ועידת המפלגה ה-5

בשעה טובה ומוצלחת, ביום חמישי שעבר ערכנו את ועידת המפלגה החמישית במספר. התרגשנו מאוד לפגוש את מאות חברי המרכז, הנציגים המוניציפליים, והפעילים היקרים שלנו, שהגיעו מכל קצוות הארץ כדי לכבד בנוכחותם ולהתרגש יחד איתנו.

כמיטב המסורת, במסגרת הוועידה נערכו בחירות ונבחרו בהצבעות דמוקרטיות ראשי המוסדות החדשים. בהזדמנות זו, אנו שמחים לברך את מר אלכס גדלקין, שנבחר לכהן כיושב ראש מרכז המפלגה, ואת שאר החברים שנבחרו ברשימות הנוספות למוסדות המפלגה.

חברים וחברות יקרים ויקרות, אנו מוקירים לכם תודה עמוקה על פועלכם למען הצלחת המפלגה, והכי חשוב, למען הצלחת המדינה.

בלעדיכם זה לא היה קורה.

הגירעון הנמוך ביותר מזה 14 שנים!

המדיניות שמוביל שר האוצר שומרת על משק מתפקד וצומח ומביאה לצמצום בגירעון המדינה ומאפשרת להעביר החלטות שמורידות את יוקר המחיה ומגדילות את ה-״נטו״ לאנשים שעובדים ומשלמים מסים! 

נמשיך לפעול באחריות למענכם ולהזניק את כלכלת ישראל.

מחזירים את הכסף לאזרח ומפחיתים את מחיר הדלק בחצי שקל לליטר!

הורדנו את מס הבלו על הדלק והסולר, החלטה שהתקבלה בעקבות הגידול בהכנסות המדינה ברבעון האחרון ובזכות נתוני הצמיחה הגבוהים של הכלכלה הישראלית. נמשיך לקבל החלטות אחראיות על בסיס הנתונים בשטח בלבד.

המהפכה בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך!

הרפורמה תביא לסיום עידן הקומבינות של עשרות תעריפים שונים ומשונים ותחיל תעריפים קבועים תלויי מרחק.

תוכנית "דרך שווה", עומדת לעשות מהפכה בתחבורה הציבורית ותשים בראש ובראשונה את השוויון ותתקן את העוול הלא הגיוני שנעשה כאן במשך שנים!

במסגרת התוכנית, כל אדם בגיל 75 ומעלה לא יצטרך לשלם עבור נסיעה בתחבורה הציבורית. בנוסף, החל מעוד מספר חודשים, כל גמלאי יהנה מנסיעה חינם ברכבת, באוטובוס, וברכבת הקלה. חופשי חודשי אזורי ב-99 ש"ח בלבד, ארצי ב-225 ש"ח וכן 50% לילדים ונוער. תינתן הרחבת הנחה נוספת לזכאי ביטוח לאומי.

אחרי שנים של שיקולים זרים וחוסר שקיפות, הגיע הזמן לשים קץ ללחצים פוליטיים, עשינו הכל כדי שמהיום ככל שתיסעו יותר זה ישתלם לכם יותר.

נמשיך להילחם על הדברים החשובים באמת.

מפריטים את דואר ישראל!

אזרחי ישראל מגיע לכם לקבל שירותי דואר מצוינים המותאמים לעידן הדיגיטלי. לכן, לאחר שבועות ארוכים של משא ומתן הודענו על הסכמות להפרטת דואר ישראל ולהבראת החברה כבר בסוף שנת 2023. 

התוכנית כוללת מעבר מואץ לשירותים דיגיטליים, תכנית התייעלות וצמצום הוצאות שכר, מסירת חבילות בנגישות גבוהה, שירות ייעודי לאוכלוסיות מבוגרות, פריסה מחודשת של שירותי הדואר בדגש על אזורים פריפריאליים וקידום תנאים תחרותיים בשוק הדואר על מנת לעודד הורדת מחירים.

לפורשים הבטחנו תנאי פרישה הוגנים ולעובדים הנותרים הבטחנו בטחון תעסוקתי.

