הכלכלה משגשגת בזכות מדיניות שר האוצר

המדיניות הכלכלית של שר האוצר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מוכיחה את עצמה!

כך כתב הפרשן הכלכלי יהודה שרוני במעריב:

״זה היה השבוע של שר האוצר אביגדור ליברמן, שלימד את שותפיו לקואליציה פרק בהתנהלות פוליטית, הלכות עמידה בלחצים, ואיך מטפלים ביוקר המחיה בצורה מקצועית ולא פופוליסטית.

הקו שהוביל עד היום מגובה בנתונים מקרו-כלכליים, והטבלה לא משקרת. מזכ"ל ה-OECD, האוסטרלי מתיאס קורמן, שנפגש איתו, עם הנגיד ונציגי משק נוספים, שפע מחמאות למשק הישראלי.

הלשכה לסטטיסטיקה פרסמה את נתוני האבטלה העדכניים, שהצביעו על ירידה ל-3.7% וחזרה לשיעור התעסוקה שלפני משבר הקורונה. נתון מדהים נוסף, נוגע לנתוני הצמיחה במשק שהסתכמו ב-2021 ב-8.1%. החלטתו של ליברמן לבטל את החל"ת מאוגוסט 2021 הוכחה כמוצדקת מאין כמוה״.

ארגון בעלי העסקים בענף הספורט והכושר, מודים לשר האוצר, שר החקלאות ויו"ר ועדת הכספים

ארגון בעלי העסקים בענף הספורט והכושר, הארגון היציג של ענף הכושר בישראל, הודה השבוע לשר האוצר אביגדור ליברמן "לאבא של ענף הכושר בישראל" השר עודד פורר, וליו"ר ועדת הכספים אלכס קושניר, על תיקון ההחלטה שתאפשר לעסקים רבים בענף הכושר לקבל את הסיוע המגיע להם.

שר האוצר בפגישה עם מסעדנים מובילים

חיים כהן, רותי ברודו והמסעדנים באו לראות מה שר האוצר מבשל להם במשרד האוצר.
המסעדנים הודו לשר האוצר על כך שביטל את ההיטל על עובדים זרים  מה שיביא להוזלה משמעותית לעסקים וכן, גם לצרכן.

מהמטבח המנצח לכלכלה מנצחת.

שר האוצר נפגש עם הספורטאים האלופים לרגל ביטול מס הזכייה

אין על האלופים שלנו!

אחרי שביטל את המס על מענק הזכייה לאלופים אולימפיים ואלופי עולם והגדיל במאות מיליוני שקלים את תקציב הספורט במדינת ישראל, נפגש השבוע שר האוצר עם יו״ר הוועד האולימפי, יעל ארד, מנכ״ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג והספורטאים הנהדרים שלנו – יעקב טומרקין וחנה מיננקו ואמר להם:

אנחנו מחויבים לתת לספורטאים שלנו את כל הכלים והתמיכה שהם צריכים כדי שהם יוכלו להמשיך ולהביא לנו כבוד וגאווה לאומית!

לקראת החג: מונעים את מחסור ומפחיתים את יוקר המחיה!

מונעים את המחסור הביצים הטריות והדבש בחגים ומפחיתים את יוקר המחיה!

שר החקלאות, עודד פורר, חתם יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן, על צו פתיחת מכסות פטורות ממכס לייבוא ביצים טריות ודבש.

מחירי הביצים והדבש בישראל יקרים בכ-40% בהשוואה לעולם. במסגרת הצו, תיפתח מכסת יבוא לשנת 2022 בהיקף של מיליארד ביצים וכ-2,000 טון דבש, מכסות אשר מהוות כ-30% משוק הביצים וכ-40% משוק הדבש.
פתיחת מכסות היבוא תוביל לעידוד התחרות ולהוזלה משמעותית בשוק הביצים הטריות והדבש, ומהווה צעד נוסף במלחמה ביוקר המחיה.

שר החקלאות, עודד פורר:
"לקראת חג הפסח, אנו מחויבים לדאוג לכך שלא תהיה אפשרות של מחסור, בעיקר בשווקים המתוכננים, פתיחת מכסות הייבוא בהליך תחרותי ימנעו מחסור ויקלו על הוצאות החג."

יו"ר ועדת הכספים: כן ליהדות, לא לכפייה חרדית

מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית וכזאת תישאר.

חה”כ קושניר הגיע השבוע לשדולה שמטרתה שמירה על זהותה וצביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, כדי להזכיר למשתתפים את ההיסטוריה של העם היהודי.

אחרי גלות ארוכת שנים, התקבצנו לפני 70 שנה במדינת ישראל, בתהליך שצמח מאותה התנועה הציונית המבורכת והמפוארת, שהייתה חילונית לחלוטין.

