מהפכת הנדל״ן בישראל יוצאת לדרך!

מחירי הדיור במדינת ישראל גבוהים כבר עשור ועלו בשנה האחרונה בצורה דרמטית. 

אנחנו חייבים לעשות הכל כדי להפוך את המגמה ולאפשר לכל זוג צעיר לרכוש דירה.

אחרי לא מעט תוכניות שהוצגו בעבר והובילו אותנו לעליות מחירים פעם אחר פעם, המסקנה היא ברורה- צריך להעלות באופן משמעותי את ההיצע, לצנן בצורה ניכרת את הביקוש ולהפסיק את התחרות מצד הקבלנים על מחיר הקרקע.

אז על מה הקבלנים יתחרו?

על שלושה פרמטרים שבאים להיטיב עם הצרכן הישראלי. ראשית, מחיר הדירה – עדיפות לקבלן שמוכר את הדירה הזולה ביותר. שנית, קצב הבניה – עדיפות לקבלן שמוסר את הדירה אל הרוכש באופן המהיר ביותר. שלישית, טיב הבניה – עדיפות לקבלן שמציע את סטנדרט הבניה הטוב ביותר. 

הורדת יוקר המחיה תמשיך להיות משימה בחשיבות עליונה אצלנו, נפעל במהירות ואחריות כדי ליישם את התוכניות שלנו על הצד הטוב ביותר.

נלחמים ביוקר הדיור

השבוע החלו ההגרלות לתכנית דירה בהנחה כחלק מתכנית הדיור שהציג שר האוצר. נרשמה היענות מדהימה ובזמן קצר עשרות אלפי אנשים נרשמו לפרויקטים השונים ברחבי הארץ.

מדובר בהנחה לדירה בגובה מאות אלפי שקלים, ב-31 ישובים ברחבי הארץ.

כ-10,000 דירות יצאו בפעימה הראשונה, והן מהוות כשליש מסך הדירות המיועדות לתכנית זו שעתידות לצאת בהגרלות בחודשים הקרובים.

נמשיך להיאבק בשבילכם על הדברים החשובים באמת. בהצלחה לנרשמים!

שר האוצר בוועידת האנשים של המדינה

שר האוצר, אביגדור ליברמן, הופיע השבוע בוועידת 'האנשים של המדינה' של ידיעות אחרונות וסיפק כמה אמירות מעניינות:

"הגענו בשנת 21' ל-76,300 היתרי בנייה, שיא של כל הזמנים. כרגע נמצאים בבנייה 151,400 דירות בשלבים שונים, גם זה שיא של כל הזמנים. וזה לא מספיק, במדינת ישראל כל שנה נישאים כ-58 אלף זוגות חדשים, בנוסף אנחנו מצפים לעלייה מבורכת, ולכן אנחנו חייבים פה לנקוט בצעדים דרמטיים.

בנושא הלחימה באוקראינה, אני חושב שההתנהלות שלנו היא נכונה, אנחנו כרגע במצב מאוד לא פשוט, גם מול רוסיה, גם מול אוקראינה, גם מול ארה"ב, בו-זמנית צריך לנהל כמה זירות. בגדול המדיניות היא מאוד נכונה. אם אנחנו יכולים משהו לתרום להביא לסיום הלחימה, חייבים לעשות את זה."

מבצע ׳צו השעה׳ לסיוע לאזרחי אוקראינה יוצא לדרך!

השבוע השיק שר האוצר מוקד חירום שיספק הכוונה בשלוש שפות למבקשי המקלט האוקראינים. ניתן לצלצל בכל שעה ביום למספר הטלפון- 5130*. 

אנחנו לא נשארים אדישים לפליטים שמגיעים ארצה. השבוע הודיע שר האוצר על כך שיינתן ביטוח בריאות לפליטים בני 60 ומעלה ולאנשים עם מוגבלויות, בדומה לאוכלוסיית המועמדים לעלייה, המקבלים כיסויי ביטוחי נרחב הכולל טיפול סיעודי ושיקום. 

