ברוכים הבאים הביתה!

השבוע נחתו במדינת ישראל 90 ילדים יתומים שמציאות חייהם השתנתה ברגע בעקבות המלחמה באוקראינה. שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו קיבל את פניהם בטקס חגיגי בנתב"ג:

"אנו נפעל על מנת לדאוג שהנחיתה שלהם בארץ תהיה רכה ככל האפשר ונסייע להם להיקלט בכבוד הראוי להם."

מדינת ישראל תהא לעד ביתו הלאומי של העם היהודי 🇮🇱

מבצע לאיסוף תרומות לילדים היתומים שהגיעו ארצה

במקביל למעורבות חברי הכנסת שלנו בטיפול בהשלכות הלחימה באוקראינה – בוועדות, בעבודה מול משרדי הממשלה ומול הארגונים השונים, מפלגת ישראל ביתנו פתחה השבוע בקמפיין גיוס תרומות עבור היתומים היהודים שבאו מאזורי הלחימה באוקראינה.

התרגשנו לראות את ההיענות מהציבור, מכל הקצוות והמגזרים של החברה הישראלית אשר נרתמו ותרמו מכל הלב. כמויות של ציוד זרמו למטה המפלגה – ארגזים מלאים בבגדים, מזון, צעצועים ועוד.

אנחנו רוצים להודות לכולם!

עם ישראל נמדד בדיוק ברגעים הקשים האלו, בהם אנו צריכים להושיט יד אל האחר ולתת מעצמנו.

נמשיך לפעול כדי להשמיע את קולם של העולים, ברוכים הבאים. 💙

מסייעים לעולים החדשים ומיישבים את הנגב והגליל!

בצל גל עליית החירום מאוקראינה, שר החקלאות, עודד פורר בישר השבוע כי ביום שני הקרוב (14.3) יכנס את קבינט השרים נגב גליל בראשותו ויאשר את התוכנית שיזם לעידוד עלייה לישובי הנגב והגליל בהיקף של כ-22 מיליון שקלים במימון המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל.

שר החקלאות: 

"עבור היישובים בנגב והגליל מדובר בהזדמנות חד פעמית לצמיחה משמעותית שתוביל להגירה חיובית, חיזוק וצמיחה כלכלית, ולמדינת ישראל אסור לפספס אותה.  

במסגרת התוכנית, עולים חדשים ממקצועות בהם קיים מחסור יזכו למענקים ישירים, כאשר גם הרשויות יזכו לתמיכה כלכלית על מנת להעניק לעולות ולעולים מסגרת חינוכית, חברתית ותרבותית ולשלבם בחברה הישראלית."

סבב הדרכה נוסף עם הגורמים המטפלים במצב באוקראינה

השבוע קיימנו דיון נוסף ביוזמתה של מנכ"לית המפלגה, הגברת אינה זילברגרץ.

בדיון נכחו נציגי נתיב, הסוכנות היהודית, הקרן לידידות, מד"א, ונציגי המפלגה המוניציפליים בכ-50 ערים. אלי בין, מנכ"ל מד"א, בירך על שיתוף הפעולה של המפלגה ועל היוזמה המשותפת יחד עם ח"כ אלכס קושניר בהקמת מוקד סיוע טלפוני מיוחד לפליטים שהגיעו לישראל מאזורי הלחימה. 

נמשיך לעשות את מירב המאמצים לסייע לפליטי המלחמה ולעולים, להכווין את האנשים לגורמים הרלוונטים ולסייע להם כמיטב יכולתנו.

לאור המצב, ריכזנו באתר שלנו אזור מיוחד שמרכז את המידע הרלוונטי המגיע אלינו לגבי הבירוקרטיה הדרושה, קליטה כאן בארץ, נהלי כניסת פליטים, וטיסות מילוט מאזורי הקרבות.

מתווה הפליטים

יו"ר ועדת מיזמי תשתית לאומיים ושירותי דת יהודיים, חה"כ יוליה מלינובסקי פרסמה השבוע במסיבת עיתונאים את המתווה החדש לקליטת הפליטים מאוקראינה:

"עלינו לדאוג בראש ובראשונה לזכאי חוק השבות ולמשפחות של ישראלים שבן לילה הפכו לפליטים. הנושא הזה נחת עלינו כרעם ביום בהיר, לא היינו מוכנים לזה, לא הבנו את גודל האירוע אבל ידענו להתארגן מהר ולתת פתרונות.