מחזקים את כוחות המשטרה!

מוטיבציית השוטרים והשוטרות שדואגים לביטחוננו לילות כימים, חשובה ביותר, במיוחד בימים אלו. 

החלטנו להעניק להם מענקים שיעודדו מצוינות ויביאו לידי ביטוי את הוקרת התודה שלנו אליהם.

נמשיך לתמרץ ולעודד את אלה הדואגים לביטחונה של מדינת ישראל ולהביע את הערכתנו העמוקה לא רק במילים אלא גם במעשים.

תמיכה בהייטק הישראלי

שר האוצר פרסם השבוע סל הטבות משמעותי לקידום ענף ההייטק. ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה תזכיר חוק הכולל שלושה תיקוני חקיקה שנועדו לחזק ולקדם את ההייטק הישראלי כמנוע צמיחה מרכזי במשק:

  • הכרה ברכישת חברה כהוצאה מוכרת במס: ההכרה תתבצע על מנת לעודד חברות ישראליות השוקלות רכישה או מיזוג, להשאיר את הקניין הרוחני בישראל ובכך להפוך את ישראל כבסיס החברה המאוחדת. 
  • עידוד הלוואות: פטור ממס למוסד פיננסי זר בגין הלוואה שנתן לחברות טכנולוגיות. חברות הייטק ישראליות גדולות, המעוניינות בהמשך צמיחה, זקוקות לסכומי מימון גבוהים ומתן הפטור המוצע תסייע בהורדת עלויות גיוס האשראי.
  • זיכוי מס בגין השקעה בחברת הזנק: השקעות בחברות היי-טק, המאופיינות בסיכון הגבוה ביותר, ייהנו מהטבות מס, זאת על מנת לעודד השקעות שיובילו להקמת חברות אלו בישראל. 

צעד נוסף בתוכנית "מכס אפס" יוצא לדרך!

והפעם ביטול המכסים על חלקי חילוף לרכב, מוצרי בניה, ומגוון מוצרי צריכה ביניהם- טקסטיל, כלי מטבח, אופניים וקורקינטים חשמליים.

ממשיכים לעבר היעד הבא בהגברת התחרות והפחתת יוקר המחיה.

בקרוב נתראה בנגב ובגליל

כחלק מביקורו בארה"ב, ביקר שר החקלאות רופאים יהודים אשר מעוניינים לעלות ארצה. 

השר עודד פורר במעמד הפגישה:

"האנשים שלצידי הם רופאים יהודים מארה"ב שמעוניינים לעלות לישראל. נפגשתי איתם ועם 300 אנשי רפואה נוספים בכנס 'נפש בנפש' שנערך לאחרונה בניו-יורק במטרה לסייע להם בתהליך, ולקדם את התיישבותם דווקא בנגב ובגליל.

מרגש לראות שהיום, י' בניסן, בו בני ישראל עברו מעבר הירדן לארץ ישראל, ישנם המוני יהודים שנחושים להמשיך את נס העלייה ביחד עם בני משפחותיהם, ולהשריש שורשים בארצנו.

כולי ציפייה למפגש הבא שלי איתם בישראל, בתקווה שביחד נצליח להגשים את חלומם ואת החזון להפיכת הנגב והגליל למרכז."

מחכים לכם בבית.

אישרנו לקריאה שנייה ושלישית את התוכנית הכלכלית של שר האוצר!

‏החוק יגדיל את ההכנסה ל – 610 אלף משפחות, באמצעות נקודות זיכוי להורים במס הכנסה שיעניקו 5,332₪ על כל ילד בגיל 6-12, והגדלת מענק העבודה לעובדים בשכר נמוך ב40%!

יו"ר ועדת הכספים, אלכס קושניר, לאחר אישור החוק בוועדה שבראשותו:

"בזכות המדיניות האחראית של אביגדור ליברמן וצמצום הגירעון, אנחנו מחזירים כסף למי שנושא בנטל ומגדילים את הכנסת המשפחות העובדות".