בנוסף יינתן טיפול רפואי בחינם במרפאות יעודיות לאוקראינים השוהים בישראל. הפליטים וקרובי המשפחה של אזרחי ישראל יוכלו לקבל טיפול ראשוני וחירום במרפאות "טרם" הפזורות בפריסה ארצית, ללא תשלום השתתפות עצמית ובמימון המדינה. 

כמו כן יסופקו לפליטים הזקוקים לכך קורת גג זמנית, סיוע במזון, סיוע חומרי, טיפול סוציאלי ומיצוי זכויות בנושאים שונים. במקביל יתגבר מוקד 118 של משרד הרווחה והביטחון החברתי את המענה בשפה הרוסית.

שר החקלאות בביקור בחריש

השבוע נפגש שר החקלאות, עודד פורר, עם ממלאת מקום ראש העיר מטעם ישראל ביתנו עידית ינטוב, לשיח פתוח עם תומכי המפלגה ותושבים על נושאים הבוערים לקידום העיר.

השר חמד עמאר בביקור במטה חיפה

השבוע הגיע לביקור במטה חיפה חמד עמאר, שר במשרד האוצר לאחר סיור שטח שעשה באיזור.
צעירי ביתנו ופעילים נוספים קיבלו את פני השר והעלו בפניו מספר נושאים חשובים:

♦ העצמת הספורט המקצועי בארץ
♦ תכנון נושא האקלים
♦ זוגות צעירים שמשלמים דמי תיווך כפול ברכישת דירה

לאחר הצגת הדברים הבטיח השר לפעול ולקדם את הנושאים החשובים לנו הצעירים.

דיאנה בלביץ׳, יו״רית צעירי ישראל ביתנו:

״תודה רבה לשר חמד עמאר על שיתוף הפעולה ולטטיאנה ג'ון על האירוח המשפחתי במטה חיפה״.

חה"כ קושניר מסייע בהעברת אמבולנסים לאזורי הקרב באוקראינה

לאחר שקיבל פנייה מממשלת אוקראינה, פנה יו"ר ועדת הכספים, חה"כ אלכס קושניר, למנכ״ל מד"א מר אלי בין, שמיד נרתם למשימה ונתן אישור לתרום ולהעביר באופן מיידי 4 אמבולנסים ממוגני ירי, מלאים בציוד רפואי מציל חיים. 

חה"כ קושניר:

"במהלך שבועיים ביצעתי אינספור  שיחות בין כל הגורמים שנרתמו למשימה. הגעתי לשדה התעופה לוודא את העברתם של האמבולנסים הממוגנים, והתרגשתי לראות שהפרויקט יוצא לפועל.

אנחנו נמשיך לשתף פעולה, ולהביא סיוע הומניטרי קריטי לאזרחים שנמצאים באיזורי הקרבות."

נמשיך להבטיח מדיניות הגירה אנושית ואחראית

חה"כ יוליה מלינובסקי, התראיינה לדפנה ליאל והמשיכה בקו הבלתי מתפשר שלנו לגבי קליטת הפליטים והעולים: "הסכמתי למתווה של שרת הפנים לרישום מוקדם עבור כניסתם של אזרחים אוקראינים בשלושה תנאים: הרישום יתקתק כמו שעון, קרובי משפחה אוקראינים של אזרחי ישראל יהיו מחוץ למכסות וינתן ביטוח בריאות להורים מבוגרים של ישראלים שמגיעים לכאן.

לצערי הרב, כל ההבטחות אליי הופרו ברגל גסה, המתווה קרס והתברר לי שלמרות הבטחותיה של שרת הפנים אליי לגבי ביטוח הבריאות, היא היחידה שמתנגדת נחרצות אליו.

המדיניות שלה לא שונה מזו של אריה דרעי. היא סובבה את כולנו והסיפור הזה פשוט גדול עליה, היא לא יכולה להתמודד איתו לבד ולכן ביקשתי משר האוצר להעלות את הנושא בממשלה בדגש על ביטול המכסות והתווית מדיניות חדשה."