כשמדינת ישראל הוקמה, הגיעו יהודים בלי כיפה, עם כיפה סרוגה ועם כיפה שחורה. כולם צריכים לחיות יחד.

חה"כ קושניר:

“לא התחברתי לניסיון של השדולה לקחת בעלות על היהדות, ולצבוע אותה רק בצבע אחד. ההיסטוריה הוכיחה שהיהדות שונה ורחבה ויכולה להיות מחבקת ומכבדת, לכן מי שמנסה לצבוע אותה בשחור ולבן, שוגה.

בשנים האחרונות היינו עדים לניסיונות ההשתלטות של העסקנות החרדית על כל תחומי החיים במדינה, ודחיקת אנשים החוצה דרך מערך הרבנות, הגיור, הכשרות והנישואין.

גם להיות יהודי חילוני במדינת ישראל זה בסדר וזה מבורך. היהדות היא של כולנו, וכל אחד צריך לבחור איך הוא מקיים את היהדות שלו. מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית וכזאת תישאר. מה שאנחנו עושים זה תיקון להשתלטות שהייתה פה הרבה מאוד שנים, וניסיון ללקיחת בעלות עליה".

מסכמים סיור חשוב במספר מועצות דרוזיות

שר האוצר אביגדור ליברמן, ביקר השבוע יחד עם השר במשרד האוצר, השר חמד עמאר במספר מועצות דרוזיות בישראל, במהלכן נפגשו עם מנהיג העדה, כבוד השייח מוואפק טריף, ראשי מועצות, עובדים ופעילים.

רק לאחרונה אישרו השרים תוכנית להשקעת 3 מיליארד ש״ח בחברה הדרוזית והצ'רקסית בישראל בשורה של תחומים רבים. כמו כן העברנו בקריאה טרומית חוק לעיגון מעמדה של העדה כשוות זכויות.

שר האוצר סיפר בביקור שכל פעם שהוא מגיע לבקר הוא תמיד שמח לחזור שוב כדי לקבל את התמיכה והחום מאחינו הדרוזים.

נמשיך לחזק ולהעצים את העדה הדרוזית שתורמת רבות למדינת ישראל ומהווה חלק בלתי נפרד מההצלחה של כולנו.

דיון בוועדת מיזמי תשתית לאומיים ושירותי דת יהודיים

בדיון שקיימה בוועדה בראשותה, העלתה חה”כ יוליה מלינובסקי את סוגיית התקנות למינוי רבני עיר והציגה את הבעייתיות בשיטה. התקנות כיום לא מסדירות היבטים כמו זמן כהונה, ממלאי מקום, דין משמעתי וכשירות רפואית.

בנוסף התייחסה לחוק הגיור:

"נקדם את חוק הגיור ונעביר אותו בסופו של דבר כי זו המחויבות שלנו. הצעת החוק תגיע לכנסת ונקיים עליה דיוני עומק בוועדה וכן, יהיו שינויים רבים, אין כמעט חוק, במיוחד חוק כל כך חשוב, שיוצא כמו שהוא נכנס. אני פתוחה לדיאלוג עם כולם אך על פי העיקרון המנחה שהגיורים יתבצעו על ידי רבני הערים ושהחלטתם תהיה סופית ובלתי ניתנת לשינוי על ידי גורמים אחרים."

יו"ר הסיעה בשדולה למען החיילים החרדים

השבוע השתתף יו"ר הסיעה, חה"כ יבגני סובה, בשדולה למען החייל החרדי . 

בדבריו ציין כי השירות בצה״ל מהווה ערך ציוני עליון ויש בכך אמירה חברתית. הצבא לא רוצה לשנות את החרדי על עצם היותו חרדי, עם זאת, אין דרך טובה יותר מלקבל את הכלים להשתלבות בחברה הישראלית דרך שירות משמעותי בצבא הגנה לישראל. חה"כ סובה הוסיף, כי חשוב מאוד לעזור לאלה שרוצים לשרת לקבל את התנאים והסביבה המתאימה והתומכת ביותר.

חה"כ רופא-אופיר נואמת באו"ם

בנאום שנשאה באולם העצרת הכללית של האו״ם אמרה חה"כ רופא-אופיר שבכל הנוגע לקידום שוויון מגדרי הגיע הזמן להפוך מילים למציאות.

כנס ה -IPU (ארגון איחוד הפרלמנטים), משלב מפגשים חשובים לחיזוק הקשרים המדיניים של ישראל עם מדינות שונות. חברי הפרלמנט שיתפו במשבר הכלכלי, בניהול החיים לצד הקורונה, ביקשו לשמוע איך אנחנו מנהלים את הכלכלה הישראלית והוסיפו שישמחו להגיע לכאן אלינו לביקור.