יו"ר ועדת מיזמי תשתית לאומיים ושירותי דת יהודיים, בתגובה על האמירה של בצלאל סמוטריץ'

יו"ר ועדת מיזמי תשתית לאומיים ושירותי דת יהודיים, בתגובה על אמירתו המבישה של יו"ר סיעת הציונות הדתית, לפיהם "מי ששותף לממשלה הזאת לא צריך להכניס אותו לבית הכנסת"

חה"כ יוליה מלינובסקי:

‏"טוב לדעת שבצלאל סמוטריץ' הפך להיות סלקטור על היהדות. קודם הוא הפך חצי מהעם לבוגדים וניסה להפוך את הממשלה ללא לגיטימית רק בגלל שהוא לא חלק ממנה. עכשיו הוא מחליט מי ראוי או לא ראוי להיכנס לבתי כנסת. אני ממש לא רוצה לדעת מה יהיה הצעד הבא שלו."

ביקור בעמותת לב ח"ש בחיפה

השבוע ביקרה חה"כ לימור מגן תלם בעמותת לב ח"ש בחיפה, העמותה מסייעת כבר למעלה מ-23 שנים לעשרות אלפי משפחות במצוקה כלכלית, בריאותית ונפשית בחיפה.

המתנדבים והפעילים עוסקים באופן שוטף באריזות וחלוקות מזון לניצולי שואה ונזקקים, הפעלת מרפאות שיניים, תרומת ריהוט ואבזור הבית, פרויקט חונכות לילדים חולי סרטן, מועדון לניצולי שואה ועוד.

חה"כ מגן:

"נפגשתי עם מנכ"לית העמותה, דקלה כהן מיכאלי שסיפרה לי על פעילות העמותה לקראת פסח וההכנות של תרומות סלי מזון רבים לנזקקים.

כחיפאית אני שמחה וגאה בעמותה שמהווה דוגמא ומופת של יוזמה קהילתית ודאגה לזולת."

יו"ר הסיעה בביקור במרכז הלוגיסטי של ארגון "פתחון לב"

השבוע ביקר יו"ר הסיעה וסגן יו"ר הכנסת, ח”כ יבגני סובה, במרכז הלוגיסטי של ארגון "פתחון לב" בראשון לציון ולקח חלק באריזת חבילות מזון לאלפי משפחות נזקקות לחג הפסח.

חה"כ סובה:

“במהלך הביקור קיבלתי סקירה רחבה על פעילות הארגון ממנכ"ל "פתחון לב", אלי כהן, ונפגשתי עם מתנדבים שלקחו חלק באריזות סלי מזון לחג הפסח המחולקות למשפחות נזקקות, קשישים, שורדי שואה, עולים חדשים ואחרים.

מאז שנבחרתי לכנסת לפני כשלוש שנים אני פועל רבות בנושא סיוע לאוכלוסיות מוחלשות ולמתנדבים שמסייעים מידי יום לאוכלוסיות שונות, אני מודה למר אלי כהן ואמשיך לשתף פעולה ולעזור".

מרימים כוסית עם היקרים שלנו!

השבוע הלך ח"כ פרופ' יוסי שיין, להרים כוסית עם המג"בניקים היקרים שתמיד עושים עבודה נפלאה לשמור על ביטחוננו אבל בימים אלו נדרשים לעבודה מוגברת במיוחד.

חבר'ה, עם ישראל אוהבים אתכם ומצדיעים לכם!

חה"כ אלינה ברדץ' יאלוב בטור דעה למעריב

״התקשורת הישראלית חייבת לדעת לצנזר את עצמה ולהבין – הצנזורה מיועדת לאויב״.

חגיגות בר מצווה ליתומים ופליטים מאוקראינה!

השבוע יו"ר הסיעה, חה"כ יבגני סובה, ויו"ר ועדת הכספים, חה"כ אלכס קושניר, הגיעו לאירוע מיוחד ומרגש, חגיגות בר מצווה ל-120 יתומים ובהם פליטים מאוקראינה!

