חברים יקרים,

הימים האחרונים היו ימים קשים, ימים בהם הטרור מרים את ראשו בשיא אכזריותו. אנחנו לא מתכוונים לוותר לטרור. עם ישראל חי ואנחנו ננצח. בימים אלה אנחנו מבינים טוב יותר כמה המאבק על להיות חופשיים בארצנו לא תם. 

אנחנו מחזקים את כוחות הביטחון המגינים בגופם עלינו ומצליחים למנוע אסונות גדולים יותר. 

אנחנו לא זזים מהעמדות שלנו, אדם שקם בבוקר במטרה לרצוח יהודים ישלם את מלוא המחיר. לא נשלים עם מציאות בה אזרחי ישראל לא יכולים לנוע בביטחון וניאבק בטרור ביד ברזל.

ועידת לונדון

שר האוצר אביגדור ליברמן, השתתף השבוע בוועידת לונדון ובנאומו התייחס לגל הטרור:


"אני רוצה ראשית להביע את תנחומיי למשפחות הנרצחים בפיגועים, אנחנו יודעים איך להתגבר על הסיטואציה. בעבר ידענו לנצח בקרב נגד הטרור ואני בטוח שנדע לנצח בקרב הנוכחי"

פגישה עם שר האוצר הקפריסאי

השבוע נפגש שר האוצר אביגדור ליברמן, עם מקבילו הקפריסאי, מר קונסטנטינוס פטרידס.

במהלך הפגישה דנו בסוגיית חיזוק היחסים הכלכליים בין ישראל לקפריסין וקידום האינטרסים הכלכליים המשותפים.

נמשיך לחזק את שיתוף הפעולה האסטרטגי בין המדינות.

מחזקים את שיתוף הפעולה הכלכלי עם בריטניה!

השבוע נפגש שר האוצר אביגדור ליברמן, עם עמיתו הבריטי, השר רישי סונאק. בפגישה סיכמו השניים על חיזוק וקידום הקשרים הכלכליים בין המדינות ועל חידוש הסכם הסחר בתחום השירותים בכלל והשירותים הפיננסיים בפרט.

חשיבות שיתוף הפעולה בתחומי הסייבר ואבטחת המידע בעידן הדיגיטלי ובתחומי המטבעות והנכסים הדיגיטליים היא גדולה ונמשיך להעצים אותה.

השר פורר בכנס בארצות הברית

השבוע השתתף שר החקלאות, עודד פורר בכנס 'נפש בנפש' בניו-יורק. הכנס אירח 350 רופאים ואנשי צוותי רפואה יהודים המיועדים לעלות לישראל, במהלך הכנס הגיעו הדיווחים על הפיגוע הקשה בחדרה.

השר עודד פורר:

"הגעתי במטרה לסייע בהעלאת הרופאים העולים דווקא לנגב ולגליל, בעזרת התוכנית שיזמתי לעידוד עלייה ומתן מענקים, אך גם מתוך כוונתי בתור השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל להשקיע באופן מסיבי באזורים אלו ולאפשר לעולים להגשים את החזון הציוני במקום שיהיה הכי טוב עבורם ועבור משפחותיהם.

הפיגוע הנורא קטע את החגיגה, אבל לא פגם אפילו במעט במוטיבציה של אנשי הרפואה היהודים לרצות לעלות לישראל. "

נמשיך לפעול למען הגשמת החזון הציוני, הרופאים והרופאות יעלו ארצה, ישרישו שורשים באדמת אבותיהם וירחיבו את העם היהודי במדינתו. אף אחד לא ירתיע אותנו.

מעלים את שכר המאבטחים!

שמחים לבשר כי שר האוצר הגיע להסכמות עם ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי בנוגע להעלאת שכר המאבטחים המועסקים ע"י חברות כוח אדם. לפי ההסכם המאבטחים יקבלו תוספת של עד כ-3,180 ש"ח בחודש!

הבשורה המשמעותית מצטרפת לחוק אותו העבירה חה"כ יוליה מלינובסקי עוד בכנסת ה-20, המסדיר את התנאים בהם מועסקים השומרים והמאבטחים ומעגן בחוק את הצרכים הבסיסיים של העובדים.

עבודות שמירה ואבטחה נחשבות לעיתים למשרות לא קלות ובאותה נשימה גם לא מתגמלות. רבים מאותם המאבטחים המבוגרים שאנחנו נתקלים בהם בבתי הספר ובקניונים מועסקים דרך חברות קבלניות ומשתכרים שכר נמוך אשר לא תואם את עבודתם הקשה.

בצו שנחתם השבוע אנחנו מתקנים עוול של שנים ארוכות. בקרוב השומרים והמאבטחים שעובדים מסביב לשעון, ביום ובלילה, בגשם ובחום הכבד, יקבלו שכר ראוי ומכבד אשר יטיב עם עבודתם הקשה והכל כך חשובה.

דו"ח מיוחד שהזמין יו"ר ועדת הכספים מראה שביטול המכסים יוריד את המחירים!