לרבים מאזרחי ישראל יש קשרים ענפים עם משפחה וחברים באוקראינה והמטרה במתווה היא קודם כל לתת מענה לצרכים שלהם. המתווה לא חקוק בסלע וייתכנו בו עוד שינויים תוך כדי תנועה. חשוב מאוד שכל ההתנהלות תהיה שקופה, שיהיה דיווח יומי לגבי כמה בקשות הוגשו, כמה סורבו, כמה נכנסו ומה מצב המכסה.

במסגרת הוועדה שבראשותי אפקח פרלמנטרית על המתווה כי זוהי תפקידה של הכנסת, במקרה הזה מדובר בעבודת צוות."

בהמשך פנתה במכתב לשרי החוץ, הרווחה, הבריאות והשוויון החברתי בבקשה לתגבר את המערך המתכלל את האירוע במשרד החוץ כדי שיתקבל מענה ענייני ומהיר, לתת מענה מהיר ויעיל לצרכים הסוציאליים ולדאוג לחבילת סיוע וביטוח בריאות עבור הורים של אזרחי ישראל.

סטודנטים ישראלים מאוקראינה ימשיכו את לימודיהם בישראל

במסגרת דיון שקיים השבוע יו"ר ועדת הכספים, חה"כ אלכס קושניר, בירך את אוניברסיטת בן גוריון על פתיחת שעריה לסטודנטים ישראלים מאוקראינה, וקרא לכל האוניברסיטאות להצטרף ליוזמה.

חה"כ קושניר:

"אנחנו צריכים לוודא שסטודנטים, במיוחד בשנה האחרונה ללימודים, ישתלבו ויסיימו את המסלול בישראל. צריך לעשות מאמץ לגבי מדענים עולים ולסייע להם לעלות ארצה.

בשבוע הבא אקיים דיון מעקב על הסוגייה, ועד אז אני מצפה לפתרונות ממשרדי הממשלה השונים."

ממשיכים להילחם ביוקר המחיה

פותחים את השוק לתחרות ונלחמים ביוקר המחיה!
בזכות הרפורמה ביבוא, רשת הסופרים הגדולה ביותר באירופה בדרך לישראל. כניסת רשת הסופרים קרפור לישראל היא הרבה בזכות רפורמת היבוא ששר האוצר מוביל שתאפשר יבוא מקביל, יבוא על בסיס רגולציה אירופית מקלה ותוכנית ׳מכס אפס׳.
הרשת שתגיע בחודשים הקרובים לארץ תפתח עשרות סניפים חדשים, תחזק באופן דרמטי את התחרות בישראל, תגדיל את המגוון באמצעות הבאת מותגים בינלאומיים חדשים ותוזיל מספר רב של מוצרי צריכה בסיסיים.

חוק ממדים ללימודים עבר בקריאה ראשונה!

התוכנית שאושרה כאשר אביגדור ליברמן היה שר הביטחון, סוף סוף מתקדמת ותעניק ללוחמים ולוחמות משוחררים וחיילים מאוכלוסיות מיוחדות סיוע בלימודים לתואר ראשון או ללימודים מקצועיים, בגובה של שני שליש משכר הלימוד.

שר האוצר אביגדור ליברמן: "אני שמח לסגור מעגל ולקדם את עיגונה בחוק של התוכנית שאישרתי עוד בימי כשר הביטחון. תיקון החוק כולל השתתפות המדינה בשכר הלימוד לחיילים משוחררים מקבוצות מוגדרות על מנת לספק עורף למשוחררים.  התוכנית תקדם את ההשכלה הגבוהה במדינה ותפתח משמעותית את המשק הישראלי!"

חיילי וחיילות צה"ל והציבור שעובד ומשלם מיסים, ראויים להיות בראש סדרי העדיפויות.

יו"ר הסיעה מבקר את היתומים שהגיעו לארץ

 

יו"ר הסיעה, חה"כ יבגני סובה, הגיע יחד עם צעירי ישראל ביתנו למפגש מרגש עם היתומים היהודים שהגיעו ארצה השבוע.

חה"כ סובה: "כ-100 ילדים נחתו בארץ במבצע הצלה מרגש. יחד עם צעירי ישראל ביתנו אספנו מתנות ואיחלנו להם קליטה טובה בארץ. ברוכים הבאים הביתה!".

אירוע לציון יום האישה הבינלאומי

השבוע ציינו בכנסת את יום האישה הבינלאומי, חה"כ לימור מגן-תלם הובילה אירוע מרגש במיוחד.

חה"כ לימור מגן תלם: "כשהתלבטתי אם ללמוד משפטים, או להתמודד לתחרות מלכות היופי, קיבלתי השראה מאמא שלי. הייתי צריכה רק לשמוע את המשפט שאמרה: "את ה-לא כבר יש לך. תנסי, מקסימום תצליחי".

