשהעולם כולו משקיע בפודטק, מדינת ישראל מהווה אחד מהמוקדים המרכזיים בעולם לסטארט-אפים בתחום. אסור שהחקלאות הישראלית תשאר מאחור ולא תתאים את עצמה למזון של העתיד.

בעזרת חזון נכון והשקעה נבונה נוכל להכווין גם את החקלאים וגם את החברות ליותר שיתופי פעולה.

נהפוך את החקלאות הישראלית למתקדמת צופה פני עתיד, ישראל תשמר את מעמדה כמעצמת פודטק ותהיה למובילה בעולם, נמזער צער בעלי חיים ונשמור על הסביבה.

חוק המטרו אושר בוועדה!

עושים היסטוריה: פרויקט התשתיות היקר והחשוב ביותר בתולדות מדינת ישראל, אושר בוועדת מיזמי תשתיות לאומיים, בראשות חה"כ יוליה מלינובסקי לקריאה שנייה ושלישית!

הגיע הזמן לקדם את הפרויקט שבזכותו ישראל תתקדם קדימה כלכלית, חברתית ותעבורתית.

החוק צפוי לשנות את פני התחבורה הישראלית, ישחרר את גודשי התנועה בגוש דן, יחזק את מרכזי התעסוקה וידאג לדיור בר השגה במתחמים סובבי מטרו.

שומרים על רווחת בעלי החיים

מרגע שנכנס שר החקלאות עודד פורר לתפקיד, הוא הבטיח לדאוג לרווחת בעלי החיים ולקדם תוצרת בריאה ואיכותית יותר לאזרחי ישראל.

שר החקלאות, עודד פורר:

 "אני מברך על כך שהיום זכיתי לקיים את שתי ההבטחות במהלך אחד עם פרסום תקנות חדשות שיקפיצו את ענף ההטלה למאה ה-21!

התקנות החדשות יעלימו את לולי הכלובים המיושנים מהנוף הישראלי, יגדירו שטח מחיה חדש ומרווח לתרנגולות, יאסרו על הנשרה כפויה ויקבעו דרישות טכנולוגיות מתקדמות לטובת הענף.

התקנות פורסמו לעיון הציבור ל-21 ימים ולאחר שיאושרו ויכנסו לתוקף כל לול חדש שיוקם בישראל יהיה ללא כלובים. החל מה-1 ביוני 2029, יאסר אכלוס תרנגולות מטילות גם בלולי כלובים ישנים שהוקמו בעבר, כאשר תקופת המעבר נועדה לאפשר לענף להיערך ולהשתדרג בהתאם לתקנות החדשות. 

המהלך הזה הוא רק יריית הפתיחה לשינויים הכל כך נחוצים בתחום ההטלה. אמשיך לעבוד למען האזרחים ולדאוג לרווחת בעלי החיים."

הגיע הזמן לנישואים אזרחיים!

יו"ר הוועדה לשירותי דת, חה"כ יוליה מלינובסקי שיגרה השבוע מכתב לראשי הקואליציות בקריאה להקמת צוות קואליציוני שיתכנס וידון במציאת פתרונות לנישואים אזרחיים עבור המוני הישראלים שעובדים, משלמים מסים, משרתים בצבא ועושים מילואים.

אנו קורא לראשי לקואליציה להיענות למכתב ולפעול במהירות למציאת פתרונות למען עתיד ילדינו ולמען חברה צודקת בה לכל אחד יש את הזכות לבחור איך למסד את הקשר עם אהוב/ת ליבו.

המכתב הגיע כבהמשך לדיון החשוב שקיימתה חה"כ מלינבוסקי השבוע על היעדר נישואים אזרחיים בישראל.

לא ייתכן שמדינת ישראל הדמוקרטית לא מאפשרת למאות אלפי אזרחים לממש את זכותם הטבעית להנשא ושוללת את זכות הבחירה לאלו שאינם מעוניינים לעשות זאת דרך הרבנות.

זה הזמן לעלות את הנושא לסדר היום ולהביא את השינוי!

ח"כ ברדץ'-יאלוב מגיבה ל"דיל" המפוקפק

ח"כ ד״ר אלינה ברדץ'-יאלוב, התייחסה השבוע בריאיון להצעה כי יהיו נישואים אזרחיים בקונסוליות בארץ, תמורת ביטול סעיף הנכד בחוק השבות:

"אני יכולה להגיד שזה לא יקרה. נישואים אזרחיים זה משהו בגדר חובה. יש כרגע נתונים של כמה מאות אלפי אזרחים ישראלים שלא יכולים להתחתן".