השבוע פורסם דו"ח ממחלקת המחקר והמידע של הכנסת, שהזמין יו"ר ועדת הכספים, חה"כ אלכס קושניר, ממנו עולה מסקנה אחת ברורה: קיים קשר ישיר בין הגבלות על היבוא לבין רמת המחירים הגבוהה.

הנתונים בדו״ח מסירים את כל הספקות לגבי המדיניות שאנו מובילים. חייבים להמשיך במדיניות של פתיחת השוק בישראל מהאזיקים של הרגולציה והריכוזיות.

הגיע הזמן לרפורמות בחקלאות וביבוא!

הסכם היסטורי למניעת שיטפונות בישראל

הסכם היסטורי בין משרד האוצר, משרד החקלאות ורשות מקרקעי ישראל.

מדינת ישראל תשקיע סכום חסר תקדים לטובת מניעת שיטפונות ושיפור מערכות ניקוז.

השרים ליברמן ופורר סיכמו על טיפול מערכתי ושורשי בתשתיות ניקוז, לצורך צמצום נזקי שיטפונות והצפות בישראל. במסגרת זו, יקודמו בחמש השנים הקרובות 13 פרויקטים חיוניים, בכל רחבי הארץ.

בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר אירועי מזג אוויר קיצוניים, בהם שיטפונות והצפות, הגורמים לנזקים כבדים בנפש, בתשתיות וברכוש. לאור זאת, ישנה חשיבות רבה בחיזוק מערכת התשתיות בישראל. 

סך הכל יוקצו כ-1.5 מיליארד שקלים לפרויקטי ניקוז, אשר יאפשרו לצמצם באופן דרסטי את אירועי השיטפונות ויאפשרו פיתוח של עשרות אלפי יחידות דיור. 

13 הפרויקטים הכלולים בתכנית, עוסקים בשיפור מערכות הניקוז במרחב עירוני קיים, ולצד זאת מאפשרים פיתוח משמעותי והכרחי של יחידות מגורים חדשות, כמו למשל בשכונות המזרחיות של העיר נתניה. בין האזורים שיטופלו אפשר לציין את איזור הקריות במפרץ חיפה, השלמת תכנית ההגנה על נהריה, עבודות ניקוז במרחב האיילון, הגנה על העיר נס ציונה, פיתוח תיירות באילת ועוד. 

שר האוצר, אביגדור ליברמן:

"זו ההשקעה הגדולה ביותר שנעשתה בתחום. בזכות התקציבים האלו נראה פחות אירועי הצפה הכוללים נזקים לרכוש ונפש, כך גם נוכל להמשיך ולהרחיב את היצע הדירות כחלק מהמאבק במחירי הדיור".

שר החקלאות, עודד פורר:

"מאז כניסתי לתפקיד אני פועל על מנת לבסס מדיניות שתקדם צעדים נחוצים להתמודדות עם השפעות שינויי האקלים, המחייבים היערכות לאומית מיוחדת. ההסכם שנחתם הוא בשורה של ממש, המהווה השקעה ניכרת בעתיד המרחב הבנוי בישראל, שיקנה לאזרחים ביטחון מפני אירועי שיטפונות והצפות הגורמים לנזקים נרחבים בנפש וברכוש".

חה"כ שיין במשלחת מדינית

למרות ובגלל הימים הקשים שעברנו השבוע, יצא ח"כ פרופ' יוסי שיין לבריסל, במסגרת תפקידו כראש משלחת הכנסת לפרלמנט האירופי, על מנת לקיים מספר פגישות עם בכירי הפרלמנט האירופי.

חה"כ פרופ' שיין:

"אני יכול לבשר לכם כי יש לישראל חברים רבים בפרלמנט האירופי. הם זועזעו עד עמקי נשמתם ממעשי הטרור הברוטאליים שאירעו השבוע בארץ ומגנים אותם גינוי חריף ביותר.

הנושא האקוטי ביותר שעמד על הפרק הוא ההחלטה המסתמנת להוציא את משמרות המהפכה האיראניות מרשימת ארגוני הטרור העולמית. אין הבדל בין הטרור של דאע"ש לבין הטרור של משמרות המהפכה. טרור הוא טרור הוא טרור!

בכל שיחותיי בבריסל הדגשתי את החומרה הרבה שבה רואה ישראל את העניין וגיליתי אצל רבים מעמיתיי נכונות לא מבוטלת להתגייס למען מאבק במהלך המסוכן הזה."

חה"כ לימור מגן תלם בביקור בעפולה

השבוע ביקרה חה"כ לימור מגן-תלם בעפולה ונפגשה עם ראש העיר ועם סגני ראש העיר ונציגי ישראל ביתנו בעיר, בוריס יודיס ומיכאל ברקן. הצדדים שוחחו על התכניות לעתיד העיר, ועל שיתוף פעולה בנושאי קליטה ואזרחים ותיקים.