תודה לכולל חב״ד שמלמדים את כולנו על סובלנות ואהבת הזולת, שעוטפים את הילדים במשך כל השנה ולא רק היום, ושהרימו אירוע כל כך גדול ומכובד.

מזל טוב לילדים המקסימים, וחג פסח שמח.

ביקור בבית החולים שיבא

השבוע ביקרה חה"כ לימור מגן תלם במחלקה העמוסה ביותר בארץ לטיפול בהפרעות אכילה, בבית החולים שיבא תל השומר.

המחלקה בתל השומר ייחודית במינה במומחיות שלה לתחום.

במשך החודשים האחרונים שמעה מגן ממאות נשים כי הן ממתינות תקופה ארוכה מאוד כדי להגיע לטיפול. כרגע ממתינות בתור כ- 300 נערות ונשים מכל הארץ לקבלת טיפול במחלקה.

חה"כ מגן תלם:

במסגרת התקציב שקידמתי למערך הטיפול בהפרעות אכילה, המחלקה תקבל תוספת עמדות יום שתעזור בשיקום הנערות בקהילה ותסייע לבלום את הצורך באשפוז.

מעבר לכך, אעשה הכל כדי להביא לתל השומר את כל המשאבים כדי להעניק טיפול הכרחי לנערות הממתינות בתור לקבלת טיפול במשך חודשים ארוכים.

אני מודה לפרופ' אמיתי זיו, מנהל בית החולים השיקומי וד"ר איתן גור, מנהל המחלקה לטיפול בהפרעות אכילה על הסיור המרתק.

המאבק בהפרעות אכילה לא הסתיים. אמשיך להיאבק לשיפור מערך הטיפול בשיבא ומקומות נוספים.

התנדבות אזרחית חמושה בנגב

השר לפיתוח הנגב והגליל עודד פורר, נפגש השבוע עם ראש עיריית ב"ש, סגן ראש עיריית ערד, אלכס ספוזניקוב, סגן ראש עיריית אילת סטס דינקין, סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, ויו"ר באר שבע ביתנו הגב' ג'ולי קיט במטרה לקדם התנדבות אזרחית חמושה בנגב והפיכת המאבטחים לעבודה מועדפת בנגב.

השר פורר:

"כינסתי הערב דיון חירום ביחד עם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' וראשי הרשויות בנגב במטרה לסייע להם במאבק מול הפורעים באזור. תחילה, בתור השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל הנחיתי את מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל אילן שוחט להקצות תקציב ראשוני לטובת הצטיידות הרשויות המקומיות באמצעי אבטחה ומיגון, תפעול מתנדבים, סיבסוד קורסי קרב מגע לאזרחים וכלים נוספים שיעזרו לרשויות בהשבת הביטחון לתושבים ובהתמודדות עם אלו שמנסים להפר את שגרת חיינו.

מה שלא עשו הממשלות בעשור האחרון, שייך לעבר. כעת עלינו לאחד כוחות ולפעול במעשים לטובת הנגב ותושביו.

בקרוב אעדכן על פרטי התוכנית שנגבש יחד עם הרשויות המקומיות."

חג פסח שמח!

חברים  יקרים, 

חג אביב שמח לכולם, חג של שגשוג, פריחה והגשמה, חג של שפע, בריאות ושמחה, והכי חשוב, חג של תקווה ואהבה.

החג הזה אנחנו יכולים להגיד בפה מלא שיצאנו ממצרים, נלחמנו במכות הממשלה הקודמת וכעת ישנה ממשלה שעובדת עבורכם והכי חשוב, לטובתכם!

לקראת חג הפסח, נקטנו בשורת צעדים על מנת להוריד את יוקר המחיה ולשפר את חיינו. 

אנו מאחלים לכם ולכל בית ישראל, חג חירות שמח ממפלגת ישראל ביתנו.

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים

התרשמתם מהעשייה שלנו? פרגנו גם לאחרים. שלחו את הניוזלטר לבני משפחה או חברים שישמחו לקרוא על הפעילות שלנו. 

WhatsApp
Facebook
Telegram
Twitter
Email