חוק השבות חוקק ב-1950. 20 שנה לאחר מכן היה תיקון מספר 2, ששם באמת דובר על אותו סעיף הנכד המפורסם, שהסביר שבעצם מי שיכול לעלות לארץ זה גם יהודי, גם בן של יהודי, גם נכד של יהודי ובני הזוג שלהם. ובסופו של דבר מי שהביא את זה, זו הייתה מפד"ל ההיסטורית.

כרגע לאור הנתונים והמצב יצא מכתב לראשי הסיעות ושם ידובר על זה שצריך למצוא פתרון לנושא של נישואים אזרחיים, לא כחלק מהדיל, אלא כפתרון לכל אותם אזרחים ששירתו בצבא וכרגע לא יכולים להתחתן".

זוגות צעירים יחסכו אלפי שקלים ברכישת דירה!

תתארו לכם מצב בו אתם חותמים על חוזה לרכישת דירה, משלמים מקדמה, פורסים את העסקה לתשלומים ואז מגיע מועד התשלום. לפי החוזה אתם רואים סכום אחד ובחשבונית מופיע סכום אחר, גבוה יותר. למה? בגלל שיש הצמדה למדד תשומות הבניה. הרבה זוגות צעירים חוו את המצב המעצבן הזה.

המדד אמור לשקף את העלייה וההתייקרות של חומרי הבניה, אולם כיום מגלם גם את מחיר הקרקע. היות ועלות הקרקע היא כבר חלק ממחיר הדירה, אני לא רואה שום סיבה לכך שזוגות צעירים ישלמו את מדד תשומות הבניה על כל המחיר. מכיוון שגם עבור הקבלן ההתייקרות הפוטנציאלית באה לידי ביטוי רק במרכיבי הבניה ולא במרכיבי הקרקע.

הצעת החוק שיזם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, שעברה השבוע בקריאה טרומית במליאה, באה לתקן את המצב הזה, ותשקף את העלייה בתשומות הבנייה רק על הבנייה עצמה, ולא על רכיב הקרקע.

החוק יביא לחיסכון של עשרות אלפי שקלים, ויקל משמעותית על הזוגות הצעירים שרוכשים דירה.

נמשיך להיאבק ביוקר המחיה וביוקר הדיור, עבור כל הזוגות הצעירים במדינת ישראל.

מוקירים את פועלה ותרומתה של העדה הדרוזית!

השבוע אושר בקריאה טרומית החוק שיזמו חברי הכנסת של ישראל ביתנו המסדיר את עיגון מעמדה של העדה הדרוזית כשוות זכויות במדינת ישראל וכמי שקשרה את גורלה עם מדינת ישראל עוד לפני קום המדינה.

השר חמד עמאר: ״אני שמח על העברת הצעת החוק, בוועדת השרים לחקיקה, לעיגון מעמדה של העדה הדרוזית כשוות זכויות. אין יותר צודקת מההצעה הזו שמתקנת את העוול שנעשה לעדה הדרוזית אחרי חוק הלאום. 120 חברי כנסת צריכים להצביע בעד החוק".

יום מיוחד למאבק בהפרעות אכילה וקידום דימוי גוף בריא

השבוע לראשונה אי פעם, נערך בכנסת יום מיוחד למאבק בהפרעות אכילה וקידום דימוי גוף בריא, שיזמה חה”כ לימור מגן-תלם.

חה"כ לימור מגן תלם מספרת בהתרגשות:

"סוג של היסטוריה קטנה משלנו.

התרגשתי לשמוע נשים אמיצות וחזקות מאוד, שחשפו את הפצע שצרב את נפשן.

אנו צריכים עוד נשים וגברים כאלו, שיאזרו אומץ להעלות את המודעות להפרעות אכילה בחברה שלנו.

היום גם היה לי את הזכות והגאווה להודיע על אופן חלוקת התקציב שלי לבתי חולים, מרפאות, טיפול בקהילה ועוד. תודה לכל מי שהגיעו!".

טייסים ואנשי צוות אוויר יוכלו להצביע בנתב"ג ביום הבחירות

השבוע אושרה בקריאה טרומית הצעת החוק שיזם יו"ר הסיעה, חה"כ יבגני סובה המבקשת לתקן את חוק הבחירות לכנסת כך שתוקמנה קלפיות ייעודיות בשדה התעופה בהם יוכלו להצביע אנשי צוות אוויר שעתידים לעבוד מחוץ לישראל ביום הבחירות.

יו"ר הסיעה, חה"כ יבגני סובה:

"כיו״ר השדולה לקידום התעופה אמרתי כי הזכות להצביע היא בלב ליבה של הדמוקרטיה הישראלית והיא נמנעה מצוותי אוויר במשך שנים עקב מחויבותם לעבודתם. הצעת חוק זו תסייע לציבור רחב לממש את זכותו ולהשתתף בחגיגה הדמוקרטית.