בהמשך הביקור, סיירה חה"כ מגן-תלם בבית החולים העמק שבעיר. במסגרת תוספת התקציב שקידמה, בית החולים יקבל הקצאה לשלוש מיטות נוספות לטיפול בהפרעות אכילה.

חה"כ מגן תלם:

"תוספת זו תסייע להם במתן מענה ראוי לביקוש הגובר באזור הצפון. הגעתי על מנת לבחון כיצד בית החולים נערך לקבלת המיטות, מה הצרכים והחוסרים שלהם. אמשיך לדאוג שתושבי הצפון יהנו משירותי בריאות מיטביים, ובמיוחד סביב נושא הפרעות האכילה שהוזנח במשך שנים."

יום המעשים הטובים

יו"ר הסיעה וסגן יו"ר הכנסת, חה"כ יבגני סובה, בהתייחסות מרגשת במסגרת יום המעשים הטובים:

"משבר האמון שנוצר בשנים האחרונות, בעיקר ברשתות החברתיות, בין הציבור לבין נבחריו, בא לידי ביטוי פעמים רבות בתגובות ציניות, סטיגמטיות ומשמיצות ובשיח אלים ומשסה. רוב התגובות אינן כאלה, רוב הציבור מעריך את עבודת הכנסת ונבחריה ויודע שאנו כאן למענו.

לפנות בוקר אתה מוצא את עצמך נאבק בבירוקרטיה ומסייע לחמוק מסכנות שאורבות בדרך ומאנשים לא ישרים, על מנת שמשפחה ישראלית תוכל לארח פליטים מאוקראינה. אתה יודע שיש להם פה בית חם, אוכל, מיטה ואנשים שידאגו להם. בשעות הקטנות האלו כל מה שאתה עושה זה לחבר בין אנשים טובים, בתפקידים שונים, בארץ ובחו"ל ויוצר מעין רשת של נבחרי ציבור ועובדי ציבור טובים שעושים ימים כלילות לסייע ולעזור.

ואז הם פה, עם הרבה דמעות – נוחתים בנתב"ג ופוגשים את המשפחה המארחת. אתה מבין שכל התגובות והשיח ברשת הוא רק שם. במציאות – עובדים קשה, ועושים מעשים טובים ביחד עם אנשים טובים. גם אנחנו חברי הכנסת."

מתכננות את ועידת המפלגה החמישית

השבוע קיימה מנכ"לית המפלגה, הגברת אינה זילברגרץ, מפגש עם חברות הכנסת שלנו, ח"כ יוליה מלינובסקי, ח"כ לימור מגן-תלם, וח"כ אלינה ברדץ'- יאלוב.

המפגש עסק בתכנון ועידת המפלגה בשבוע הבא ועדכונים מהשטח.

מסייעים לעולים החדשים

שמעון כצנלסון, סגן ראש עיריית אשדוד, בשיתוף עם מחלקת העלייה והקליטה של העירייה, הקדישו את יום המעשים הטובים לפתיחת מחסן בגדים לטובת העולים החדשים מאוקראינה. המחסן החל לעבוד ביום רביעי בקניון לב אשדוד.

העולים החדשים שהגיעו ארצה מוזמנים להגיע למחסן ולקבל בגדים וציוד שיעזרו להם להתאקלם בארץ.

נמשיך לסייע בכל עת.

חה"כ אלינה ברדץ' יאלוב במכתב גינוי

בשנת 2005, שהגיעה חה"כ אלינה ברדץ'-יאלוב לבריטניה במסגרת לימודיה כדוקטורנטית, תנועת ה-BDS החלה להכות שורשים. בזמן מלחמת לבנון ב-2006 רוב מוסדות הלימוד וכלי התקשורת בבריטניה היו מגויסים נגד מדינת ישראל.

חה"כ ברדץ'-יאלוב שאלה את הפרופסור הבריטי שלה מדוע הם יוצאים בחרם כה תקיף נגד ישראל, ונעתנה בתשובה שלעולם לא תשכח: "קודם כל, תעשו סדר במדינה שלכם ואח"כ תבואו בטענות לשאר המדינות".

חה"כ ברדץ' יאלוב:

"באותו רגע הבנתי את החשיבות של האמירות שיוצאות מהבית. כשאקדמאי בעל שם קורא להחרים מוסד אקדמי ישראלי ואף מקבל את פרס ישראל, ההשלכות התדמיתיות העולמיות הן הרסניות.

לכן אני מגנה בתוקף את החלטה להעניק פרס ישראל לפרופסור עודד גולדרייך שקורא להחרים את אוניברסיטת אריאל שבשומרון.

רק כאשר נהיה מאוחדים בבית, נוכל לעמוד איתנים מול אתגרים מבחוץ. ועד אז – השנאה המיותרת מבפנים תצית את הלהבה נגד ישראל בשאר רחבי העולם."

בשבוע הבא זה קורה: ועידת המפלגה החמישית

חברים וחברות יקרים!

בשבוע הבא (יום חמישי ה-7/4/22) תיערך ועידת המפלגה החמישית.

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email