זה משפט שמלווה אותי כל החיים. מאז, כששואלים אותי מה העצה שהייתי נותנת לנשים צעירות בתחילת דרכן – אני מעבירה אליהן את המסר הזה.

תודה רבה למאות הנשים והנערות שנכחו בכנס, יום אישה שמח לכולן!"

לימודי מורשת יהודי ברה"מ לשעבר ותרומתם למורשת מדינת ישראל

אחד החוקים הראשונים שיזמה ח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב עם כניסתה לכנסת היה הוספת לימודי מורשת יהודי ברה"מ לשעבר ותרומתם למורשת מדינת ישראל, לתוך תוכנית הלימודים.

חה"כ יאלוב:

"אני מברכת את משרד החינוך על היוזמה ופועלת לכך שהצעת החוק שלי תעבור כדי שגם העבר, המהווה חלק משמעותי מההיסטוריה של העם היהודי, ילמד בבתי הספר."

חה"כ שיין יזם את התגייסות מד"א לטיפול בפצועי המלחמה

ארגון חסד יהודי בשם "הצלה אייר" הטיס לישראל בני משפחה יהודית שנפגעו מנפילת טיל על ביתם באוקראינה. חה"כ פרופ' שיין יזם את התגייסותו של מגן דוד אדום שהעבירם מנתב"ג ישירות לביה"ח הדסה עין כרם לצורך מתן טיפול רפואי כירורגי דחוף. חה"כ פרופ' יוסי שיין הגיע לבי"ח ללוות את הפצועים.

חה"כ שיין: "אני מוביל מתווה שהופך את מד"א לגוף הבלעדי אשר יתכלל את כל האופרציה המורכבת הזו. מצאתי בקרב הנהגת הארגון נכונות רבה להמשך שיתוף פעולה פורה. אנחנו לא יודעים מתי המלחמה הזו תיגמר. לצערנו, עלולים להגיע לפה עוד פצועים רבים. מה שבטוח – טוב שלנו יש את מד"א!״.

השליחה שלנו בחזית

בתחילת השבוע טסה ג'ולי קייט, ראשת סניף באר שבע, למשלחת הומניטרית בכדי לסייע לפליטים באוקראינה.

את דימה החמוד והוריו היא פגשה במקרה. אביו זיהה בחור חובש כיפה וניגש אליו לשאול האם הם מישראל.
אחרי שג'ולי וחברי הצוות הבינו שמדובר במשפחה של יהודים ישראלים, הם מיד התגייסו לחלץ אותם והעבירו אותם למלון במרכז פולין.
אנחנו שמחים לבשר שבעוד כמה שעות הם יהיו בדרכם לישראל.

ג'ולי, כל הכבוד!

יום האישה במפלגה

לרגל יום יום האישה שחל השבוע, אנחנו מאחלים יום האישה שמח לכל הנשים בישראל ולנשות המפלגה שלנו – תמשיכו להוביל, ליזום, להנהיג ולבלוט למען החברה הישראלית.

אתן ההשראה!

הכירו את אלכס

הכירו את אלכס.

אלכס הוא מתמחה בתוכנית המתמחים שלנו, כל משפחתו נמצאת כרגע באיזור הלחימה בחרקוב תחת הפצצות ומלחמה.

בימים האחרונים הוא לא עצם עין לרגע, ורק עסק בדאגה אחר המתרחש באוקראינה.

כשאלכס שמע על קמפיין התרומות שפתחה מפלגת ישראל ביתנו לטובת הילדים היתומים שנמלטו מאוקראינה, הוא התגייס למשימה  בלי לחשוב פעמיים ועזר באיסוף תרומות מכל הארץ, מיון, וחלוקה.

עבור אלכס זו סגירת מעגל קשה אך מרגשת, בזמן שהוריו תחת לחימה הוא תורם ומסייע לפליטי המלחמה אשר הגיעו ארצה. 

כולנו תפילה שהוריו של אלכס יצליחו לעלות ארצה בקרוב.

תכינו את התחפושות!

תפתחו יומנים!

צעירי ביתנו מארגנים מסיבת פורים מטורפת ! 💥💃

בתוכנית:

🥳 פעילות חברתית וגיבוש!

🤡 תחרות תחפושות!

💃 נשנושים ומלא מלא כייף והפתעות שאנו מכינים לכם!!!

מספר המקומות מוגבל, מהרו להירשם, נתראה ❤️

ועידת המפלגה החמישית

חברים וחברות יקרים!

אנו מבקשים לתזכר אתכם שוועידת המפלגה תתקיים בתאריך ה- 7.4.2022

בהזדמנות זו, נציין שהמפקד לחברות במפלגה הוארך עד ה-7.3, ופתוח לכולכם.ן!

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email