שדולת התעופה הישראלית, בראשותי, תפעל לסייע לצוותי האוויר בישראל שחוו טלטלה רצינית עקב משבר הקורונה. אני רוצה להודות לכל הגורמים שסייעו לקדם את הצעת החוק ובמיוחד לאיגוד הטייסים הישראלי בראשותו של הקברניט מידן בר ומקווה שנוכל לקדמה במהירות."

דיון בוועדת המשנה להשכלה הגבוהה

לעליה מחבר העמים תרומה מכרעת לאקדמיה, לתרבות ולמדינת ישראל.

חה"כ פרופ׳ יוסי שיין:

"כיו"ר ועדת המשנה להשכלה הגבוהה קיימתי השבוע דיון על מעמדם של העולים החדשים באקדמיה הישראלית, על מלגות קמ"ע והתאמתן להיום.

אני מודה לכל המשתתפים ובמיוחד לידידי ח"כ יבגני סובה שהיה שותף לדיון ולסוגיות שהועלו בו".

ח"כ שרון רופא אופיר בריאיון לערוץ הכנסת

בריאיון סיפרה רופא על המאבק שלה באלימות נגד נשים, תחום שנאבקה בו שנים והייתה ממובילות הפרויקט "לא תאנסו אותנו לשתוק" בשנת 2016, בשנים בו נשים לא סיפרו על חוויות התקיפה שלהן, שרון סיפרה שהיא בעצמה ישבה בדיונים להעברת התוכנית נגד האלימות וציינה שאת התוכנית דאגו להעביר אבל את התקציב שכחו.

חה"כ שרון רופא-אופיר:

""אני גאה להיות חלק ממפלגה שעוד במאי רגע לפני שאושר התקציב ראש המפלגה ושר האוצר, אביגדור ליברמן, קרא למשפחות הנרצחים והנרצחות  ובישר להם שהוא לא רק מעביר את התקציב שהממשלה הקודמת שכחה להעביר, אלא הוא גם מגדיל אותו ופותח עוד מוקדים לטיפול במאבק נגד אלימות בנשים. זה משהו שאני חלמתי עליו והנה אני נמצאת פה וזה קורה."

יום האהבה שמח!

השבוע ציינו את יום האהבה, חברי וחברות הסיעה שלנו נזכרו ברגעים המרגשים בחיי הזוגיות שלהם.ן ושיתפו אותנו בזיכרון המתוק.

הדור הבא של צעירי ישראל ביתנו !

יו"רית צעירי ישראל ביתנו דיאנה בלביץ' הגיעה יחד עם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, לפאנל עם חברי כנסת ותלמידים , שבו זכו לתמיכה ניכרת מבני נוער לפני שירות צבאי, שתומכים באידיאולוגיה הפוליטית של ישראל ביתנו.

הנוער של היום יודע לשאול שאלות נכונות, בקיא במה שקורה במדינה ועוד לפני קבלת זכות ההצבעה יודע לדרוש את מה שמגיע לו מראש.

ראשת סניף באר שבע השתתפה בכינוס השדולה בראשות חה"כ לימור מגן-תלם

ביום שלישי התקיים יום מיוחד בכנסת שהוקדש לטיפול בהפרעות האכילה וקידום דימוי גוף בריא – ביוזמתה של יו"ר השדולה, חה"כ לימור מגן-תלם.

ג'ולי קייט, עו"ס קלינית וראש סניף ישראל ביתנו בבאר שבע, השתתפה בדיונים במסגרת היום המיוחד, ודיברה על המחסור בטיפול נפשי ותזונתי מקצועי, בייחוד בפריפריה. בנוסף היא קראה לעצירת תופעת השרלטנות ומתן הסיוע הבלתי מקצועי המזיק לילדים הסובלים מהפרעות אכילה. כמו כן ציינה שיש להכשיר אנשי מקצוע פרא רפואיים ייעודים להפרעות אכילה.

ועידת המפלגה החמישית

חברים וחברות יקרים!

אנו מבקשים לתזכר אתכם שוועידת המפלגה תתקיים בתאריך ה- 7.4.2022

בהזדמנות זו, נציין שהמפקד לחברות במפלגה הוארך עד ה-7.3, ופתוח לכולכם.ן!

חה"כ פרופ' יוסי שיין מגיע לרעננה!

תושבי רעננה והסביבה,

חה"כ פרופ' יוסי שיין מגיע לשבת תרבות ברעננה, הכניסה חופשית.

מחכים לכם. תבואו!

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email