חה"כ שרון רופא אופיר:

"שמחתי לייצג את הכנסת, ולא פחות מכך לשוב הביתה".

כל הכבוד, גאים בך!

חה"כ שיין בוועידת הנשיאים

השבוע קיים חה"כ פרופ' יוסי שיין, פגישה בוועדת החוץ והביטחון עם נציגי ועידת הנשיאים של ארגוני היהודים המובילים בארה׳׳ב. הוועידה היא אחת הפלטפורמות החשובות דרכיה מתגייסים ארגונים יהודיים רבים בארה׳׳ב לדון בכל הקשור לישראל, ובעיקר בביטחונה וקשריה עם יהדות התפוצות. 

חה"כ שיין: "למרות השוני בין הארגונים ולמרות גיוון מטרותיהן היה מרשים לראות את כלל הארגונים מאוחדים למען מדינת ישראל וחיזוק הקשר בין ישראל והתפוצות."

דואגים לקשישים: הצעת חוק חדשה של חה"כ מגן-תלם

הצעת החוק שיזמה השבוע חה"כ לימור מגן-תלם, תקבע כי יש להקטין את הרוב הדרוש לצורך התקנת מעלית בבניין משותף, שבו מתגוררים אזרחים ותיקים ואזרחים בעלי מוגבלות.

כיום נדרשת הסכמת רוב של 2/3 מהדיירים, תנאי המקשה בירוקרטית על התקנת מעלית ומשפיעה על התניידות, תעסוקה, ובריאותם הנפשית של אזרחים רבים.

חה"כ מגן תלם: "הצעת החוק תאפשר להסתפק ברוב רגיל ובכך תקל על האזרחים הוותיקים משמעותית. אמשיך להילחם עבור אלו שקולם לא נשמע ולהקל עבורם על חיי היום יום כמה שניתן."

חה"כ ברדץ'-יאלוב בפגישה מדינית

השבוע נפגשה יו"ר אגודת הידידות של ישראל-אזרבייג'ן בכנסת, חה"כ ד״ר ברדץ'-יאלוב, עם חבר הפרלמנט אנטולי רפאילוב, יו"ר אגודת הידידות ישראל- אזרבייג'ן, חברת הפרלמנט סיביל מיכאילובה ולב ספיבק, יו"ר העמותה לשיתוף בין העמים בישראל ובאזרבייג'ן. בפגישה שוחחו הצדדים כיצד ניתן להעמיק את הברית האיתנה שלנו עם אזרבייג'ן.

חה"כ ברדץ' יאלוב: "סיכמנו ששיתוף הפעולה בינינו ימשיך באותה רמה אינטנסיבית של פגישות והחלטות. כיו"ר אגודת הידידות של ישראל-אזרבייג'ן בכנסת, אני מחויבת להידוק היחסים והמשך שיתוף הפעולה בין המדינות!".

ביקור בבאר שבע

יו״ר ועדת הכספים, חה״כ אלכס קושניר, הגיע השבוע לפגישה עם ראש עיריית באר שבע, מר רוביק דנילוביץ׳, וראשת סניף באר שבע ביתנו, גב׳ ג׳ולי קייט.

צעירי ישראל ביתנו תומכים במדיניות הכלכלית של שר האוצר

צעירי ישראל ביתנו הגיעו השבוע לתמוך בשר האוצר והשתתפו בוועידת מקור ראשון לכלכלה, חברה וחדשנות.

הצעירים הגיעו מכל קצוות הארץ, בכדי להביע תמיכה במדיניות הכלכלית של שר האוצר המכוונת לחיזוק הצעירים שעובדים, משרתים בצבא ומשלמים מיסים. 

הצעירים הודו לשר האוצר על הטיפול האחראי בכלכלת ישראל ובמחויבות להורדת יוקר המחיה, והבטיחו להמשיך ולחזק את מדיניות שר האוצר למען הדור הצעיר בישראל!

תכינו את התחפושות!

תפתחו יומנים!

צעירי ביתנו מארגנים מסיבת פורים מטורפת ! 💥💃

בתוכנית:

🥳 פעילות חברתית וגיבוש!

🤡 תחרות תחפושות!

💃 נשנושים ומלא מלא כייף והפתעות שאנו מכינים לכם!!!

מספר המקומות מוגבל, מהרו להירשם, נתראה ❤️

ועידת המפלגה החמישית

חברים וחברות יקרים!

אנו מבקשים לתזכר אתכם שוועידת המפלגה תתקיים בתאריך ה- 7.4.2022

בהזדמנות זו, נציין שהמפקד לחברות במפלגה הוארך עד ה-7.3, ופתוח לכולכם.ן!

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email