יו"ר הסיעה במשלחת לאוקראינה

במסגרת משלחת של הכנסת והסוכנות היהודית, טס השבוע יו״ר הסיעה, חה"כ יבגני סובה, לביקור במעברי הגבול בין הונגריה לאוקראינה להיפגש עם הצוותים הישראלים מטעם הסוכנות וחיזק את פועלם למען זכאי חוק השבות.

כחלק מפעילות המשלחת, הגיע סובה למרכז העלייה שמפעילה הסוכנות היהודית בבודפשט, והתרגש לפגוש עולים שעומדים לנחות בישראל ויתחילו את חייהם החדשים כאן, בבית.

מחכים לכם 🇮🇱

לא עוד עבריינות בחסות האנונימיות!

השבוע הגישה חה"כ לימור מגן-תלם הצעת חוק שתאפשר למי שנפגע באינטרנט לדרוש מבית המשפט לחשוף את פרטי האדם.

כיום, כאשר אדם נפגע מפרסום שקרי נגדו באינטרנט ע"י משתמש אנונימי, הוא אינו יכול לתבוע לשון הרע משום שנמנע ממנו לדעת מי האדם העומד מאחורי הפרסום.

פעמים רבות מדובר בהשמצות פומביות קשות מאוד, ויש אפילו שמשתמשים בבוטים כדי להשמיץ אחרים בחסות פרופילים מתחזים.

חה"כ מגן תלם:

"הצעת החוק שהגשתי תאפשר לאדם שניזוק מפרסום לפנות לבית המשפט ולבקש את חשיפת פרטי האדם שעומד מאחורי הפרופיל. ללא כל חקיקה בנושא, התופעה של הטרדות ובריונות ברשת רק תמשיך לצאת משליטה. רק כך נוכל למגר את התופעה ונאפשר לקורבנות להשיג את הצדק המגיע להם."

מסייעים לעולים

חה״כ אלינה ברדץ׳-יאלוב, התנדבה במוקד ״צו השעה" שהשיק שר האוצר, המיועד לנמלטי המלחמה באוקראינה.

המוקד מופעל ע"י מד״א והוקם בעזרת משרדי האוצר והרווחה וארגון ג׳וינט. הוא מספק מענה לשאלות בנושאים שונים בשלוש שפות – עברית, אוקראינית ורוסית ובמידת הצורך מפנה לגורמים הרלוונטיים להמשך טיפול.

חה״כ ברדץ׳ יאלוב:

״זכיתי לקחת חלק ממערך התמיכה לפונים השונים, ביניהם גם עולים חדשים. נחשפתי למצוקות, הלבטים והצרכים של זכאי חוק השבות ונמלטי המלחמה שהגיעו לכאן אחרי תלאות קשים.

אמשיך להיות מעורבת בנושא, לעשות את כל אשר ביכולתי ולתמוך בעולים ובנמלטים כאחד ברגעים קשים אלו!״.

מפגש מרגש

משפחת קאראוש, משפחה יהודית מאוקראינה, חטפה טיל ישיר בביתם בקייב, בעודם שוהים בו, ונפצעו. במבצע הטסה מיוחד שח"כ פרופ' יוסי שיין היה שותף בו, המשפחה הגיעה לארץ. 

כשג'ורג', הבן הקטן, נשאל בארץ ע"י העיתונאים האם הוא מכיר ישראלים מפורסמים, הוא ענה מיד: ערן זהבי.

שי זהבי, אשתו של הכדורגלן המצליח ערן זהבי, התרגשה מהסיפור, יצרה קשר עם ח"כ פרופ' יוסי שיין על מנת שימסור לו מתנה מיוחדת בשם בני הזוג.

אמש מסר ח"כ שיין לג'ורג', שאליו התלווה אחיו הגדול מארק, את המתנה.

ח"כ שיין: "אי אפשר היה שלא לחוש בהתרגשות האדירה שאחזה בו. לשמח ילד בן 10 בתקופה כה טראומטית עבורו ועבור משפחתו – אין דבר יותר נפלא מזה."

ועידת המפלגה החמישית

חברים וחברות יקרים!

אנו מבקשים לתזכר אתכם שוועידת המפלגה תתקיים בתאריך ה- 7.4.2022

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email